آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نگاه مستقل زوم ارز به رویداد ۹ ژانویه

نگاه مستقل زوم ارز به رویداد 9 ژانویه

نگاه مستقل زوم ارز به رویداد ۹ ژانویه

سومین رویداد ۹ ژانویه در تاریخ ۱۹ و ۲۰ دی‌ماه (سه‌شنبه و چهارشنبه) در کتابخانه ملی ایران برگزار شد. این رویداد با نام “رویداد بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران” یک رویداد سالانه است که به کسب‌وکارها و فعالان حوزه رمزارز، بلاکچین و دارایی دیجیتال ایران اختصاص دارد. در سال‌های گذشته، این رویداد به یکی از مهم‌ترین تجمع‌های اکوسیستم رمزارز و دارایی دیجیتال ایران تبدیل شده است. رویداد ۹ ژانویه فرصتی است تا مسائل مهم این صنعت بحث شده و راه‌حل‌های احتمالی مورد بررسی و نقد قرار گیرد.

این رویداد، بدون شک یکی از رویدادهای برجسته و تأثیرگذار در حوزه بلاکچین و رمزارزی ایران بوده است، که البته دارای نقاط قوت و ضعف بود که ادامه، به اهداف و نقاط قوت و ضعف این رویداد می‌پردازیم.

هدف اصلی رویداد ۹ ژانویه نمایشی از فرصت‌ها و تهدیدهای بازار رمزارز، فناوری‌ها و نوآوری‌های مبتنی بر بلاکچین برای اکوسیستم کسب‌وکارهای نوآور و همچنین نظام اقتصادی و مالی کشور است. این رویداد شامل نمایشگاه، کنفرانس، کارگاه، شبکه‌سازی و کاریابی در طول دو روز ۹ ژانویه ۲۰۲۴ بود. در این رویداد، کارشناسان و متخصصان بحث‌هایی راجع به آینده صنعت رمزارز و بلاکچین برگزار کرده و تأثیر آنها را بر کسب‌وکارهای نوآور و همچنین اقتصاد کشور بررسی کرد. همچنین، فرصتی برای شبکه‌سازی و کاریابی در این صنعت نیز فراهم شد

اگر بخواهیم در ابتدا از نقاط قوت این رویداد صحبت کنیم، باید به گردهم اوری کاربران و فعالان این حوزه تحسین کرد، که توانست اهداف محتوایی مخاطبان را در هر سطحی پوشش دهد. همچنین یکی از نقاط قوت این رویداد، داشتن محتواهای متنوع رویداد بود که به بررسی و راهبرد محتواهای رگولاتوری در کنار محتواهای تخصصی پرداخت. همچنین شبکه سازی در این رویداد یکی از نقاط قوت بود، چون بسیاری از افراد تاثیر گذار در این رویداد حضور داشتند. و یکی دیگر از کارهای جذاب این رویداد رونمایی از کتاب “استاندارد فیات” بود. که اصولا این مدل کارها کمی کم رنگ تر شده در رویدادها داخلی. البته اگر خلاصه ای از کتاب به عنوان یکی سخنرانی ها بود، می توانست این بخش را جذاب تر کند.

و اگر بخواهم در این گزارش به نقاط ضعف رویداد بپردازم، باید گفت این رویداد می توانست پیوستگی محتوا را بیشتر کند و تاثیر محتوا را برای مخاطب هدفمند تر کند. و لذا دعوت از تعدادی از سخنرانان کمی با تامل  بیشتر صورت می پذیرفت. همچنین از دید زوم ارز، رسالت استخدامی کاربران در این حوزه، با این تعداد کاربر و شرکت کننده می توانست قوی تر صورت گیرد. البته امیدواریم این رویداد هر سال قوی تر و نوآورانه تر باشد. و همچنین خرسندیم بر رشد اکوسیستم بلاکچینی کشورعزیزمان ایران.

شایان ذکر است که این رویداد با حمایت والکس، کاریزما، نوبیتکس، آبان‌تتر، هیتوبیت، فرهاد اکسچنج، زربان و اکس اونیکس برگزار شد.

نیم نگاهی به اتفاق های رویداد:

۱-تجلیل از ۷ چهره تاثیر گذاراکوسیستم:

  • ضیا صدر، مدرس فناوری بلاکچین و بیت‌کوین
  • احسان قاضی‌زاده، مدیرعامل اجراییبیت‌مکس
  • امیرحسین راد، مدیرعاملنوبیتکس
  • رضا باقری اصل، دبیر سابق شورای اجرایی فناوری اطلاعات
  • نرگس مرادآبادی، تریدر حوزه رمزارز
  • محمد قاسمی، مدیرعامل مزدکس
  • سهیل نیکزاد، فعال حوزه بلاکچین

۲-رونمایی از کتاب “استاندارد فیات” با اسپانسری تیم آبان تتر.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده