لایت فارکس

بانک مرکزی زیمبابوه می‌گوید که توکن‌های دارای پشتوانه طلا قرار است برای اهداف معاملاتی استفاده شوند

بانک مرکزی زیمبابوه می‌گوید که توکن‌های دارای پشتوانه طلا قرار است برای اهداف معاملاتی استفاده شوند

بانک مرکزی زیمبابوه می‌گوید که توکن‌های دارای پشتوانه طلا قرار است برای اهداف معاملاتی استفاده شوند

به گزارش زوم ارز،

بانک مرکزی زیمبابوه اخیراً اعلام کرده است که به عرضه توکن های دیجیتال با پشتوانه طلا “برای اهداف تراکنش” نزدیک است. به گفته رئیس بانک، توکن‌های دیجیتالی با پشتوانه طلا قبلاً ثابت کرده‌اند که یک ابزار سیاست پولی مؤثر هستند. جان مانگودیا، رئیس بانک مرکزی نیز گفت که نتایج یک نظرسنجی از مصرف کنندگان نشان داده است که ساکنان اطلاعات محدودی در مورد ارز دیجیتال پیش بینی شده بانک مرکزی (CBDC) دارند.

یک “ابزار سیاست پولی موثر”

بانک رزرو زیمبابوه (RBZ) گفته است که اکنون “در مرحله پیشرفته آماده سازی برای عرضه GBDT [توکن های دیجیتال با پشتوانه طلا] برای اهداف تراکنشی است.” این بانک گفت که در این راه‌اندازی، توکن‌های طلا مکمل دلار آمریکا در معاملات داخلی خواهند بود، زیرا به خرده‌فروشان وسیله مبادله ای امن‌تر، راحت‌تر و حفظ ارزش ارائه می‌شود.

در یک بیانیه سیاست پولی میان مدت اخیراً منتشر شده، جان مانگودیا، رئیس RBZ فاش کرد که بانک مرکزی به زودی کمپین های آگاهی بخشی را آغاز خواهد کرد که هدف آن “آموزش عمومی” است. در مورد استفاده و مزایای GBDT. Mangudya همچنین فاش کرد که ذینفعان کلیدی مانند کنفدراسیون صنایع زیمبابوه (CZI) متعهد شده‌اند که سیستم‌های خود را به گونه‌ای پیکربندی کنند که صدور کارت‌هایی با نام GBDT امکان‌پذیر باشد.

همانطور که قبلاً توسط Bitcoin.com News گزارش شده بود، RBZ توکن های دارای پشتوانه طلا را در ماه می برای مقابله با تقاضای ساکنان محلی برای دلار آمریکا راه اندازی کرد. با این حال، تنها چند ماه پس از راه اندازی، رئیس بانک مرکزی گفت که GBDT ها قبلاً ثابت کرده اند که یک ابزار سیاست پولی موثر هستند.

مانگودیا گفت: «از آن زمان GBDTs یک ابزار سیاست پولی موثر با پتانسیل قوی برای کمک به بازگرداندن عادی بودن بازارهای مالی و سرمایه داخلی در کوتاه مدت ثابت شده است.

بیش از ۷۰٪ مایل به استفاده از CBDC هستند

فرماندار ادعا کرد که «ماهیت تقسیم‌پذیری» توکن‌های طلای دیجیتال به این معنی است که افراد با هر زمینه اقتصادی می‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند یا آن‌ها را خریداری کنند.

در رابطه با جذب سکه‌های طلای فیزیکی، رئیس RBZ فاش کرد که از ۳۶۰۵۹ سکه‌ای که تا ۱۴ ژوئیه فروخته شده بود، تنها ۷۶۹ سکه طلا یا تقریباً ۲٪ از کل پس از پایان سال ۱۸۰ بازخرید شده است. دوره واگذاری روز به گفته Mangudya، نرخ بازخرید پایین به این معنی است که ساکنان و مشاغل در واقع از سکه‌های فیزیکی طلا به عنوان یک ذخیره ارزش جایگزین استفاده می‌کنند.

با توجه به ارز دیجیتال بانک مرکزی RBZ (CBDC)، مانگودیا گفت که نتایج یک نظرسنجی مصرف‌کننده نشان داده است که ساکنان اطلاعات محدودی در مورد ارز دیجیتال پیش‌بینی‌شده دارند. Mangudya افزود، با این حال، حدود ۷۱.۷٪ از پاسخ دهندگان تمایل خود را برای استفاده از CBDC در صورت معرفی بانک مرکزی اعلام کردند.


منبع: news.bitcoin.com

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده