لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

۳ میلیارد حجم افزایش حجم XRP تصویر جالبی را نشان می دهد

3 میلیارد حجم افزایش حجم XRP تصویر جالبی را نشان می دهد

۳ میلیارد حجم افزایش حجم XRP تصویر جالبی را نشان می دهد

به گزارش زوم ارز، به‌تازگی، طبق گزارش Messari، XRP افزایش حجم خیره‌کننده ۳ میلیارد دلاری را تجربه کرد. این افزایش، به طرز جالبی، با افزایش متناسب قیمت XRP ارتباط نداشت و موجی از گمانه زنی را برانگیخت.

حرکت بی‌صدا قیمت علی‌رغم چنین افزایش قابل‌توجهی در حجم، نشان می‌دهد که این حجم عمدتاً نشان‌دهنده حمایت خرید از دارایی نیست. این پدیده را می توان به عوامل بالقوه مختلفی نسبت داد:

3 میلیارد حجم افزایش حجم XRP تصویر جالبی را نشان می دهد

 

معاملات جانبی: یکی از رایج ترین تفاسیر از حجم بالا بدون افزایش قابل توجه قیمت، مقدار قابل توجهی از معاملات جانبی است. این معمولاً نشان‌دهنده بلاتکلیفی بازار است که در آن نه گاوها و نه خرس‌ها جایگاه خود را به دست نمی‌آورند، که منجر به حجم معاملات بالاتر اما حرکت کمی در قیمت می‌شود.

فروش: افزایش قابل توجه حجم می تواند نشان دهنده فشار فروش باشد. اگرچه ممکن است این امر خلاف واقع به نظر برسد، اما افزایش حجم زیاد بدون افزایش قیمت مربوطه می‌تواند نشان دهد که فروش کافی برای خنثی کردن فشار خرید اتفاق می‌افتد و منجر به حرکت خنثی خالص قیمت می‌شود.

حرکات نهنگ: دارندگان بزرگ که اغلب “نهنگ” نامیده می شوند، می توانند تأثیر عمیقی بر حجم معاملات داشته باشند. تصمیم آنها برای جابجایی مقادیر زیادی XRP بین کیف پول ها یا صرافی ها، حتی بدون فروش، می تواند حجم معاملات را افزایش دهد. یک تراکنش عظیم توسط چند دارنده مهم می تواند به راحتی داده های حجم را مخدوش کند.

مرحله آماده سازی: گاهی اوقات، افزایش حجم عظیم می تواند به عنوان پیش زمینه ای برای اقدامات قابل توجه قیمت عمل کند. معامله‌گران و سرمایه‌گذاران باید بازار را برای هرگونه سیگنالی مبنی بر اینکه این حجم ممکن است آرامش قبل از طوفان باشد، که نشان‌دهنده وقوع احتمالی در هر جهت است، نظارت کنند.

در حالی که رمزگشایی علت اصلی پشت چنین افزایش حجمی بدون افزایش قیمت همراه با حدس و گمان باقی می ماند، درک این عوامل بالقوه می تواند به سرمایه گذاران در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.


منبع: u.today

شیما شاکری
شیما شاکری
من شیما شاکری هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده