لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

XRPL Oracles: پیشنهاد جدید در GitHub منتشر شد

XRPL Oracles: پیشنهاد جدید در GitHub منتشر شد

XRPL Oracles: پیشنهاد جدید در GitHub منتشر شد

به گزارش زوم ارز، جوامع ریپل و XRPL در حال بحث در مورد یک پیشنهاد توسعه جدید هستند که می تواند نقطه عطفی در پیشرفت اکوسیستم dApps XRP Ledger باشد. همچنین می‌تواند به آوردن داده‌های «دنیای واقعی» به مکانیسم‌های زنجیره‌ای که در بالای XRPL ارائه شده است کمک کند.

XRP Ledger ممکن است بر روی اوراکل‌های خود نصب شود، پیشنهاد منتشر شد

گرگوری تسیپنیوک، مهندس نرم‌افزار ریپل، پیشنهادی را با نام ۰۰۴۵ XLS-45d Price Oracles در GitHub منتشر کرد. پیشنهاد می‌کند اوراکل‌های بومی روی زنجیره را برای XRP Ledger، یک شبکه غیرمتمرکز کهنه کار معرفی کنید. نه بر خلاف دیگر بلاک چین‌ها، با این اوراکل‌ها، XRPL آماده است تا «داده‌های دنیای واقعی، به‌عنوان مثال قیمت‌های بازار، نرخ ارز، نرخ بهره، یا شرایط آب و هوایی را روی بلاک چین دریافت کند».

از نظر فنی، یک شیء زنجیره‌ای جدید برای XRPL، یک نمونه PriceOracle معرفی می‌کند. Tsipenyuk توضیح مفصلی درباره راه‌اندازی و ادغام این نمونه با بلاک چین ارائه کرد.

همچنین برخی از عناصر API در XRP Ledger را مورد بررسی قرار می دهد. توسعه‌دهنده نمونه‌هایی از تراکنش‌های طراحی شده برای ایجاد، حذف و به‌روزرسانی یک اوراکل قیمت XRPL خاص را نشان داد.

در صورتی که این پیشنهاد توسط انجمن XRPL تأیید شود، dApps در این بلاک چین می‌تواند از داده‌های منابع خارج از زنجیره در عملیات تجاری خود استفاده کند.

همانطور که قبلا توسط U.Today پوشش داده شد، اوراکل های غیرمتمرکز XRPL در کانون توجه آخرین برنامه کمک مالی ریپل برای توسعه دهندگان بلاک چین قرار داشتند.

یک Chainlink دیگر، یک Flare دیگر؟

علاقه‌مندان انجمن XRPL حدس می‌زنند که آیا این راه‌حل جایگزین پروتکل‌های اوراکل‌های موجود، از جمله Chainlink (LINK) و Flare Networks (FLR) است یا خیر.

در همان زمان، مکانیسم جدید می‌تواند به جای جایگزینی با Chainlink (LINK) همکاری کند. “Chainlink” به عنوان نمونه ای برای یک “Oracle Provider” در طراحی آن نشان داده شده است.

اول از همه، اوراکل های بومی در AMM های مبتنی بر XRPL ادغام خواهند شد. مفسران می گویند که با ویژگی جدید، آنها به راحتی قیمت گذاری دقیق را از منابع شخص ثالث بازیابی می کنند.


منبع:u.today

سامان شیرازی
سامان شیرازی
من سامانم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده