آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

۳عامل کلیدی که باعث شد سولانا به عنوان چهارمین رمزارز بزرگ از BNB پیشی بگیرد.

۳عامل کلیدی که باعث شد سولانا به عنوان چهارمین رمزارز بزرگ از BNB پیشی بگیرد.

۳عامل کلیدی که باعث شد سولانا به عنوان چهارمین رمزارز بزرگ از BNB پیشی بگیرد.

به گزارش زوم ارز، در حالی که رشد قابل توجه سولانا ادامه می‌یابد، سه عامل اصلی که می‌توان آن‌ها را به افزایش اخیر قیمت SOL نسبت داد، برجسته شده است.

SOL در دوره‌های اخیر به رکوردهای قابل توجهی ادامه داده و در میان سکه‌های با عملکرد برتر قرار گرفته است.

در هفته گذشته، SOL با ۴۸.۸ درصد رشد، از سطح ۱۰۰ دلار عبور کرده است. لازم به ذکر است که SOL در دو هفته گذشته با ۵۷.۸ درصد و در ۳۰ روز گذشته با ۹۳ درصد رشد داشته است.

SOL BNB را برگرداند تا چهارمین رمزارز بزرگ شود

با توجه به افزایش قابل توجه قیمت خود، SOL در هفته گذشته جایگاه XRP را تغییر داد و به عنوان پنجمین ارز دیجیتال بزرگ شناخته شد. در حالی که اعضای جامعه کریپتو هنوز در حال تحلیل بودند، Solana توانست از زنجیره Binance  پیشی بگیرد و به عنوان چهارمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار رتبه بندی شود.

در تاریخ ۲۲ دسامبر، ارزش بازار SOL به ۴۱.۳۸ میلیارد دلار رسید و این توفیق را به دست آورد.

از آن زمان به بعد، SOL توانست سطوح مقاومت اصلی را شکسته و در ساعات اولیه امروز به ۱۲۴.۹۶ دلار افزایش یابد. با این حال، پس از کاهش جزئی در قیمت بیت‌کوین، قیمت SOL به ۱۱۳ دلار سقوط کرد.

لازم به ذکر است که SOL رالی فوق‌العاده خود را در ماه اکتبر آغاز کرد. از اول اکتبر، قیمت اصلی این ارز دیجیتال با ۲۱ دلار تغییر کرد. جالب است که قیمت SOL از آن زمان تاکنون بیش از پنج برابر افزایش یافته است.

در ساعات اخیر، SOL با افزایش ۲.۴ درصد در ۲۴ ساعت گذشته به قیمت ۱۱۳.۹۴ دلار معامله شده است. با وجود اصلاحات اخیر، SOL همچنان با ارزش ۴۸.۰۲ میلیارد دلار به عنوان چهارمین دارایی بزرگ در بازار کریپتو قرار دارد.

۳ عامل مسئول افزایش قیمت SOL

افزایش قیمت اخیر سولانا یک تصادف ساده نیست، بلکه نتیجه عوامل متعددی است که همزمان اتفاق می‌افتند.

بخش DeFi به سرعت در حال رشد

پروژه‌های مالی غیرمتمرکز در شبکه Solana توانسته‌اند توجه سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را به خود جلب کنند. این موضوع در افزایش چشمگیر ارزش کل سولانا که با عنوان TVL شناخته می‌شود، منعکس شده است.

از ۱۳ اکتبر ۲۰۲۳، زمانی که مبلغ ۳۱۰ میلیون دلار در بیش از ۱۰۰ پلتفرم DeFi در شبکه Solana قفل شده بود، TVL به طور پایداری در حال رشد بود. در حال حاضر، ارزش کل سولانا که با محاسبه TVL مشخص می‌شود، به بیش از ۱ میلیارد دلار افزایش یافته و به تقریباً ۱.۵۳ میلیارد دلار رسیده است.

افزایش فعالیت نهنگ

علاوه بر این، علاقه‌ی روز افزونی به شبکه Solana در بین نهنگ‌های کریپتو وجود دارد. این نهنگ‌ها در حال جابجایی مقادیر عظیمی از سکه‌های SOL به و از صرافی‌ها هستند.

به گزارش Whale Alert، نهنگ‌های کریپتو تعداد ۴,۳۱۹,۷۳۵ (۴.۳۱ میلیون) واحد SOL را که معادل ۲۶۴.۳۱ میلیون دلار است، جابجا کرده‌اند. در روز گذشته، فعالیت مهم نهنگ‌ها شامل جابجایی ۲ میلیون واحد SOL بود که از بایننس به یک کیف پول ناشناخته منتقل شد.

فعالیت کاربر رو به رشد

تعداد آدرس‌های فعال ماهانه در شبکه Solana نیز در دسامبر افزایش قابل توجهی را ثبت کرده است. بر اساس داده‌های زنجیره‌ای The Block، در ماه نوامبر، تعداد ۱۰.۴۶ میلیون آدرس فعال ماهانه در شبکه Solana وجود داشت. اما جالب اینجاست که تعداد آدرس‌های فعال ماهانه در ماه دسامبر به حدود ۱۷.۲۶ میلیون افزایش یافته است.

علاوه بر آدرس‌های فعال، در این ماه ۷.۶۷ میلیون آدرس جدید در شبکه Solana ایجاد شده است. این موضوع نشان دهنده این است که علاقه به استفاده از شبکه Solana پس از راه‌اندازی memecoin با نام Bonk به سرعت افزایش یافته است.

بسیاری از معامله‌گرانی که در رالی Bonk سود خود را از دست داده‌اند، امیدوارند با شرکت در پیش‌بینی و سرمایه‌گذاری در ممکوین بعدی در شبکه Solana، می‌توانند سود قابل توجهی به دست آورند. آنها امیدوارند که این فرصت جدید بتواند جبرانی برای ضررهای گذشته شان باشد.


منبع: thecryptobasic.com

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده