آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز امپ Amp چیست؟ | آینده ارز امپ

ارز AMP چیست؟

ارز دیجیتال امپ چیست؟ رمز ارز ی که در این مقاله قصد داریم به معرفی آن بپردازیم، امپ Amp نام دارد. اکنون که در حال خواندن این مقاله می باشید حتما نام این ارز دیجیتال را شنیده اید. توکن امپ Amp در سپتامبر ۲۰۲۰ راه اندازی شد و بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. لازم است که بدانید این ارز دیجیتال انتقال سریع ارزهای دیجیتال را فراهم می آورد. در ادامه مطالب به بررسی عملکرد و تاریخچه این ارز دیجیتال خواهیم پرداخت. به علاوه به معرفی ویژگی های ارز دیجیتال امپ AMP می پردازیم. همچنین به شما کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال امپ Amp معرفی خواهیم کرد.

ارز دیجیتال امپ Amp چیست؟

ارز دیجیتال امپ Amp چیست؟
ارز دیجیتال امپ Amp چیست؟

ارز دیجیتال امپ Amp یکی از ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز است که انتقال سریع رمز ارزها را امکان می سازد. امپ Amp یک توکن اتریوم است که هدف آن تضمین پرداخت ها در شبکه Flexa، ایجاد سریع و ایمن بودن آنها است. Flexa بلاکچینی است که با توکن AMP کار می کند. به عنوان مثال اگر پرداخت رمز ارزها به هر دلیلی تایید نشود یا به طول انجامد، توکن Amp به عنوان وثیقه می تواند عمل کند و تراکنش را تضمین نماید.

اگر بخواهیم به گونه ای دیگر به تعریف ارز دیجیتال امپ Amp بپردازیم، می توان گفت یک توکن امپ AMP تضمین های سریع و قابل تایید را برای هر نوع انتقال ارز ارائه می دهد. کاربران می توانند توکن های امپ AMP را برای تضمین هر نوع مبادله مالی مانند پرداخت های دیجیتالی، مبادله ارز و پرداخت وام تضمین کنند.

امپ AMP یک توکن ERC-20 است که با استفاده از بلاکچین اتریوم ساخته شده است. هدف پروژه AMP این است که توسعه دهندگان برای هرگونه انتقال دارایی اطمینان حاصل نمایند. این شبکه از فناوری های اختصاصی مختلفی برای تمرکززدایی و انتقال دارایی ها استفاده می کند.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال AMP

نام اختصاری AMP
نوع ارز TOKEN
عرضه کل ۹۹,۲۱۳,۴۰۸,۵۳۵
مقدار درگردش ۲۴,۲۷۷,۴۰۲,۱۸۶
وب سایت رسمی amptoken.org
بلاکچین اکسپلور etherscan.io

ethplorer.io

solscan.io

پیج های ارتباطی Medium.com

Twitter.com

Reddit.com

سورس کد https://github.com/amptoken
آدرس قرارداد ۰xff20817765cb7f73d4bde2e66e067e58d11095c2

معرفی شبکه Flexa

معرفی شبکه Flexa
معرفی شبکه Flexa

در قسمت قبلی مقاله بیان نمودیم که هدف توکن AMP تضمین پرداخت ها در شبکه Flexa می باشد. اما در این قسمت قصد داریم تا به معرفی شبکه Flexa بپردازیم. Flexa یک شبکه پرداخت تجاری است که هدف آن اطمینان از پذیرش گسترده دارایی های دیجیتال است. این شبکه از صرافی ها و موسسات مالی مختلف تشکیل شده است.

Flexa با سیستم های موجود و سیستم عامل های آنلاین ادغام می شود تا پرداخت را آسان کند. به عبارت دیگر Flexa یک شبکه پرداخت دیجیتالی مقرون به صرفه است که از فناوری های جدیدی مانند وثیقه گذاری و توافق بلاکچین استفاده می کند. Flexa از ده ها ارز رمزنگاری شده برای پرداخت در هزاران فروشگاه در سراسر ایالات متحده و کانادا پشتیبانی می کند. در نهایت امکان پرداخت با استفاده از دارایی های دیجیتال را در هر فروشگاه فراهم می نماید.


بررسی تاریخچه و بناینگذاران ارز دیجیتال امپ AMP

بررسی تاریخچه و بناینگذاران ارز دیجیتال امپ AMP
بررسی تاریخچه و بناینگذاران ارز دیجیتال امپ AMP

توکن AMP برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۲۰ معرفی شد. همانطور که گفته شد امپ AMP یک توکن مبتنی بر اتریوم است که با استاندارد ERC-20 مطابقت دارد. AMP توکن وثیقه منحصر به فرد شبکه Flexa است و Tyler Spalding و Zachary Kilgore از بناینگذاران شبکه Flexa و توکن AMP هستند.

از سال ۲۰۱۱ Tyler Spalding مسئول حمایت، توسعه و استخراج ارزهای رمزنگاری شده است. پیش از این تایلر در Raise به عنوان مدیر ارشد فناوری مشارکت داشت. او بیش از ۲۰ سال تجربه در زمینه فناوری دارد و سه شرکت فناوری تاسیس کرده است. از سوی دیگر Zachary Kilgore قبل از تاسیس Flexa همچنین در Raise به عنوان مدیر کار می کرد. قبل از Flexa او با شرکت های مختلفی همکاری اشته است.


عملکرد ارز دیجیتال امپ AMP چگونه است؟

عملکرد ارز دیجیتال امپ AMP چگونه است؟
عملکرد ارز دیجیتال امپ AMP چگونه است؟

عملکرد اصلی AMP مربوط به پارتیشن وثیقه است. اما ببینیم که منظور از پارتیشن وثیقه چیست؟ پارتیشن وثیقه به مجموعه ای از توکن های AMP گفته می شود که به منظور وثیقه مورد استفاده قرار می گیرند. این توکن ها با آدرس های پارتیشن مخصوص به خود در بلاکچین اتریوم نمایش داده می شوند. به طور کلی هر پارتیشن وثیقه را می توان با گروهی از قوانین خاص پیاده سازی کرد.

انتقال توکن های AMP می تواند به وسیله پارتیشن های وثیقه تایید و یا رد شود. به طور کلی رمز ارز امپ AMP به منظور پشتیبانی از قرارداد مدیر وثیقه طراحی شده است. Flexa را می توان به عنوان اولین وثیقه روی امپ AMP معرفی نمود. این توکن های AMP در شبکه Flexa تضمین تراکنش ارزهای دیجیتال را مدیریت می نمایند.


ویژگی های ارز دیجیتال امپ AMP

ویژگی های ارز دیجیتال امپ AMP
ویژگی های ارز دیجیتال امپ AMP

ویژگی های زیادی وجود دارد که کاربران رمز ارز امپ AMP هنگام مشارکت در شبکه به انها دسترسی پیدا می کنند. برای اولین بار، این پروتکل یک سیستم تضمین کاملا مستقل ارائه می دهد. این شبکه از طریق رابط کاربری آسان خود، ضمانت دارایی های دنیای واقعی و دارایی های دیجیتالی را ساده می کند. هرکس می تواند دارایی های خود را با استفاده از شبکه در چند دقیقه وثیقه بگذارد. هنگامی که دارایی های شما تحت وثیقه قرار می گیرند، می توانید از انتقال فوری لذت ببرید. شبکه AMP وثیقه و معاملات نزدیک به زمان واقعی را ارائه می دهد. به این ترتیب، پروتکل مقیاس پذیر است تا نیازهای اقتصاد دیجیتال را برآورده کند.

یکی از نگرانی های اصلی توسعه دهندگان اطمینان از امنیت پروتکل بود. به این ترتیب، تیم تلاش زیادی برای اطمینان از محافظت شبکه انجام داده است. قراردادهای هوشمند پلتفرم مورد بررسی قرار گرفته و پروتکل open source است. به این ترتیب، جامعه می تواند شایستگی های سیستم را بررسی کند.

کاربران امپ AMP از سطح بالایی از قابلیت همکاری در بازار برخوردارند. این پروتکل بر روی اتریوم ساخته شده است و در حال حاضر به کل اکوسیستم ERC-20 دسترسی دارد. قابل ذکر است که اتریوم بزرگترین پلتفرم راه اندازی DApp و توکن در جهان است.

توسعه دهدنگان پروژه AMP می خواستند اطمینان حاصل کنند که این پلتفرم می تواند به عنوان پایگاهی برای توسعه دهندگانی باشد که به دنبال امنیت بیشتر در برنامه های خود هستند. به این ترتیب، شبکه از جهات مختلف به عنوان یک سیستم انعطاف پذیر و مقاوم عمل می کند.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال امپ AMP

در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال امپ AMP برابر با ۰.۰۶۱۰۰۱ دلار امریکا می باشد. حجم معاملات این رمز ارز در شبانه روز گذشته برابر با ۵۳،۸۸۴،۱۹۲ دلار است. رمز ارز امپ AMP در ۲۴ ساعت گذشته ۳.۲۷% کاهش قیمت داشته است. این ارز دیجیتال اکنون در رتبه ۵۰ سایت CoinMarketCap قرار دارد.

در ادامه مطالب شما نمودار قیمت این ارز دیجیتال را مشاهده می نمایید. همانطور که در نمودار مشاهده می شود این رمز ارز توانسته است در دو ماه پیش یعنی در تاریخ ۱۶ ژوئن ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH برسد.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال امپ AMP
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال امپ AMP

خرید ارز دیجیتال امپ AMP

خرید ارز دیجیتال امپ AMP
خرید ارز دیجیتال امپ AMP

همانطور که می دانید خرید ارزهای دیجیتال در داخل صرافی ها صورت می گیرد. امروزه صرافی بسیاری هستند که در بستر ارزهای دیجیتال خدماتی را ارائه می دهند. کاربران می توانند از صرافی های آنلاین خارجی برای خرید ارز دیجیتال امپ AMP استفاده نمایند. اما باید در ابتدا بررسی نمایند چه صرافی هایی از این رمز ارز پشتیبانی می کند. این صرافی ها شامل موارد زیر هستند:

  1. Coinbase Exchange
  2. Gemini
  3. Uniswap
  4. Gate.io
  5. Bittrex

برای مشاهده لیست کاملی از صرافی های پشتیبان کننده رمز ارز امپ AMP می توانید به سایت CoinMarketCap مراجعه نمایید.


فروش ارز دیجیتال امپ AMP

فروش ارز دیجیتال امپ AMP
فروش ارز دیجیتال امپ AMP

فروش ارز دیجیتال امپ AMP همانند خرید آن در صرافی ها انجام می پذیرد. برای فروش ارز دیجیتال امپ AMP می توانید در یکی از صرافی هایی که در قسمت قبلی مقاله معرفی نمودیم، ثبت نام کنید. سپس رمز ارز خود را به فروش برسانید. در صورتی که از قبل در صرافی ثبت نام نموده اید، نیاز به ثبت نام مجدد نمی باشد. بهتر است که قبل از انجام معامله در صرافی، با نحوه کار با صرافی مورد نظر آشنا شوید. همچنین توجه نمایید از صرافی استفاده کنید که از امنیت بالایی برخوردار باشد.


کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال امپ AMP

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال امپ AMP
کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال امپ AMP

برای ذخیره سازی ارز دیجیتال امپ AMP می توانید از کیف پول های سخت افزاری و یا نرم افزاری استفاده نمایید که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند. اگر قصد دارید رمز ارزهای خود را در یک جای امن ذخیره نمایید، کیف پول های سخت افزاری گزینه مناسبی هستند. کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال امپ AMP شامل موارد زیر می باشند:

  1. کیف پول سخت افزاری لجر Ledger: برای ذخیره سازی ارز دیجیتال امپ AMP می توانید از کیف پول سخت افزاری لجر استفاده نمایید.
  2. کیف پول سخت افزاری ترزور Trezor: کیف پول سخت افزاری ترزور قابلیت پشتیبانی از ارز دیجیتال AMP را دارا می باشد.
  3. کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal: کاربران می توانند اپلیکیشن کیف پول سیف پل را بر روی تلفن همراه خود نصب نموده و رمز ارز AMP را ذخیره نمایند.
  4. کیف پول نرم افزاری تراست Trust: از دیگر گزینه ها برای ذخیره سازی ارز دیجیتال امپ AMP، کیف پول تراست می باشد.

آینده ارز دیجیتال امپ AMP

آینده ارز دیجیتال امپ AMP
آینده ارز دیجیتال امپ AMP

امپ AMP یکی از فعال ترین ارزهای رمزنگاری شده است که امسال دنیای ارزهای دیجیتال را به شدت تحت تاثیر قرار داد. به طور ویژه، در ۱۶ ژوئن ۲۰۲۱ توانست به قیمت بالای ۰.۱۲۱ دلار برسد. این عملکرد شگفت انگیز امپ AMP این شبکه را قادر می سازد تا سرمایه گذاران را در سراسر جهان جذب کند.

علاوه بر این صرف نظر از عملکرد امسال، امپ AMP کاربران خود را قادر می سازد تا توکن های AMP بیشتری به دست آورند. این شبکه با استفاده از توکن های AMP به کاربران خود پاداش می دهد. عملکرد قوی توکن در نیمه اول سال ۲۰۲۱ می تواند یکی از نشانه های امیدوار کننده رمز ارز در ارتباط با آینده آن باشد. استفاده توکن امپ AMP توسط شبکه Flexa از دیگر موارد قابل توجه می باشد.

به طور کلی بازارهای مالی همواره دارای نوساناتی می باشند. بهتر است که در این زمینه و برای پیش بینی قیمت رمز ارز همه جوانب را در نظر داشته باشید. زیرا عوامل مختلفی می تواند در قیمت ان تاثیرگذار باشد.


کلام پایانی

با خواندن این مقاله می توانید با ارز دیجیتال امپ AMP به طور کامل آشنا شوید. رمز ارز امپ AMP یک توکن ERC-20 می باشد. هدف از ایجاد این رمز ارز تضمین پرداخت ها در شبکه Flexa می باشد. ارائه تضمین های سریع و قابل تایید برای انتقال رمز ارزها، توسط AMP صورت می گیرد. لازم به ذکر است که این ارز دیجیتال در سپتامبر ۲۰۲۰ راه اندازی شده است. شبکه Flexa که در این مقاله به آن اشاره نمودیم، یک شبکه پرداخت تجاری است. به طور کلی کاربران می توانند پس از خریداری ارز دیجیتال امپ AMP آن را در یکی از کیف پول های سخت افزاری لجر و یا ترزور ذخیره نمایند. در صورتی که تمایل به استفاده از کیف پول های نرم افزاری داشتند، کیف پول تراست و سیف پل می توانند گزینه مناسبی باشند. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات کافی در ارتباط با ارز دیجیتال امپ AMP در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم.

از اینکه تا پایان مقاله “ارز AMP چیست؟” همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده