آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

۵ آلت کوینی که در ژانویه باید به آنها توجه کنید.

۵ آلت کوینی که در ژانویه باید به آنها توجه کنید.

۵ آلت کوینی که در ژانویه باید به آنها توجه کنید.

به گزارش زوم ارز، KAVA، Near Protocol، Avalanche، Axie Infinity  و Stellar  همه آلت کوین هایی هستند که دارای تحولات جالبی در ژانویه رخ داد که می‌تواند بر قیمت آنها تأثیر مثبت بگذارد.

دسامبر برای بازار ارزهای دیجیتال، به ویژه برای آلت کوین هایی مانند Solana  ، Injective  و ORDI صعودی بود. پنج آلت کوین زیر می توانند در ژانویه ۲۰۲۴ توجه بیشتری را به خود جلب کنند.

KAVA تورم را به ۰ کاهش می دهد

  • قیمت KAVA در حال حاضر ۰.۹۴ دلار است و سرمایه بازار آن به ارزش ۱۰۰۶ میلیارد دلار می‌رسد و در رتبه ۶۹ قرار دارد.

تیم KAVA اعلام کرده است که پس از انتشار KAVA Mainnet 15، توکن KAVA از اول ژانویه بدون تورم خواهد بود و عرضه ثابت ۱ میلیارد توکن خواهد شد. هیچ سکه جدیدی تولید نخواهد شد و جوایز شرط بندی از خزانه استراتژیک Kava تأمین خواهند شد.

قیمت KAVA از زمان خروج از خط روند مقاومت نزولی در اکتبر افزایش یافته است. شکست این خط منجر به حرکت بالای منطقه افقی ۰.۷۰ دلار شده است و قیمت در این هفته به بالاترین سطح ۰.۹۵ دلار رسیده است.

شاخص قدرت نسبتی (RSI) یک ابزار حرکتی است که توسط معامله‌گران برای ارزیابی وضعیت خرید و فروش بازار و تصمیم‌گیری درباره خرید یا فروش دارایی استفاده می‌شود.

خوانش RSI بالای ۵۰ و روند صعودی نشان می‌دهد که خریداران هنوز هم در بازار مزیت دارند، در حالی که خوانش‌های زیر ۵۰ نشانگر مزیت فروش است.

RSI هفتگی نشان می‌دهد که قیمت KAVA پس از شکست پشتیبانی، به بالای ۵۰ (نماد سبز) افزایش یافته است.

KAVA در حال حاضر به سمت مقاومت بعدی در ۱ دلار نزدیک می‌شود. در صورتی که قیمت بالاتر از آن بسته شود، می‌تواند تا ۶۰ درصد به مقاومت بعدی در ۱.۵۰ دلار افزایش یابد.

نمودار هفتگی KAVA/USDT. منبع: TradingView
نمودار هفتگی KAVA/USDT. منبع: TradingView

علی‌رغم این پیش‌بینی صعودی قیمت KAVA، بسته نشدن به بالای $۱ می‌تواند باعث کاهش ۲۵٪ در ناحیه پشتیبانی ۰.۷۰ دلار شود.

Avalanche کیف پول جدیدی را راه اندازی کرد

  • قیمت AVAX در حال حاضر ۴۰.۱۰ دلار است و سرمایه بازار آن به ارزش ۱۴۶۹۵ میلیارد دلار می‌رسد و در رتبه ۹ قرار دارد.

کیف پول Avalanche فعلی تا تاریخ ۲۳ ژانویه حذف خواهد شد. این تغییر به کیف پول اصلی منتقل می‌شود که عملیات سهام و سبد سهام را ساده‌تر می‌کند. لازم به ذکر است که این تغییر بر نمایندگان و تأییدکنندگان فعال تأثیری نخواهد داشت و همچنان با عبارت اولیه برای کیف پول اصلی کار خواهد کرد.

قیمت AVAX از ماه اکتبر تاکنون تجربه یک افزایش شدید را پشت سر گذاشته است. از سطح ۸.۶۵ دلار شروع شده و در ۲۴ دسامبر به بالاترین سطح ۴۹.۹۵ دلار خود دست یافته است.

در طول این صعود چشمگیر، AVAX از خط روند مقاومت نزولی ۷۵۰ روزه که از زمان اوج خود ادامه داشت، خارج شده و روند صعودی خود را به طور قابل توجهی شتاب بخشیده است.

در مدت ده هفته گذشته، قیمت AVAX 9 کندل هفتگی صعودی را شکل داده است که نشان از قدرت حرکت صعودی آن دارد.

اگرچه AVAX در هفته گذشته به بالاترین سطح سالانه ۴۹ دلار رسیده است، اما در حال حاضر یک کندل نزولی شکل می‌دهد.

با این حال، در صورت ادامه حرکت صعودی، AVAX می‌تواند تا ۷۰ درصد به سطح مقاومت بعدی در ۶۸ دلار افزایش یابد.

نمودار هفتگی AVAX/USD. منبع: TradingView
نمودار هفتگی AVAX/USD. منبع: TradingView
با وجود پیش‌بینی صعودی قیمت AVAX، ایجاد یک کندل نزولی نشان دهنده ورود به سطح بالای محلی است. در این صورت، قیمت AVAX ممکن است تا ۱۵ درصد کاهش یابد و به سطح پشتیبانی اصلاحی فیبوناچی ۰.۳۸۲ در ۳۴ دلار برسد.

Axie Infinity (AXS) تکامل قطعات را معرفی می‌کند

  • قیمت AVAX در حال حاضر ۸.۹۷ دلار است و سرمایه بازار آن به ارزش ۱۱۸۳ میلیارد دلار می‌رسد و در رتبه ۶۰ قرار دارد.

Axie Infinity اعلام کرده است که ارتقاء جدیدی برای Axie Origins در دسترس قرار می‌گیرد. از تاریخ ۳ ژانویه، “Parts Evolution Utility” فعال می‌شود و Axies را به NFT های پویا تبدیل می‌کند که با گذر زمان قابل بهبود هستند.

قیمت AXS از زمانی که در ماه اکتبر به ۴.۰۵ دلار کاهش یافت، افزایش یافته است. در ماه بعد، قیمت از خط روند مقاومتی نزولی که برای ۵۲۰ روز ثابت بود، خارج شد و به بالاترین قیمت ۱۱.۱۵ دلار در این هفته رسید.

با این حال، AVAX از زمانی که توسط ناحیه مقاومت ۹.۵۰ دلار عبور کرده و یک فیتیله بالایی بلند (نماد قرمز) ایجاد کرده، کاهش یافته است. لازم به ذکر است که دو روز تا تعطیلات هفتگی باقی مانده است.

در صورتی که قیمت AVAX بالاتر از ناحیه مقاومت ۹.۵۰ دلار بسته شود، ممکن است ۱۰۰٪ افزایش یابد و به مقاومت بعدی در سطح ۱۹ دلار برسد.

نمودار هفتگی AXS/USDT. منبع: TradingView
نمودار هفتگی AXS/USDT. منبع: TradingView

با وجود پیش‌بینی صعودی، اگر AVAX نتواند قیمت بالای ۹.۵ دلار را حفظ کند، احتمال کاهش تا ۳۳ درصد و رسیدن به نزدیک‌ترین سطح پشتیبانی در ۶.۵۰ دلار وجود دارد.

Stellar ارتقاء Mainnet را اعلام کرد

  • قیمت XLM در حال حاضر ۰.۱۳ دلار است و سرمایه بازار آن به ارزش ۳۷۱۶ میلیارد دلار می‌رسد و در رتبه ۲۵ قرار دارد.

تأییدکنندگان شبکه Stellar در تاریخ ۳۰ ژانویه با رأی‌گیری به ارتقاء Mainnet به پروتکل ۲۰ موافقت کرده‌اند. پروتکل ۲۰ شامل ۱۲ پیشنهاد پیشرفت هسته‌ای جدید است که قابلیت های Soroban را فعال می‌کند و یک پلتفرم برای اجرای قراردادهای هوشمند را به شبکه Stellar اضافه می‌کند.

قیمت XLM از ماه اکتبر که از خط روند مقاومت نزولی خارج شد، افزایش یافته است. در این مدت، سه بار تلاش برای شکستن سطح مقاومت فیبوناچی ۰.۳۸۲ کاهش قبلی در ۰.۱۴ دلار (نمادهای قرمز) ناموفق بوده است.

با توجه به ضعف مقاومت‌ها با هر بار لمس، احتمال شکست نهایی وجود دارد. در صورت وقوع شکست، ممکن است باعث افزایش ۲۰ درصدی قیمت شود و به مقاومت بعدی در سطح ۰.۱۶ دلار برسد.

نمودار هفتگی XLM/USDT. منبع: TradingView
نمودار هفتگی XLM/USDT. منبع: TradingView

با وجود پیش‌بینی صعودی قیمت XLM، شکست در صورت وقوع می‌تواند منجر به کاهش ۱۵ درصدی شود و قیمت به نزدیک‌ترین سطح پشتیبانی در ۰.۱۱ دلار برسد.

NEAR برای تماشای آلتکوین های ژانویه به پایان می رسد

  • قیمت NEAR در حال حاضر ۳.۸۳ دلار است و سرمایه بازار آن به ارزش ۳,۸۵۲ میلیارد دلار رسیده است. NEAR در رتبه ۲۳ قرار دارد.

تیم پروتکل NEAR اخیراً یک به‌روزرسانی در NEAR Block Explorers منتشر کرد.

در گذشته، NEAR Block Explorer اصلی برای بلاکچین NEAR اهمیت داشت، اما اکنون کاوشگران بلاک از آن جلوگیری کرده‌اند.

به همین دلیل، NEAR Block Explorer Selector در ماه اکتبر فعال شد و اکسپلورر اصلی در تاریخ ۳۱ ژانویه غیرفعال خواهد شد. این اقدام به منظور امکان انتخاب کاوشگرهای مورد علاقه توسط کاربران و توسعه‌دهندگان صورت می‌گیرد.

NEAR همانند سایر آلتکوین‌های ژانویه، از خط روند مقاومت نزولی در ماه اکتبر خارج شده است. این رشد باعث شکست منطقه مقاومت ۳.۲۰ دلار شده و به بالاترین قیمت سالانه ۴.۶۲ دلار در این هفته منتهی شده است. اکنون انتظار می‌رود این منطقه به عنوان پشتیبانی عمل کند.

در صورت ادامه شکست، NEAR ممکن است تا ۵۰ درصد افزایش دیگری داشته باشد و به مقاومت بعدی در سطح ۶ دلار برسد.

نزدیک/دلار هفتگی نمودار. منبع: TradingView
نزدیک/دلار هفتگی نمودار. منبع: TradingView

با توجه به پیش‌بینی رشدی قیمت NEAR، شکست زیر سطح ۳.۱۰ دلار به نتیجه خوبی نمی‌انجامد. در نتیجه، ممکن است NEAR تا ۴۵ درصد کاهش یابد و به حداقل پشتیبانی در سطح ۲.۱۰ دلار برسد.


منبع: beincrypto.com

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده