لایت فارکس

تحلیل اونس XAU امروز | تحلیل اونس جهانی

تحلیل اونس XAU امروز

تحلیل اونس XAU امروز، اونس در طی سال های متمادی به عنوان بزرگترین و ایمن ترین پشتوانه برای تمامی دارایی های فیزیکی مورد استفاده قرار گرفته است. این فلز کمیاب و گرانبها کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف دارد. اما مهم ترین ویژگی آن این است که در برابر تورم بسیار ایمن است. بنابراین نیاز است تا با استفاده از یک واحد جهانی قیمت آن اندازه گیری شود. اونس به عنوان معیاری جهانی برای سنجش قیمت این ماده با ارزش مورد استفاده قرار می گیرد. هر اونس معادل ۳۱.۱۰ گرم طلای ۲۴ عیار است. در اینجا به بررسی و تحلیل نمودار اونس با نماد XAUUSD می پردازیم و روند آن را به صورت روزانه بررسی می کنیم.

لیست عناوینی که در این مقاله برای شما زوم ارزی عزیز آماده کرده ایم:

تحلیل اونس XAU امروز ۱۰ مهر ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۱۰ مهر ۱۴۰۲

اونس در ادامه روند نزولی کوتاه مدت و میان مدت، با شکست کامل کف کانال رنج، دقیقا به اندازه ارتفاع کانال کاهش قیمت داشت و به حمایت محدوده ۱۸۴۰ دلار رسید. این حمایت می تواند واکنش مثبت خوبی به همراه داشته باشد، اما به دلیل فشار فروش بالا و زاویه برخورد قیمت به این سطح، نیاز است که کندل های صعودی خوبی حداقل در تایم فریم ۴ ساعته ببینیم. همچنین شروع تغییر روند از تایم فریم های پایین و تبدیل شدن به روند رنج مورد انتظار است. بنابراین در کوتاه مدت انتظار داریم که اونس از این حمایت معتبر واکنش مثبت خوبی نشان داده و یک نوسان مثبت را ثبت کند. مقاومت های اونس محدوده های ۱۸۵۰، ۱۸۶۰ و ۱۸۷۰ دلار خواهد بود.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 10 مهر ۱۴۰۲ بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۱۰ مهر ۱۴۰۲ بازه زمانی ۴ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۵ مهر ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۵ مهر ۱۴۰۲

اونس در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل شرایط نزولی روند کوتاه مدت، دقیقا تا محدوده حمایت ۱۸۹۵ دلار کاهش قیمت داشت و کف قبلی ۱۹۰۰ دلار را شکست. اما این حمایت به دلیل اینکه در گذشته واکنش های خوبی داشته، پتانسیل متوقف کردن روند کوتاه مدت نزولی را دارد. بنابراین در تایم فریم های پایین، در صورت مشاهده نشانه های تغییر روند، می توانیم اهداف کوتاه مدت اونس را در سطوح ۱۹۰۰، ۱۹۰۶ و ۱۹۰۷ دلار در نظر بگیریم. توجه به نزولی بودن روند در تایم فریم بالاتر لازم و ضروری است. سطوحی هم روی نمودار برای موارد هیجانی بازار به عنوان حمایت در نظر گرفته شده است و پتانسیل برخورد لحظه ای در تایم خبر و واکنش مثبت را دارند. این حمایت ها در قیمت های ۱۸۹۲ و ۱۸۸۷ دلار در نظر گرفته شده است.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 5 مهر ۱۴۰۲ بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۵ مهر ۱۴۰۲ بازه زمانی ۴ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۴ مهر ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۴ مهر ۱۴۰۲

اونس روز گذشته به دلیل قدرت بیشتر فروشندگان افزایش قیمت خاصی نداشت و چند تلاش نافرجام در محدوده مقاومت ۱۹۲۵ دلار موجب قدرت گرفتن فروشندگان و ادامه رود نزولی اونس شد. حمایت ۱۹۱۸ دلار شکسته شده و اونس کف پایین تری نسبت به کف قبلی هفته گذشته ثبت کرده است. بنابراین انتظار ما در این هفته ادامه روند نزولی تا محدوده کف کانال رنج و حتی شکست فیک کف کانال و رسیدن قیمت اونس به حمایت محدوده ۱۸۹۵ دلار است. این محدوده قدرت واکنشی بیشتری دارد و می تواند موج نزولی تشکیل شده در تایم فریم ۱ ساعته را به پایان برساند. انتظار داریم که برای کوتاه مدت کانال رنج تشکیل شده حفظ شود. اما در نهایت پتانسیل شکست کف کانال به دلیل نزولی بودن روند تایم بالاتر وجود دارد.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 4 مهر ۱۴۰۲ بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۴ مهر ۱۴۰۲ بازه زمانی ۴ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۳ مهر ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۳ مهر ۱۴۰۲

اونس بعد از ریزش تا حمایت محدوده ۱۹۱۸ دلار، واکنش مثبت در این سطح ایجاد کرد و شاهد بازگشت خوبی در تایم فریم های کوتاه مدت بودیم. برای کوتاه مدت سناریویی که مورد انتظار است این است که قیمت اونس مجددا یک حرکت صعودی دیگر داشته باشد و به مقاومت محدوده ۱۹۳۷ دلار برخورد کند. در اینصورت اصلاح موج نزولی قبلی می تواند عمیق تر شود. اما در نهایت به دلیل نزولی بودن روند کوتاه مدت، این رشد کوتاه مدت می تواند در محدوده ۱۹۳۷ دلار به پایان رسیده و قیمت اونس مجددا حمایت های کف کانال رنج را می تواند تست کند. توجه داشته باشید که قیمت اونس داخل کانال رنج است و شکست ها در محدوده سقف و کف کانال می تواند در کوتاه مدت فیک باشد.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 3 مهر ۱۴۰۲ بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۳ مهر ۱۴۰۲ بازه زمانی ۴ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

اونس در ۲۴ ساعت گذشته دقیقا به حمایت هایی که در محدوده ۱۹۲۸ دلار در نظر گرفته شده بود، واکنش مثبت نشان داد. رشد خیره کننده به همراه تاثیر اخبار اقتصادی و سخنرانی رییس بانک مرکزی امریکا موجب شکست مقاومت ۱۹۳۷ دلار و افزایش قیمت تا سقف قبلی در تایم فریم ۴ ساعته شد. مقاومت به شدت مهمی که در محدوده ۱۹۵۰ دلار و در عدد دقیق تر ۱۹۴۶ الی ۱۹۴۷ دلار روی نمودار رسم شده بود، واکنش منفی داشت و محدوده سیو سود مهمی بود. بنابراین اون در تایم فریم ۱ ساعته، آخرین کف در روند صعودی را پرقدرت شکست. اگر قیمت رند ۱۹۳۰ دلار به مقاومت مهمی تبدیل شده باشد، انتظار داریم که اونس بعد از پولبک به این محدوده، تا حمایت ۱۹۰۷ دلار کاهش داشته باشد.

بازه زمانی ۱ ساعته:

XAUUSD 2023 09 21 11 14 14


تحلیل اونس XAU امروز ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

روز گذشته اونس به دلیل فشار خرید بالایی که داشت، قبل از رسیدن به حمایت ۱۹۲۸ دلار، رشد خود را ادامه داد و قیمت آن دقیقا تا محدوده مقاومت ۱۹۳۷ دلار رشد کرد. به دلیل مهم بودن این مقاومت، عرضه قوی در این محدوده شکل گرفت و این بار اونس تا حمایت ۱۹۸۰ دلار کاهش قیمت داشت. روند اونس در تایم فریم ۱ ساعته از حالت کاملا صعودی به حالت رنج تغییر پیدا کرده است و محدوده کانال رنج می تواند مدتی نوسانات اونس را پذیرا باشد. اگر برخورد احتمالی دوم به مقاومت ۱۹۳۷ دلار هم واکنش منفی داشته باشد، می توانیم انتظار این را داشته باشیم که با تشکیل الگوی سقف دوقلو، روند تایم ۱ ساعته نزولی شود و قیمت به سمت حمایت های قبلی برگردد.

بازه زمانی ۱ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 29 شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی 1 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی ۱ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

حرکت اونس در روز گذشته هم صعودی بود و با حمایت خریداران، سقف قبلی در محدوده ۱۹۳۰ دلار شکسته شد. انتظار افزایش قیمت اونس همچنان تا محدوده ۱۹۳۷ دلار وجود دارد. دو حمایت در محدوده ۱۹۲۸ و ۱۹۲۷ دلار در نظر گرفته شده است، که در صورت واکنش مثبت می تواند محدوده مناسبی برای رشد قیمت تا هدف مشخص شده باشد.

بازه زمانی ۱ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 28 شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی 1 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی ۱ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

اونس در اوخر هفته گذشته بعد از اینکه کف کانال رنج خود را شکست، تا حمایت اول ۱۹۰۸ دلار کاهش داشت و در این سطح یک کانال رنج دیگر تشکیل داد، اما در روز پنجشنبه این حمایت را هم شکست و با نزدیک شدن به عدد رند ۱۹۰۰ دلار، واکنش مثبت خوبی به این ناحیه نشان داد. در ادامه شاهد رشد قیمت اونس تا مقاومت ۱۹۱۸ و ۱۹۳۰ دلار بودیم. در واقع تمام مسیر نزولی اونس در هفته قبل کاملا ریکاوری شد. یک مقاومت مهم در ناحیه ۱۹۳۷ دلار وجود دارد و گفته شده بود که احتمال رشد قیمت تا این سطح وجود دارد. بنابراین جهت حرکت کوتاه مدت صعودی و هدف اونس می تواند در محدوده ۱۹۳۷ دلار در نظر گرفته شود این مقاومت با محدوده خط روند نزولی همپوشانی دارد و پتانسیل واکنش منفی را خواهد داشت. بنابراین می تواند یک ناحیه عرضه مهم در نظر گرفته شود.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 27 شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی ۴ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

اونس در ۲۴ ساعت گذشته حمایت کف کانال رنج را شکست و دقیقا به اولین حمایت مهم در محدوده ۱۹۰۸ دلار برخورد کرد و واکنش مثبت نشان داد. در تایم های پایین الگوی کلاسیک کف دوقلو در این محدوده تشکیل شده است، که اگر مقاومت آن در قیمت ۱۹۱۳ الی ۱۹۱۴ دلار شکسته شود، می توانیم انتظار داشته باشیم که اونس تا قیمت ۱۹۱۸ الی ۱۹۲۰ رشد داشته باشد. بنابراین سطوح واکنشی اونس که پتانسیل جهت دادن به رفتار خریداران و فروشندگان را دارد، روی نمودار رسم شده است و هریک می توانند واکنش هایی به همراه داشته باشند. روند کلی نزولی است و انتظار داریم که با واکنش به مقاومت ها، قیمت به سمت حمایت ها حرکت کند. ضمن اینکه حمایت های فعلی، فقط برای کوتاه مدت می توانند مانع از کاهش قیمت شوند و انتظار ما همچنان ادامه روند نزولی برای رسیدن قیمت به سطح ۱۸۳۰ دلار است.

بازه زمانی ۱ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 22 شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی 1 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی ۱ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۲۱ شهریور ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۲۱ شهریور ۱۴۰۲

اونس روز قبل دقیقا به اولین مقاومت خود در قیمت رند ۱۹۳۰ دلار برخورد کرد و واکنش منفی به این سطح نشان داد. این کاهش موجب شد تا قیمت داخل کانال رنجی که در تایم فریم ۱ ساعته تشکیل داده باقی بماند و بعد از شکست خط روند صعودی کوتاه مدت که در تایم ۵ دقیقه رسم شده بود، اونس در حال حرکت به سمت کف کانال است. به دلیل تشکیل شدن سطوح نقدینگی در محدوده ۱۹۳۱ الی ۱۹۳۵ دلار، پتانسیل برخورد قیمت به صورت موقت تا محدوده ۱۹۳۷ دلار وجود دارد. اما روند کلی نزولی است و در کوتاه مدت انتظار داریم که کاهش بیشتر و حرکت به سمت ۱۹۰۰ دلار را ببینیم. حمایت ها و مقاومت های مهم روی نمودار رسم شده است و هریک می توانند واکنش هایی به همراه داشته باشند.

بازه زمانی ۱ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 21 شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی 1 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی ۱ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۲۰ شهریور ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۲۰ شهریور ۱۴۰۲

اونس بعد از اینکه از مقاومت ۱۹۵۰ دلار برگشت، ریزش قیمت آن تا محدوده ۱۹۱۶ دلار ادامه داشت و در این ناحیه یک کانال رنج ایجاد کرده است. کانالی که سقف کانال محدوده ۱۹۳۰ دلار را نشان می دهد و به دلیل رند بودن این عدد و هم به دلیل سابقه واکنشی خوب، پتانسیل اینکه مانع از رشد بیشتر شود را دارد. اما به طور کلی یک مقاومت دیگر هم در محدوده ۱۹۳۷ دلار در نظر گرفته شده است و از این دو محدوده می توانیم انتظار ادامه روند نزولی اونس را تا حمایت رند ۱۹۰۰ دلار داشته باشیم. پس برای هفته جاری می توانیم پولبک به مقاومت ها و کاهش قیمت را پیش بینی کنیم.

بازه زمانی ۱ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 20 شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی 1 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی ۱ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۱۶ شهریور ۱۴۰۲

اونس بعد از واکنش های منفی که به مقاومت محدوده ۱۹۵۰ دلار نشان داد، روند آن در تایم فریم ۴ ساعته مجددا نزولی شد و طبق انتظار، با شکستن کف کانال صعودی کوتاه مدت، تا حمایت ۱۹۳۰ دلار کاهش داشت. اما قدرت فروشندگان موجب شکست این حمایت و ادامه روند نزولی شده است. حرکت قیمت برای تست حمایت های محدوده ۱۹۰۰، ۱۸۸۵ دلار را شاهد هستیم. در نهایت به دلیل نزولی بودن روند تایم فریم روزانه، پتانسیل شکست این محدوده ها برای ادامه روند نزولی و ریزش بیشتر تا حمایت محدوده ۱۸۳۰ دلار همچنان وجود دارد.

بازه زمانی روزانه:

تحلیل اونس XAU امروز 16 شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی 1 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی ۱ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۱۳ شهریور ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۱۳ شهریور ۱۴۰۲

اونس با شروع هفته جدید یک پولبک به مقاومت محدوده ۱۹۴۴ الی ۱۹۵۰ دلار ثبت کرده و خریداران مجددا در حال تست شکست این مقاومت هستند. اما با احتمال بالا به دلیل وجود مقاومت های بسیار زیاد در این سطح و همچنین به دلیل واکنش منفی قوی که با قدرت گرفتن فروشندگان در روز جمعه ایجاد شده قیمت اونس می تواند به سمت حمایت خود در محدوده ۱۹۳۰ دلار برگشت داشته باشد. بنابراین کف کانال صعودی کوتاه مدت هم می تواند شکسته شود. البته همانطور که گفته شد، روند رنجی را در این محدوده ها می توانیم شاهد باشیم.

بازه زمانی ۱ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 13 شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی 1 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی ۱ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

قیمت اونس در ۲۴ ساعت گذشته مقاومت استاتیک خود را در محدوده ۱۹۴۴ الی ۱۹۴۷ دلار به صورت فیک شکست و با برخورد به سقف کانال صعودی کوتاه مدت، تا محدوده ۱۹۵۳ دلار رشد کرد. در این ناحیه مطابق انتظار، واکنش منفی قوی مشاهده شد و تمام کندل قبلی تایم فریم ۴ ساعته را پوشش داد. الگوی کندلی اینگالفینگ نزولی زیر این مقاومت مهم می تواند نشانه بازگشت اونس به سطوح پایین تر برای هفته های آینده باشد. البته باید در نظر داشته باشید که به دلیل فشار خرید بالایی که در موج های صعودی وجود داشته، قبل از ادامه روند نزولی، احتمال تشکیل یک کانال رنج در محدوده ۱۹۵۰ و ۱۹۳۰ دلار وجود دارد. بنابراین حمایت ۱۹۳۰ دلار محدوده مهمی است و می تواند برای کوتاه مدت واکنش مثبت به همراه داشته باشد.

بازه زمانی ۱ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 11 شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی 1 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی ۱ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۹ شهریور ۱۴۰۲

اونس با حمایت پایدار خریداران از مقاومت محدوده ۱۹۳۰ دلار عبور کرد و با شکست پرقدرت و مورد تایید، تا مقاومت خط روند نزولی یعنی محدوده ۱۹۴۵ دلار افزایش قیمت داشت. این رشد قیمت پیش بینی شده بود و احتمال افزایش تا این محدود مقاومت وجود داشت. همانطور که مشاهده می کنید، قیمت در نزدیکی سقف کانال صعودی کوتاه مدت قرار دارد و دو مقاومت مهم در مسیر این حرکت صعودی سر راه قیمت قرار گرفته است.

پتانسیل واکنش منفی قوی و بازگشت قیمت از محدوده مقاومت دوم بیشتر است. مقاومت اول محدوده ۱۹۴۵ دلار و مقاومت دوم محدوده ۱۹۵۵ دلار را نشان می دهد. برای کوتاه مدت انتظار داریم که اصلاح قیمت تا محدوده ۱۹۳۰ دلار را شاهد باشیم. این حمایت می تواند واکنش مثبت خوبی به همراه داشته باشد. با توجه به همپوشانی این محدوده با کف کانال، می توانیم انتظار داشته باشیم که احتمال تشکیل روند رنج بین این سطوح را در روزهای آینده شاهد باشیم.

بازه زمانی ۱ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 9 شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی 1 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۹ شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی ۱ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۷ شهریور ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۷ شهریور ۱۴۰۲

اونس در هفته جاری حرکت مجددی به سمت مقاومت محدوده ۱۹۳۰ دلار را شکل داده است. بعد از واکنش اولیه ای که نزدیک این مقاومت ایجاد شد، اصلاح شدید و عمیق اونس را شاهد بودیم. مجددا حمایت خریداران در محدوده هایی که روی نمودار مشخص شده بود، باعث افزایش شدید تقاضا در اونس و رشد قیمت آن برای رسیدن به دو محدوده مقاومت مهم شده است. در بازه های زمانی کوتاه مدت، روند صعودی را می توانیم روی نمودار ببینیم. دو مقاومتی که برای اونس در نظر گرفته شده است، در محدوده های ۱۹۲۶ الی ۱۹۲۹ و محدوده ۱۹۳۰ الی ۱۹۳۱ دلار است. انتظار داریم که در این نواحی واکنش منفی قیمت را ببینیم. البته در تایم بالاتر اونس پتانسیل افزایش قیمت تا محدوده ۱۹۴۵ دلار را به دلیل فاصله زیاد از مقاومت خط روند نزولی دارد. برای کوتاه مدت پتانسیل بازگشت و تست مجدد حمایت محدوده ۱۹۱۷ دلار و سپس ادامه حرکت صعودی قیمت وجود دارد.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 7 شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی 1 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۷ شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی ۱ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۲ شهریور ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۲ شهریور ۱۴۰۲

روند اونس در ۲۴ ساعت گذشته صعودی بود و این روند صعودی همچنان می تواند تا محدوده مقاومت ۱۹۳۰ دلار ادامه داشته باشد. روز قبل قیمت اونس قبل از تایم خبر زیر مقاومت ۱۹۰۴ دلار بود. با اخبار منفی که برای دلار آمریکا منتشر شد، حرکت صعودی در اونس مشاهده شد و با تبدیل شدن محدوده ۱۹۰۴ دلار به حمایت، رشد قیمت تا سطح ۱۹۲۰ دلار ادامه پیدا کرد. با شرایطی که در ویدیو تحلیل اونس بررسی شده، انتظار داریم که به مقاومت خود واکنش نشان دهد. قیمت در تایم فریم ۴ ساعته از کانال نزولی خارج شده و نشان می دهد که در تایم فریم بالاتر در حال پولبک و اصلاح است. بنابراین مطابق تحلیل قبلی، از محدوده ۱۹۲۶ الی ۱۹۳۱ دلار می توانیم انتظار واکنش منفی قوی داشته باشیم.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 2 شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی 1 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۲ شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی ۱ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۱ شهریور ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۱ شهریور ۱۴۰۲

اونس طلا بعد از اینکه در محدوده های ۱۸۸۵ دلار حمایت شد، یک کانال رنج روی این حمایت ایجاد کرد و با تشکیل الگوهای بازگشتی، به سمت یکی از سطوحی در گذشته به عنوان حمایت در نظر گرفته شده بود و در محدوده ۱۹۰۴ دلار قرار داشت، حرکت کرده است. واکنش قیمت بعد از برخورد اولیه به این سطح شدید بوده است و اگر در برخورد دوم هم این واکنش منفی را مشاهده کنیم، می توانیم انتظار داشته باشیم که قیمت برای تست محدوده ۱۸۸۵ دلار به سمت حمایت مشخص شده برگشت داشته باشد.

ضمن اینکه برای اونس یک کانال نزولی در نظر گرفته شده است. حمایت ۱۸۸۵ دلار با میدلاین کانال همپوشانی دارد و مقاومت سقف کانال نزولی هم با محدوده ۱۹۰۴ دلار تقویت شده است. شکست این محدوده می تواند اونس را برای مدت کوتاهی صعودی کرده و قیمت آن را به محدوده مقاومت ۱۹۳۰ دلار برساند.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 1 شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی 1 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۱ شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی ۱ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

اونس همچنان در روند نزولی است و الگوی کنج نزولی را هم حفظ کرده است. تشکیل کف و سقف های پایین تر به وضوح روی نمودار در تایم فریم ۱ ساعته مشخص است و تا زمانی که یک بازگشت قوی بالای محدوده ۱۹۰۰ دلار نبینیم، انتظار داریم که حرکت نزولی اونس به سمت حمایت های پایین تر ادامه داشته باشد. حمایت مهمی برای اونس در محدوده ۱۹۴۲ الی ۱۹۳۷ دلار در نظر گرفته شده است، که پتانسیل واکنش مثبت قوی در این محدوده مشاهده می شود. بنابراین تا آن زمان می توانیم انتظار ادامه روند نزولی را داشته باشیم.

بازه زمانی ۱ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 28 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی 1 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی ۱ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

اونس طلا در روز گذشته با شکست حمایت سوم خود در محدوده ۱۹۰۳ دلار، به سمت حمایت رند ۱۹۰۰ دلار و کف قبلی در تایم فریم روزانه حمله کرد. فشار فروش در بعد از ظهر روز گذشته دقیقا همزمان با تایم خبر ساعت ۱۶ از بین رفت و قیمت اونس با یا واکنش قوی به محدوده ۱۸۹۷ دلار، یک بازگشت تا مقاومت ۱۹۱۰ دلار داشت. با توجه به اینکه حمایت ۱۹۰۰ دلار، مربوط به بازه زمانی بلند مدت می باشد، می توانیم انتظار داشته باشیم که اونس مدتی در این محدوده روند رنجی داشته باشد و معاملات زیادی حول این قیمت ثبت شود. بنابراین اگر حرکت شارپی در اونس مشاهده شود، باز هم پتانسیل برگشت به سمت ۱۹۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 25 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی ۴ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۲۴ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۲۴ مرداد ۱۴۰۲

اونس همانطور که در تحلیل های قبلی بررسی شده بود، به محدوده های حمایت مهمی رسیده است و به طور کلی در این محدوده ها می توانیم انتظار این را داشته باشیم که یک بازگشت خوب و یا حداقل یک اصلاح تا مقاومت ۱۹۲۰ دلار را مشاهده کنیم. اما روند نزولی اونس در تایم فریم های بالاتر می تواند مجددا مانع از رشد قیمت و بازگشت به سطوح پایین تر شود.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 24 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی ۴ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۲۳ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۲۳ مرداد ۱۴۰۲

اونس جهانی طلا در هفته جاری و از ابتدای شروع معاملات، داخل یک کانال رنج کوچک بین مقاومت ۱۹۱۴ و حمایت ۱۹۱۰ دلار در نوسان است. همانطور که قبلا گفته شد، شرایط اونس نزولی است و پتانسیل برخورد قیمت به حمایت سوم در محدوده ۱۹۰۵ الی ۱۹۰۳ دلار وجود دارد. این حمایت می تواند واکنش مثبت قوی تری داشته باشد و موجب یک نوسان مثبت پایدار در اونس شود. خط روند نزولی اونس در تایم فریم ۱ ساعته مجددا شکسته شده است و اگر کندل صعودی قوی در ادامه این شکست تشکیل شود، می تواند نشانه رشد خوبی برای کوتاه مدت باشد.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 23 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی ۴ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

در پی اخبار اقتصادی روز پنج شنبه و جمعه نوسانات اونس به شدت افزایش پیدا کرد و خط روند نزولی چندین بار به صورت فیک شکسته شد. همچنین حمایت ۱۹۱۳ دلار چند واکنش مثبت دیگر نشان داد، اما با شکست موقت این محدوده، قیمت اونس به حمایت دوم در محدوده ۱۹۱۱ دلار برخورد کرد. این حمایت هم همانطور که قبلا گفته شده بود، می توانست واکنشی باشد.

روند رنجی که از اونس انتظار می رفت در محدوده حمایت مقاومت های فعلی تشکیل شده است و هفته آینده هم بخشی از معاملات اونس می تواند در این روند رنج انجام شود. ما هنوز بازگشت و واکنش قوی به حمایت ها مشاهده نمی کنیم. بنابراین احتمال برخورد قیمت به حمایت سوم در محدوده ۱۹۰۳ الی ۱۹۰۴ دلار و واکنش قوی تر وجود دارد.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 21 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی ۴ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۱۹ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۱۹ مرداد ۱۴۰۲

اونس در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ادامه فشار فروش، حمایت های خود را از دست داد و قیمت آن به یکی از حمایت های مینور در نظر گرفته شده در محدوده ۱۹۱۳ دلار واکنش مثبت نشان داد. اونس در تایم های بسیاری در روند نزولی است و یکی از نشانه های تغییر روند آن شکسته شدن خط روند نزولی می تواند باشد. به دلیل امکان افزایش نوسانات سنگین در تایم خبر احتمال شکسته شدن حمایت های مشخص شده در محدوده های ۱۹۱۳، ۱۹۱۰ و ۱۹۰۳ دلار وجود دارد. همانطور که در روز گذشته گفته شد، حمایت های مشخص شده می توانند در تایم های پایین واکنش های خوبی داشته باشند. برای کوتاه مدت هم مقاومت های اونس در محدوده های ۱۹۲۲ الی ۱۹۲۵ دلار در نظر گرفته شده است.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 19 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی ۴ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

اونس در ۲۴ ساعت گذشته روند نزولی داشت و مطابق انتظاری که داشتیم، حمایت ۱۹۳۱ دلار را از دست داد. کاهش قیمت به دلیل فشار بالای فروش، تا محدوده ۱۹۲۳ دلار ادامه پیدا کرد و کف قبلی هم شکسته شد. در بازگشت و پولبک به مقاومت ۱۹۳۱ دلار واکنش منفی مشاهده شده است. واکنش قیمت به کف قبلی قوی بوده است و می تواند موجب رنج شدن روند اونس در تایم فریم ۱ ساعته شود. بنابراین اگر شکست قوی زیر حمایت ۱۹۲۳ دلار نداشته باشیم، اونس می تواند مدتی در این روند رنج باقی بماند.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 18 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی ۴ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۱۷ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۱۷ مرداد ۱۴۰۲

اونس طلا در ۲۴ ساعت گذشته با برخورد دقیقی که به حمایت ۱۹۳۱ دلار داشت، واکنش مثبت ایجاد کرد، اما این واکنش مثبت به حدی قوی نبود که موجب رشد قیمت اونس تا سقف کانال رنج شود. بنابراین تا میدلاین کانال یعنی محدوده ۱۹۳۷ دلار افزایش قیمت داشت و سپس برای تست مجدد این حمایت به محدوده ۱۹۳۱ دلار برگشته است. با توجه به نوع برخورد قیمت به این حمایت، احتمال شکسته شدن آن و اصلاح عمیق تر تا محدوده حمایت بعدی یعنی عدد ۱۹۲۷ دلار برای اونس بیشتر شده است. می توانیم در این ناحیه هم انتظار واکنش مثبت داشته باشیم. مقاومت فعلی اونس در محدوده ۱۹۳۷ الی ۱۹۳۸ دلار است و اگر این ناحیه پرقدرت شکسته شود، می توانیم هدف بعدی را در محدوده ۱۹۴۴ دلار در نظر بگیریم.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 17 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی ۴ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

معاملات اونس جهانی طلا در بامداد امروز مجددا شروع شد و قیمت اونس با واکنش دوم به مقاومت محدوده ۱۹۴۵ دلار، الگوی سقف دوقلو تشکیل داد. بازگشت قیمت به حمایت محدوده ۱۹۳۷ دلار را شاهد هستیم. این حمایت فعلا شکسته شده است و احتمال کاهش بیشتر قیمت تا حمایت ۱۹۳۲ الی ۱۹۳۱ دلار وجود دارد. این حمایت قدرت واکنش بیشتری دارد و حتی پتانسیل ایجاد تغییر روند را دارد. بنابراین محدوده حمایت مشخص شده اگر واکنش خوبی داشته باشد، احتمال اینکه قبل از رشد قیمت یک کانال رنج تشکیل شود، وجود دارد.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 16 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی ۴ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

اونس جهانی طلا در طی چند روز گذشته مطابق تحلیل در جهت روند نزولی حرکت کرد. در ابتدا قیمت به حمایت ۱۹۵۰ دلار رسید اما به دلیل فشار فروش، واکنشی به این ناحیه مشاهده نشد. کاهش قیمت دقیقا تا حمایت دوم در محدوده ۱۹۴۵ دلار ادامه داشت و روی این محدوده یک کانال رنج در تایم فریم های پایین ایجاد شد. به سمت حمایت محدوده ۱۹۳۰ دلار برخورد کرد و در این محدوده واکنش مثبت خوبی مشاهده شد. ادامه معاملات اونس با باز شدن بازار در روز دوشنبه خواهد بود. پیش بینی ادامه روند، رنج شدن در محدوده ۱۹۴۵ و ۱۹۳۷ دلار برای مدت کوتاه، و در صورت واکنش منفی به مقاومت، پتانسیل بازگشت قیمت و تست مجدد حمایت های خود در محدوده های ۱۹۳۸ و ۱۹۳۳ دلار خواهد بود.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 14 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی ۴ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

اونس در ۲۴ ساعت گذشته به مقاومت دوم در محدوده ۱۹۷۱ الی ۱۹۷۳ دلار برخورد کرد و با واکنش منفی به این سطح، در تایم فریم های پایین زیر همین مقاومت، الگوی سقف دوقلو تشکیل داد و همانطور که مشاهده می کنید، بازگشت قیمت را به سمت حمایت های پایین تر شاهد هستیم. این بازگشت قیمت، در تایم فریم ۱ ساعته کندل های نزولی قوی روندی را ایجاد کرده و برای کوتاه مدت احتمال یک واکنش به حمایت ۱۹۵۰ الی ۱۹۴۸ دلار وجود دارد. بعد از آن یک حرکت احتمالی تا محدوده ۱۹۶۰ دلار و سپس ادامه روند نزولی تا محدوده های حمایت ۱۹۳۰ دلار مورد انتظار می باشد. به طور کلی روند اونس می تواند بین سطوح حمایت مقاومت در نظر گرفته شده مدتی رنج شود.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 10 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی ۴ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۹ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۹ مرداد ۱۴۰۲

همزمان با باز شدن بازارهای جهانی، معاملات اونس در ساعت ۱:۳۰ بامداد آغاز شده است. قیمت اونس در تایم های پایین هم نوسانت کمی داشته است و اگر یک حرکت صعودی دیگر تا محدوده مقاومت ۱۹۶۳ الی ۱۹۶۵ دلار داشته باشد و در این ناحیه واکنش منفی دوم مشاهده شود، می تواند الگوی سقف دوقلو تشکیل دهد و از همین محدوده به سمت حمایت ۱۹۳۰ دلار برگشت داشته باشد. ما به دلیل دو کندل نزولی بسیار قوی که در تایم فریم ۱ ساعته تشکیل شده است، می توانیم انتظار داشته باشیم که برای کوتاه مدت روند اونس نزولی باشد.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 9 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۹ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی ۴ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۷ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی اونس XAU امروز ۷ مرداد ۱۴۰۲

اونس در چند روز گذشته دقیقا مطابق سناریو پیش بینی شده حرکت کرد و هم به مقاومت های کوتاه مدت و هم به حمایت ها کوتاه مدتی که برای آن در نظر گرفته شده بود، واکنش نشان داد. روند اونس در بازه زمانی ۴ ساعته به دلیل واکنش منفی قوی به مقاومت ۱۹۸۰ دلار نزولی شده است. بنابراین می توانیم انتظار داشته باشیم که سطوح ۱۹۶۵ و ۱۹۷۳ دلار به مقاومت های مهمی تبدیل شده باشند. بنابراین پولبک به این محدوده می تواند واکنش منفی به همراه داشته باشد. یکی از حمایت های مهم اونس در محدوده ۱۹۳۰ دلار در نظر گرفته شده است. بنابراین انتظار داریم در طی هفته آینده اونس به مقاومت های خود واکنش نشان دهد و به سمت حمایت ۱۹۳۰ دلار بازگشت داشته باشد.

معاملات اونس جهانی به دلیل بسته بودن بازار در روزهای شنبه و یکشنبه انجام نمی شود. بنابراین زوم ارزی های عزیز ما همزمان با بازار شدن بازار در روز دوشنبه، تحلیل اونس را دوباره خواهیم داشت.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 7 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۷ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی ۴ ساعته

تحلیل اونس XAU امروز ۴ مرداد ۱۴۰۲

اونس در بازه زمانی بلند مدت ماهانه، داخل یک کانال صعودی با شیب بسیار خوبی نسبت به افق قرار گرفته و پتانسیل ثبت ATH جدید در طی ماه های آینده را دارد. بالاترین سقف قیمت اونس، دو ماه قبل در محدوده ۲۰۷۹.۵۰ دلار بود، که با شکست فیک سقف های قبلی همراه بود و موجب اصلاح قیمت آن شد. همانطور که مشاهده می کنید، در کندل هایی که از سال ۲۰۲۰ تا کنون ثبت شده، واگرایی منفی حجم مشاهده می شود. بنابراین احتمال یک اصلاح برای اونس قبل از ایجاد سقف بالاتر وجود دارد.

بازه زمانی ماهانه:

تحلیل اونس XAU امروز 4 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی ماهانه
تحلیل اونس XAU امروز ۴ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی ماهانه

در تایم فریم هفتگی، همچنین شاهد تشکیل یک کانال رنج بزرگ هستیم که قیمت اونس در محدوده سقف کانال قرار گرفته است. می توانیم به وضوح ببینیم که یک خط روند صعودی روی نمودار به سمت پایین شکسته شده و قیمت در حال پولبک به این مقاومت داینامیک است. محدوده مقاومت استاتیک اونس هم در قیمت ۱۹۶۶ الی ۲۰۱۷ دلار در نظر گرفته شده است و عدد رند ۲۰۰۰ دلار در این محدوده قرار دارد. پس همانطور که گفته شد، قبل از ادامه روند صعودی، انتظار یک اصلاح به سمت حمایت پایین تر را برای اونس داریم. مقاومت هایی که برای اونس به عنوان محدوده های واکنشی در نظر گرفته شده است، در قیمت های ۱۹۸۲ الی ۱۹۹۲ دلار و محدوده ۲۰۰۸ الی ۲۰۱۶ دلار می باشند.

بازه زمانی هفتگی:

تحلیل اونس XAU امروز 4 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی هفتگی
تحلیل اونس XAU امروز ۴ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی هفتگی

در بازه زمانی روزانه می بینیم که روند قیمت مجددا صعودی شده است، اما مقاومت ها مربوط به تایم های بلند مدت هستند و احتمال واکنش منفی در سطوحی که مشخص شده وجود دارد. بنابراین تغییر روند مجدد در این محدوده ها می تواند قیمت اونس را به میدلاین کانال رنجی که در تایم هفتگی رسم شده برساند. حمایت میدلاین در قیمت دقیق ۱۸۴۲ الی ۱۸۳۶ دلار در نظر گرفته شده است.

بازه زمانی روزانه:

تحلیل اونس XAU امروز 4 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی روزانه
تحلیل اونس XAU امروز ۴ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی روزانه

در بازه های زمانی کوتاه مدت در تایم فریم ۴ ساعته، اونس نشانه هایی برای تغیر روند داشته که می تواند واکنش هایی به سطوح مقاومتی خود داشته باشد. سناریویی که برای کوتاه مدت در نظر گرفته شده است، واکنش به مقاومت محدوده ۱۹۷۳ الی ۱۹۷۴ دلار و بازگشت به حمایت ۱۹۶۴ الی ۱۹۶۶ دلار برای تست مجدد و در نهایت افزایش قیمت تا محدوده ۱۹۷۹ الی ۱۹۸۳ دلار است. روی این مقاومت اگر واکنش منفی مجددا مشاهده شود، پتانسیل تشکیل الگوی سقف دوقلو در تایم روزانه ایجاد می شود، که با شکسته شدن حمایت ۱۹۵۰ دلار تایید می شود، و می تواند قیمت اونس را به حمایت ۱۹۳۰ دلار برساند.

بازه زمانی ۴ ساعته:

تحلیل اونس XAU امروز 4 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی 4 ساعته
تحلیل اونس XAU امروز ۴ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی ۴ ساعته
تیم تحلیلگر
تیم تحلیلگر
من جعفر هستم. تحلیلگر بازار های مالی و تخصص اصلی بنده روی ارز های دیجیتال است.

2 دیدگاه دربارهٔ «تحلیل اونس XAU امروز | تحلیل اونس جهانی;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده