آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز انکر پروتکل چیست؟ | آینده ارز انکر پروتکل

ارز انکر پروتکل ANC چیست؟

ارز انکر پروتکل چیست؟ در حال حاضر مشاهده می شود امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای از رشد و توسعه خوبی برخوردار بودند. اما لازم به ذکر است که این پروژه ها هنوز نتوانستند به صورت کامل مورد پذیرش عموم قرار بگیرند. در این مقاله قصد داریم به معرفی یک پلتفرم دیفای با نام انکر پروتکل Anchor Protocol و توکن بومی آن ANC بپردازیم.

انکر پروتکل یکی از پلتفرم های دیفای می باشد که در مقابل نگهداری ارز های دیجیتال در پلتفرم، ۲۰ درصد سود ارائه می دهد. همچنین لازم به ذکر است که انکر پروتکل، یه عنوان یک پروتکل وام دهی یا وام گیری در بلاکچین ترا معرفی می شود. در  ادامه شما می توانید با رمز ارز ANC، پروتکل انکر Anchor Protocol، عملکرد پروتکل و نحوه ذخیره سازی رمز ارز ANC به طور کامل آشنا شوید.

ارز دیجیتال انکر پروتکل چیست؟

ارز دیجیتال انکر پروتکل ANC چیست؟
ارز دیجیتال انکر پروتکل ANC چیست؟

همانطور که خدمت شما کاربران عزیز در مقدمه این مقاله بیان نمودیم، ANC توکن ارائه شده توسط پروتکل انکر Anchor است و به عنوان یک توکن حاکمیتی در پروتکل می باشد. کاربرانی که توکن های ANC را دارند، قادر خواهند بود به پیشنهادات در ارتباط با پروتکل رای دهند.

ANC به گونه ای طراحی شده است که بخشی از بازده انکر Anchor را بدست آورد. انکر Anchor کارمزدهای پروتکل را به نسبت بین استیکرهای ANC توزیع می کند و با افزایش پذیرش Anchor به استیک کنندگان سود می رساند. استیک کنندگان ANC تشویق می شوند تا پیشنهاداتی را ارائه دهند و به آنها رای دهند که بیشتر شایسته پروتکل است.

توکن های ANC همچنین به عنوان انگیزه ای برای تقویت تقاضای وام وایجاد ثبات اولیه نرخ سپرده استفاده می شوند. این پروتکل توکن های ANC را به تناسب مقدار وام گرفته شده، در هر بلاک بین وام گیرندگان استیبل کوین توزیع می کند.


نیم نگاهی به توکن انکر پروتکل Anchor Protocol

نام اختصاری ANC
نوع ارز Token
عرضه کل ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰
مقدار در گردش ۲۵۸،۲۸۵،۸۲۰
وب سایت رسمی app.anchorprotocol.com
بلاکچین اکسپلورر finder.terra.money

etherscan.io

پیج های ارتباطی رسمی medium

twitter

وایت پیپر https://anchorprotocol.com/docs/anchor-v1.1.pdf
سورس کد https://github.com/Anchor-Protocol

معرفی پروتکل انکر Anchor

معرفی پروتکل انکر Anchor
معرفی پروتکل انکر Anchor

انکر پروتکل Anchor Protocol یک پروتکل وام دهی و یا وام گیری در بلاکچین ترا Terra می باشد. این پروتکل از یک معماری استفاده می نماید که به کاربران اجازه می دهد با دارایی های دیجیتال خود وام دهند، وام بگیرند و سود کسب کنند. انکر Anchor یک پروتکل در بلاکچین ترا است که برداشت سریع را امکان پذیر می کند و به سپرده گذاران نرخ بهره کم نوسانی را پرداخت می کند.

به عبارت دیگر می توان گفت پروتکل انکر Anchor یک بازار را بین یک وام دهنده که به دنبال کسب بازده پایدار در استیبل کوین های خود است و یک وام گیرنده که به دنبال استیبل کوین های قابل استیک کردن است، تعریف می کند. به طور کلی در اکوسیستم انکر Anchor چهار نوع کاربر وجود دارد که شامل وام دهندگان، وام گیرندگان، لیکوئید کننده و ارائه دهندگان نقدینگی ANC است.

پلتفرم انکر امکاناتی را همچون سود بالا و ثابت به وام دهندگان ارائه می دهد. این سود بالا و ثابت به وسیله وثیقه گذاری bAssetها تامین می شود. برداشت لحظه ای و محافظت از سرمایه وام دهندگان از دیگر امکانات انکر پروتکل است. در این پروتکل وام دهندگان قادر خواهند بود استیبل کوین های خود را به یک استخر واریز نمایند و در هرز مان که اراده کنند می توانند آن را برداشت نمایند.


بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پروتکل انکر Anchor

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پروتکل انکر Anchor
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پروتکل انکر Anchor

در اینجا لازم است بیان نماییم که پروتکل انکر Anchor در سال ۲۰۲۰ توسط Daniel Shin و Do Kwon تاسیس شد. لازم به ذکر است که راه اندازی شبکه اصلی در ماه مارچ ۲۰۲۱ صورت گرفته است و در ارتباط با دیگر اعضای تیم توسعه دهنده پروتکل اطلاعاتی وجود ندارد.


عملکرد پروتکل انکر Anchor چگونه است؟

عملکرد پروتکل انکر Anchor چگونه است؟
عملکرد پروتکل انکر Anchor چگونه است؟

در اینجا اول از همه لازم است بیان نماییم که پروتکل انکر به عنوان یک بازار پول بین وام گیرندگان و وام دهندگان استیبل کوین ها عمل می نماید. وام دهندگان قادر خواهند بود با واریز استیبل کوین های خود در پلتفرم، متناسب با مقدار واریز سود دریافت کنند. همچنین وام گیرندگان می توانند استیبل کوین ها را با وثیقه گذاری دارایی های قابل سپرده گذاری وام بگیرند. دارایی های پیوسته همان دارایی های قابل سپرده گذاری به عنوان وثیقه می باشند که bLuna یکی از آنهاست و می تواند به عنوان وثیقه در پروتکل استفاده شود.

علاوه بر این لازم به ذکر است که انکر پروتکل به وسیله یک مکانیزم استیکینگ نقدشونده Liquid Staking عمل می نماید. دارایی های پیوسته یا ضمانتی که در بالا به آن اشاره کردیم به نوعی نماینده توکنیزه شده دارایی های استیک کرده کاربران در پروتکل انکر می باشند.


انواع روش های مشارکت در اکوسیستم پروتکل انکر Anchor Protocol

انواع روش های مشارکت در اکوسیستم پروتکل انکر Anchor Protocol
انواع روش های مشارکت در اکوسیستم پروتکل انکر Anchor Protocol

در اکوسیستم پروتکل انکر کاربران می توانند به چهار روش مشارکت کنند که شامل موارد زیر می باشد:

۱.وام دهندگان

وام دهندگان یا واریزکنندگان کاربرانی هستند که استیبل کوین UST را در این پروتکل وام می دهند. این استیبل کوین ها به یک استخر وارد شده و در اختیار وام گیرندگان قرار می گیرد. سود حاصل از واریز وام نیز متناسب با سرمایه ای که ارائه شده است بین آنها توزیع خواهد شد. همچنین وام دهندگان در ازای واریز، توکن های تازه تولید شده انکر ترا aTerra را دریافت می نمایند.

۲.لیکوئیدکننده

لیکوئید کننده ها که توسیه کننده نیز نام دارند بر روی وام های با رسیک بالا نظارت به عمل می آورند. به علاوه در صورتی که لازم باشد درخواست لیکوئید کردن ان وام ها را صادر می کنند. یک لیکوئیدکننده باید قیمت پیشنهادی برای خرید وام را قبل از لیکوئید کردن وام ارائه دهد و آن را به قرارداد Liquidation ارسال نماید.

۳.وام گیرنده

وام گیرنده ها کاربرانی هستند که در مقابل دریافت استیبل کوین ترا دارایی های bToken را به عنوان وثیقه قرار می دهند. در پروتکل انکر افراد می توانند با وام گیری به نقدینگی دسترسی پیدا نمایند. برای تشویق کاربران پروتکل، به وام گیرندگان توکن های ANC ارائه می شود.

۴.تامین کننده نقدینگی توکن ANC

به افرادی که جفت ارز ANC-UST را در پروتکل انکر تایمن می نمایند، تامین کننده نقدینگی توکن ANC گفته می شود. این نقدینگی برای وام دهی امری مهم تلقی می شود.


کسب درآمد با استفاده از پروتکل انکر Anchor Protocol

کسب درآمد با استفاده از پروتکل انکر Anchor Protocol
کسب درآمد با استفاده از پروتکل انکر Anchor Protocol

در پروتکل انکر با استفاده از روش های گوناگونی می توان به کسب درآمد پرداخت. یکی از روش های کسب درآمد در این پروتکل، واریز توکن های UST می باشد. با واریز این توکن افراد می توانند ۲۰ درصد سود به صورت سالیانه دریافت کنند.

از دیگر روش های کسب درآمد از پروتکل انکر، استیکینگ توکن های ANC می باشد که می توانند کاربران با این کار سود دریافت نمایند. همچنین می توانند به تامین نقدینگی بپردازند. با تامین نقدینگی ANC-UST در پروتکل انکر، توکن LP دریفات خواهید کرد که می توانید با استیک کردن این توکن ها نیز سود دریافت کنید.

علاوه بر مواردی که گفتیم، وام گیری در این پروتکل نیز با کسب سود همراه است. در واقع با قراردادن توکن BLUNA به عنوان وثیقه می توانید توکن UST وام بگیرید. پاداش وام گیری در قالب توکن های ANC پرداخت خواهد شد.


معرفی همکاری پروتکل Anchor با دیگر پروژه ها

anc 7پروتکل انکر با شرکت های بزرگی همکاری نموده است که در این پروژه سرمایه گذاری نمودند، این شرکت ها شامل موارد زیر می باشد:

  1. یک شرکت اقتصادی به نام BR Capital که متمرکز بر روی بلاکچین ها می باشد و در پروتکل انکر سرمایه گذاری نموده است. شرکت بی آر کپیتال به انجام معاملات فرکانس بالا و بازارسازی نیز می پردازد.
  2. آلامدا ریسرچ Alameda Research نیز که نام یک شرکت واقع در هنگ کنگ می باشد، با پروتکل انکر همکاری نموده است و این شرکت در سال ۲۰۱۷ بنیانگذاری شده است.
  3. همکاری با یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر با نام جامپ کپیتال Jump Capital را نیز می توان نام برد. این شرکت از سال ۲۰۱۲ فعالیت می نماید و روی لوازم پزشکی متمرکز است.
  4. همکاری انکر پروتکل با دلفی دیجیتال Delphi Digital نیز قابل ذکر است. دلفی دیجیتال در سال ۲۰۱۸ در نیویورک راه اندازی شده است و یک شرکت تحقیقاتی و مشاوره در ارتباط با ارزهای دیجیتال می باشد.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال انکر پروتکل ANC

ارز دیجیتال انکر پروتکل ANC در تاریخ ۱۸ مارس ۲۰۲۱ به بازار ارز های دیجیتال با سطح قیمتی ۳.۶۳۷۵ دلار آمریکا عرضه شد و از زمان عرضه شدن تا دو ماه آینده یعنی ۱۸ می سال ۲۰۲۱ روند قیمتی صعودی را تجربه کرده است و از این تاریخ تا ۱۹ اگست سال ۲۰۲۱ روند نزولی را تجربه کرده است و از این تاریخ تا ۵ ژانویه ی ۲۰۲۲ روند قیمتی نسبتا ثابتی را تجربه کرده است. و از این تاریخ تا به امروز روند قیمت نزولی را دارد طی می‌کند.

رمز ارز انکر پروتکل در تاریخ ۱۹ مارس ۲۰۲۱ با سطح قیمتی ۸.۳۱ دلار به بالاترین قیمت تاریخ خود خرید و فروش شده است، و در تاریخ ۲۸ ژانویه ۲۰۲۲ در سطح قیمتی ۱.۲۷ دلار به پایین ترین قسمت تاریخ خود خرید و فروش شده است. حجم معاملات ارز دیجیتال انکر پروتکل ANC در ۲۴ ساعت اخیر برابر است با ۱۱۹,۶۱۳,۷۴۲ دلار آمریکا است.

همراهان عزیز شما می‌توانید با استفاده از تصویر زیر که نمودار قیمتی ارز دیجیتال انکر پروتکل ANC را از زمان عرضه شدن به دنیای ارز های دیجیتال تا به امروز مطالعه کرده و مورد بررسی و تحلیل قرار دهید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال انکر پروتکل ANC
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال انکر پروتکل ANC

خرید و فروش ارز دیجیتال انکر پروتکل ANC

خرید و فروش ارز دیجیتال انکر پروتکل ANC
خرید و فروش ارز دیجیتال انکر پروتکل ANC

اگر شما نام ارز دیجیتال انکر پروتکل ANC را شنیده اید و قصد دارید این رمز ارز را در معاملات خود جای دهید اما روش خرید و فروش این رمز ارز را نمی‌دانستید اصلا نگران نباشید ما در این قسمت به آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال انکر پروتکل می‌پردازیم.

برای خرید و فروش این رمز ارز شما باید در ابتدا در یکی از صرافی های داخلی پشتیبان کننده ی این رمز ارز ثبت نام کرده و اقدام به خرید و فروش کنید اما اگر صرافی داخلی از این رمز ارز پشتیبانی نمی‌کنند، شما باید در یکی از صرافی های خارجی اقدام به ثبت نام و خرید و فروش این رمز ارز کنید.

از آنجایی کشور عزیز ما ایران تحریم است ما ایرانی ها قادر نیستیم به صورت مستقیم با تومان اقدام به خرید و فروش رمز ارز های مورد نظر در صرافی های خارجی کنیم ما باید در ابتدا در یکی از صرافی های داخلی مقدار تومان مورد نظر را به یکی از استیبل کوین های موجود مانند تتر تبدیل کرده و در یکی از صرافی های خارجی که از رمز ارز انکر پروتکل ANC پشتیبانی می‌کند اقدام به تبدیل تتر به رمز ارز ANC کنیم.


صرافی های پشتیبان کننده ی انکر پروتکل ANC

صرافی های پشتیبان کننده ی انکر پروتکل ANC
صرافی های پشتیبان کننده ی انکر پروتکل ANC

در قسمت قبلی ما تیم زوم ارز به آموزش خرید و فروش رمز ارز انکر پروتکل ANC پرداختیم و در این قسمت قصد داریم به صرافی هایی که از رمز ارز انکر پروتکل ANC پشتیبانی می‌کنند بپردازیم.

این نکته را در نظر داشته باشید که قبل از اینکه صرافی را برای استفاده انتخاب کنید بصورت کامل مورد بررسی قرار دهید و در بررسی امنیت صرافی را در اولویت خود قرار داده و به صورت ویژه مورد بررسی و تحلیل قرار دهید

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال انکر پروتکل ANC عبارتند از:

نکته: این نکته را در نظر داشته باشید که صرافی های بیشتری از ارز دیجیتال انکر پروتکل ANC پشتیبانی می‌کند شما می‌توانید در صورت تمایل به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کرده و نام انحصاری این ارز یعنی ANC را سرچ کرده و وارد قسمت Market شده و لیست کامل صرافی های پشتیبان کننده ی این رمز ارز را مشاهده کنید.


کیف پول های پشتیبان کننده ی انکر پروتکل ANC

کیف پول های پشتیبان کننده ی انکر پروتکل ANC
کیف پول های پشتیبان کننده ی انکر پروتکل ANC

در قسمت های قبلی ما به صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال انکر پروتکل ANC پرداختیم بعد از خرید ارز دیجیتال انکر پروتکل ANC نوبت به ذخیره و نگهداری از رمز ارز های خریداری شده می‌رسد، امروزه با زیاد شدن تعداد و تنوع کیف پول های ارز دیجیتال دانستن اینکه چه کیف پولی از رمز ارز مورد نظر ما پشتیبانی می‌کند کار بسیار سخت و دشواری شده است اما اصلا نگران نباشید ما در این قسمت به کیف پول هایی که از رمز ارز انکر پروتکل ANC پشتیبانی می‌‍کند می‌پردازیم با ما همراه باشید.

  • کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal: کیف پول سیف پل یکی از معروف ترین و محبوب ترین کیف پول های نرم افزاری است که دارای امنیت مناسب و رابط کاربری مناسبی است به گونه ای که کاربران اعم از حرفه ای و مبتدی می‌توانند به راحتی از این ولت استفاده کنند این کیف پول در سیستم عامل های موبایلی مانند اندروید و ios قابل دسترس است.
  • کیف پول نرم افزاری تراست Trust: کیف پول نرم افزاری تراست یکی دیگر از کیف پول های نرم افزاری پشتیبان کننده ی رمز ارز انکر پروتکل ANC است این کیف پول جزو پنج کیف پول برتر دنیای ارز های دیجیتال است و فقط در سیستم عامل های موبایلی برای کاربران قابل دسترس است.

آینده رمز ارز انکر پروتکل ANC چگونه است؟

آینده رمز ارز انکر پروتکل ANC چگونه است؟
آینده رمز ارز انکر پروتکل ANC چگونه است؟

همانطور که در مقالات مربوط به ارزهای دیجیتال بسیار بیان شده است، می دانید که عوامل مختلفی می تواند در آینده رمز ارزها تاثیر بگذارد. همچنین لازم به ذکر است بازارهای مالی همواره با نوساناتی همراه هستند و به طور قطعی نمی توان گفت که آیا رمز ارز با رشد خوبی همراه است یا خیر. اما می توان عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن را بررسی نمود.

یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت رمز ارز در آینده رشد و توسعه پلتفرم ارائه دهنده آن می باشد. به طور کلی می توان گفت اگر پروتکل انکر Anchor Protocol بتواند با رشد و توسعه خوبی همراه باشد و در راستای اهداف خود حرکت نماید می تواند آینده خوبی را رقم بزند. اما قبل از سرمایه گذاری لازم است تمامی عوامل تاثیر گذار بر قیمت را به صورت کامل بررسی نمایید.


اینفوگرافیک ارز انکر پروتکل ANC

اینفوگرافیک ارز انکر پروتکل ANC
اینفوگرافیک ارز انکر پروتکل ANC

کلام پایانی درباره ی ارز انکر پروتکل ANC چیست؟

رمز ارز ANC که در این مقاله به معرفی آن پرداختیم، توکن ارائه شده انکر پروتکل Anchor Protocol می باشد  و یک توکن حاکمیتی در پروتکل می باشد. انکر پروتکل Anchor Protocol یک پروتکل وام دهی و یا وام گیری در بلاکچین ترا Terra می باشد. شما می توانید با استفاده از صرافی هایی که در این مقاله نام بردیم رمز ارز ANC را خریداری نمایید و در کی از کیف پول های معرفی شده در این مقاله، ذخیره کنید. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با رمز ارز ANC را دریافت کرده باشید.

از اینکه تا پایان مقاله “ارز انکر پروتکل چیست؟” همراه ما بودید متشکریم.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
15 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Said aligholizadeh
8 ماه قبل

سلام من کلی ارزANCخریدم الان این ارز از تمامی صرافی ها برداشته شده فقط تو تراست ولت نشون میده حال چگونه برداشت کنم متاسفانه بریج هم نمیشه لطفا راهنمایی کنین

علیرضا
1 سال قبل

سلام
من یه مقدار ارز anc دارم توی تراست ولت،و روی بستر لونا کلاسیکه
متاسفانه صرافی های، هات بیت، کوکویین،بایننس ازش پشتیبانی نمیکنن،
صفرای غیر متمرکزی هست که بشه اونجا خرید و فروش کرد؟؟

حمیدرضا
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز anc را انجام دهید.

سوگل
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال anc بهتر است؟

علی
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال anc معتبر است؟

امید
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال anc پشتیبانی می کنند؟

شیما
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما.

مهسا
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال anc پشتیبانی می کند؟

مهدی
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز anc معتبرتر است؟

نسترن
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز anc معتبرتر است؟

سیامک
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال anc چند است؟

مهرشاد
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال anc را بخرم؟

جمیله
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

سمانه علایی
2 سال قبل

خرید این ارز دیجیتال پیشنهاد میشه؟

ساعد محمدی
2 سال قبل

به نظرتون این ارز دیجیتال کلاهبرداری نیست؟

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده