آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

در نهایت پس از این مدت چه اتفاقاتی برای ETF های اتریوم رخ داد؟

در نهایت پس از این مدت چه اتفاقاتی برای ETF های اتریوم رخ داد؟

در نهایت پس از این مدت چه اتفاقاتی برای ETF های اتریوم رخ داد؟

به گزارش زوم ارز، ETF های بیت کوین، که در ماه ژانویه در ایالات متحده راه اندازی شد، نتیجه‌ی یک تلاش یک دهه‌ای است. هرچند مسیر منحنی و پرپیچ و خم برای جعبه‌های اسپات اتر اینقدر طولانی نبوده، اما این نشانگر کمبود وقوعات نیست.

در روز پنجشنبه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصمیم گرفت اجازه داد و ستد ETFهای اتر را کاهش دهد و اقداماتی در این خصوص انجام دهد.

 • دسامبر ۲۰۱۷: CME معاملات آتی بیت کوین را راه اندازی کرد

تری دافی، مدیر عامل گروه CME در آن زمان گفت

با توجه به افزایش تقاضای مشتریان برای ورود به بازارهای ارزهای دیجیتال، پیشنهاد جدید برای ارائه شفافیت، افشای قیمت و امکان انتقال ریسک در حال تنظیم است.

همچنین، بزرگترین دارایی رمزارز را به بازار مشتقات تحت نظارت CFTC آورده است.

 • فوریه ۲۰۲۱: CME قراردادهای آتی اتر را معرفی می کند

حدود سه سال پس از معرفی بیت‌کوین، CME اعلام کرد که ارائه قراردادهای آتی ETH به مشتریان اجازه می‌دهد تا موقعیت‌های اتر خود را در بازار نقدی به حالت پوششی در آورند.

سوئی چانگ در بیانیه‌ای در آن زمان گفت: «مشتق‌ها به «راه انتخابی برای موسسات برای دسترسی به ارزهای دیجیتال» تبدیل شده‌اند.

 • اکتبر ۲۰۲۱: تنظیم کننده اوراق بهادار ایالات متحده به صندوق های ETF که قراردادهای آتی بیت کوین دارند چراغ سبز نشان می دهد.

تنها دو ماه پس از اظهارات گری جنسلر در جریان انجمن امنیتی آسپن، تایید شد که SEC با شوق در انتظار بررسی پرونده‌های مرتبط با قراردادهای بیت کوین آتی که با CME انجام شده است.

ProShares، شرکت سرمایه‌گذاری، اولین شرکت بود که چنین محصولی را به بازار عرضه کرد. ETF استراتژی بیت‌کوین آن (BITO) فقط در عرض چند روز پس از راه‌اندازی، به بیش از ۱ میلیارد دلار دارایی افزود.

 • ژوئن ۲۰۲۲: Grayscale Investments شکایتی علیه SEC به راه انداخت.

درخواست مدیر دارایی‌های رمزنگاری برای بررسی با دادگاه استیناف دی سی پس از رد تبدیل آژانس Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) به ETF ارائه شد.

این شرکت ادعا کرد که تصمیم SEC به منظور اجازه دادن به راه‌اندازی ETF‌های آینده بیت‌کوین بود، اما نه برای تبدیل GBTC، در حالی که این اقدام به طور خودسرانه و دمدمی مزاحمتی انجام شد.

 • مه ۲۰۲۳: صادرکنندگان درخواست‌های ETF آتی اتر را ارسال می‌کنند، آن را پس می‌گیرند

Grayscale و Bitwise دو شرکت است که پرونده‌های ETF آتی اتر را تقریبا یک هفته بعد از قطع این طرح‌ها ارسال می‌کنند.

VanEck و ProShares از میزان کمی بودن زمانی که برای راه‌اندازی ETFهای آتی اتر موجود بود، حتی پس از اینکه فقط دو روز پس از آن برنامه‌ها نشان دادند. این اقدام‌ها به زودی آغاز شد و آگوست ۲۰۲۱ تاریخی مهم در این فرآیند بود.

 • ژوئیه/آگوست ۲۰۲۳: پرونده های آتی اتر دوباره ظاهر شد

ETF آتی اتر دیگر در اواخر ماه ژوئیه تایید شد و تغییرات سهامات آن از طریق یک برنامه اعمال شد، این تصمیم باعث پیروی سایر گروه‌های صندوق نیز در روزهای پس از آن شد.

شرکت ETF در نهایت تصمیم گرفت که پیشنهاد خود را کنار بگذارد، زیرا به نظر می‌رسید که مزیت حرکت اول خود را از دست داده است.

منبع‌ها اعلام می‌کنند که کمیته اوراق بهادار و بورس‌های آمریکا (SEC) اکنون آماده است تا به بررسی ETFهای آینده اتریوم بپردازد. اما چه عواملی باعث ایجاد این تغییر شده‌اند؟

 • آگوست ۲۰۲۳: پیروزی قانونی در مقیاس خاکستری بر SEC

قضات تصمیم گرفتند که وقتی SEC پیشنهاد Grayscale برای ETF بیت کوین را رد کرد، به درستی توجیهی برای رفتار متفاوت خود با محصولات مشابه ارائه نکرد.

در واقع، آنان بیان کردند که تخفیف غیرقابل توضیح کمیسیون، باعث از بین رفتن رابطه معقول و ریاضی بین بازارهای نقدی و آتی می‌شود که با استانداردهای تصمیم‌گیری منطقی متفاوت است.

تصمیم دادگاه به SEC فرصتی داد تا مروری بر حکم خود داشته باشد. این تصمیم منجر به ایجاد شرایط لازم برای شروع معاملات ETF بیت کوین در عرض چند ماه شد.

 • سپتامبر ۲۰۲۳: صادرکنندگان شروع به درخواست برای ETF های اتر نقطه ای می کنند

VanEck، Ark Invest، و ۲۱Shares هر سه برنامه های خود را برای یک ETF نقطه ای اتر ایالات متحده اعلام کردند، اولین بار این اظهارنامه در سال ۲۰۲۱ صورت گرفت. این شرکت‌ها خبر داده‌اند که در اوایل سپتامبر ۲۰۲۳ اقدام به دوباره افزایش پیشنهاد خود خواهند کرد. این اقدام منجر به آغاز بررسی ۲۴۰ روزه SEC شده است که امروز منقضی خواهد شد.

اشخاصی که در آخرین مرحله برای محصولات مشابه ثبت نام می‌کنند، شامل شرکت‌های بلک‌راک، فیدلیتی، گری‌اسکیل، فرانکلین تمپلتون، اینوسکو، بیتوایز و هش‌دکس می‌شوند.

 • اکتبر ۲۰۲۳: شش ETF آتی اتر در ایالات متحده شروع به معامله کردند

شرکت‌های VanEck، Bitwise و ProShares در ماه اکتبر پنجه‌ای به بازار صندوق‌های آتی اتر می‌گذارند. کمپانی سرمایه‌گذاری Valkyrie نیز در همین زمان اقدام به افزودن قراردادهای آتی اتر به صندوق معاملاتی ETF بیت‌کوین خود کرده است.

Neena Mishra، مدیر تحقیقات ETF در Zacks Investment Research، اظهار کرد که کاهش درخواست به سرمایه‌گذارانی باز می‌گردد که منتظر حضور واقعی از طریق ETF‌های نقطه‌ای هستند.

او در آن زمان به Blockworks گفت: «اکنون این امید وجود دارد که بتوانیم شاهد تایید ETF بیت کوین خیلی زودتر از حد انتظار باشیم. “اولین ETF های نقطه اتری خیلی عقب نخواهد بود.”

 • ژانویه ۲۰۲۴: SEC در یک تصمیم مهم، ETF بیت کوین را تایید می کند

تایید ماه‌ها طول کشید تا سوالاتی مطرح شود که به زمانی اشاره کند که ETFهای اتریوم در دسترس مردم قرار می‌گیرند.

توجه داشته باشید که گری گنسلر، رئیس SEC در بیانیه‌ای در تاریخ ۱۰ ژانویه، زمانی که SEC وجوه نقدی بیت کوین را تأیید کرد، اعلام کرد که اقدام‌های این کمیسیون نیز به ETPهایی که دارای کالای غیرامنیتی به‌نام بیت کوین هستند، تعلق دارد. جنسلر علاوه بر این اظهار کرد: “این اصلاً نشانه‌ای از تمایل کمیسیون برای تأیید استانداردهای فهرست‌بندی دارایی‌های رمزنگاری نیست.”

 • مارس ۲۰۲۴: فایل های بیتی برای ETF نقطه اتر و شامل تحقیقات در پرونده آن است

مدیر صندوق ارزهای دیجیتال با تاخیر کمی درخواست ایجاد یک صندوق مشابه ارزی را داشت و همچنین یک تحلیل همبستگی برای اعمال دوباره روش SEC در ارزیابی بیت کوین منتشر کرد.

Bitwise در پست ایکس نوشت:

به باور ما، نتایج نشان دهنده وجود همبستگی قوی بین بازار نقدی اتریوم (ETH) و بازار آتی اتریوم CME در سطحی کاملاً مشابه با یافته‌های تجزیه و تحلیل کمیته اوراق بهادار و بورس آمریکا (SEC) در مورد تایید صندوق معاملات بورسی بیت‌کوین است.

 • آوریل ۲۰۲۴: Consensys از SEC شکایت کرد و ادعا کرد که به دنبال تنظیم ETH به عنوان یک امنیت است

شرکت MetaMask در شکایت خود علیه SEC ادعا می کند که آژانس به دنبال تنظیم ETH به عنوان یک اوراق بهادار است، حتی اگر اتریوم هیچ یک از ویژگی‌های یک اوراق بهادار را نداشته باشد.

نظر SEC درباره اینکه آیا اتر یک اوراق بهادار یا یک کالا است، به طور دقیق تعیین نشده است.

در یک سخنرانی در سال ۲۰۱۸، ویلیام هینمن، مدیر وقت بخش مالی شرکت SEC، تاکید کرد که “پیشنهادات و فروش فعلی اتر، به عنوان معاملات اوراق بهادار شناخته نمی‌شوند.”

هنگام بحث در جلسه کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در ماه آوریل ۲۰۲۳ درباره اینکه آیا اتریوم یک امنیت است یا یک کالا، گنسلر به سوال به صورت صریح پاسخ نداد.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

منابع حقوقی به Blockworks اظهار داشته‌اند که نبود وضوح ممکن است منجر به تأثیر منفی بر فرصت تأیید ETF اتر در زمان کوتاه شود.

منظور مطلب این است که بیش از یک سال است که SEC در حال بررسی ETH است، این موضوع از طریق پرونده جدید دادگاه اظهار شده است.

 • مه ۲۰۲۴: خوش بینی تایید ETF اتر در حرکت احتمالی با انگیزه سیاسی فراوان است

در روز دوشنبه، تحلیلگران اطلاعات بلومبرگ اظهار داشتند که احتمال تایید ۱۹b-4 مربوط به ETF اتر از ۲۵% به ۷۵% افزایش یافته است، که باعث افزایش قیمت ETH شده است.

تجزیه و تحلیلگران، جیمز سیفارت و اریک بالچوناس، به افزایش تعامل SEC با تولیدکنندگان صندوق اشاره کردند که احتمالاً تحت تأثیر تعدادی از دموکرات‌هایی هستند که به دنبال تغییر موضع ضد رمزنگاری خود هستند.

در روز سه‌شنبه و چهارشنبه، ناشران پرونده‌های اصلاح‌شده ETF اتر را ارسال کردند که نشان می‌دهد وجوه پیشنهادی در دارایی‌های آن‌ها شریک نمی‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر، مطلب “سیاست، اصلاحات، سهام: ایجاد حس تحولات ETF اتر” را مطالعه کنید.

 • مه ۲۰۲۴: Crypto شاهد افزایش حمایت دو حزبی است

در یک تصمیم تاریخی، مجلس نمایندگان قانون نوآوری و فناوری مالی برای قرن بیست و یکم را در روز چهارشنبه به تصویب رساند. این قانون، که دومین قانونی است که به رمزنگاری متمرکز متمرکز است و در حال پیشرفت در کنگره در این ماه است، نشان از پیشرفت و تلاش‌های فعال در زمینه فناوری و نوآوری در سازمانهای مختلف دارد.

هفتاد و یک دموکرات تصمیم گرفتند به جبهۀ جمهوری خواهان پیوسته و رای خود را به این حزب دادند.

در همان روز، پنج نماینده از کنگره – سه جمهوری‌خواه و دو دموکرات – نامه‌ای به جنسلر ارسال کردند و از کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا (SEC) خواستند تا تأیید ETF‌های اسپات اتر را به ارمغان بیاورد.

هم‌اکنون فقط به انتظار باید بمانیم و ببینیم که اتفاق بعدی چگونه خواهد افتاد.

منبع: blockworks.co


یشتر بخوانید

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده