آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چرا XRP بیشترین روز با احساسات منفی را می‌بیند؟

چرا XRP بیشترین روز با احساسات منفی را می‌بیند؟

به گزارش زوم ارز، داده‌ها نشان می‌دهند که XRP یکی از بدبینانه‌ترین روزهای خود را در سال‌های اخیر تجربه کرده است، که توسط یک تلاش هکری خنثی‌شده شامل یک تراکنش ناموفق ۱۵ میلیارد دلاری آغاز شده است.

پلتفرم برجسته اطلاعاتی بازار Santiment به‌روزرسانی حادثه هک ناموفق اخیر را منتشر کرده است. شامل جابجایی بیش از ۲۵ میلیارد XRP. به طور خاص، به‌روزرسانی مربوط به احساسات بازار ارزهای دیجیتال پس از این حادثه بود.

برای ارائه زمینه، در تاریخ ۱۴ ژانویه، یک بهره‌بردار تلاش کرد تا ۲۵ میلیارد XRP را به صرافی Bitfinex واریز کند. اما تراکنش ناموفق بود و هیچ توکن XRP ملموسی جابه‌جا نشد. پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری Bitfinex، تأیید کرد که این انتقال یک “سوءاستفاده جزئی پرداخت” بوده است.

با این حال، ردیاب برجسته هشدار نهنگ، تراکنش را به عنوان موفقیت آمیز شناخت. با توجه به اینکه مقدار گزارش شده تقریباً نیمی از عرضه در گردش XRP را تشکیل می‌دهد، گزارش Whale Alert باعث ایجاد سر و صدا در جامعه کریپتو شد. این شامل ترس از فروش گسترده بالقوه بود.

افزایش احساسات منفی نسبت به XRP دنبال شد

به گفته Santiment، افزایش قابل توجهی در احساسات منفی نسبت به XRP پس از تلاش ناموفق برای هک Bitfinex رخ داد.

Santiment اشاره کرد که معامله‌گران بازار به دلیل مبلغ قابل توجهی که در تراکنش XRP، ۱۵ میلیارد دلار درگیر بود، ترس موقتی را تجربه کردند.

این نگرانی به دلیل درک این موضوع بود که فروش به این مقدار می‌تواند بر ارزش بازار XRP فشار نزولی متوجه شود.

براساس ارزیابی شرکت اطلاعاتی، XRP در تاریخ ۱۴ ژانویه، بعد از تلاش برای هکی که خنثی شد، یکی از بدترین روزهای خود را در سال‌های اخیر تجربه کرد.

به‌طور جالب، نمودار Santiment نشان می‌دهد که در نوامبر ۲۰۲۳، XRP شاهد افزایش احساسات مثبت بود. این احساسات افزایش یافته قیمت دارایی را با ارزش بالای ۰.۷ دلار در آن زمان نشان می‌دهد.

افزایش بالقوه برای سرمایه گذاران

در همین حال، Santiment یک عامل مثبت در توسعه‌های اخیر را برجسته کرد. آن‌ها اشاره کردند که علیرغم عملکرد ضعیف قیمت XRP در سال ۲۰۲۴ و شاخص قدرت نسبی  پایین، روند صعودی بالقوه وجود دارد.

Santiment به طور خاص بیان کرد که شاخص قدرت نسبی XRP که در حال حاضر در مقدار ۴۲ قرار دارد، یک سناریوی ریسک-پاداش مطلوب را نشان می‌دهد. این نشان می‌دهد که پتانسیل حرکت رو به بالا در مقایسه با ریسک نزولی برای XRP بیشتر است.


منبع: thecryptobasic.com

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده