آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارزش خالص Winklevoss Twins با بازگشت ارزهای دیجیتال به میلیاردها دلار افزایش یافت!

ارزش خالص Winklevoss Twins با بازگشت ارزهای دیجیتال به میلیاردها دلار افزایش یافت!

به گزارش زوم ارز، افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در اواخر سال ۲۰۲۳ به تغییر قابل توجه در ارزش خالص بازیگران کلیدی صنعت بلاک چین منجر شد. به عنوان مثال، چانگ پنگ ژائو، که با نام CZ نیز شناخته می‌شود، شاهد افزایش دارایی خالص خود به بیش از ۲۶ میلیارد دلار بود. بر اساس گزارش بلومبرگ، دارایی خالص وی را به ۱۵ میلیارد دلار می‌شناسد و او را در بین ثروتمندترین بازیگران این صنعت قرار می‌دهد.

همچنین، برایان آرمسترانگ، بنیانگذار Coinbase، با افزایش سهام شرکت، میلیاردها دلار به دارایی خالص خود اضافه کرده است. بلومبرگ ارزش خالص وی را ۵.۴ میلیارد دلار و فوربس آن را ۵.۸ میلیارد دلار اعلام کرده است. قیمت سهام Coinbase در طول ۱۲ ماه گذشته بیش از دو برابر شده است و ارزش بازار این شرکت را بیش از ۳۱ میلیارد دلار می‌سنجد.

ارزش خالص Winklevoss Twins

در عین حال، در چند ماه اخیر، دوقلوهای Winklevoss Twins نیز به ارزش خالص خود افزوده اند. تایلر و کامرون وینکلوس بیشتر دارایی خالص خود را به Gemini، صرافی رمزنگاری که تشکیل داده‌اند، متصل کرده‌اند.

جمینی در حال حاضر یکی از بزرگترین صرافی‌های جهان است. همانند سایر صرافی‌ها، در سال ۲۰۲۲ با کاهش قیمت ارزهای دیجیتال و سقوط FTX، جمینی نیز تحولاتی را تجربه کرد. به همین دلیل، تایلر و کامرون مجبور شدند به جمینی ۱۰۰ میلیون دلار وام بدهند تا آن را حفظ کنند.

علاوه بر این، آنها نیز با ورشکستگی Genesis، یک شرکت برجسته در حوزه ارزهای دیجیتال، مواجه شدند. این دوقلوها در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده بودند و قبل از فروپاشی آن، موفق شدند بیش از ۲۸۰ میلیون دلار را برداشت کنند، به گزارش نیویورک پست.

همچنین، Winklevoss Twins با شکایت SEC درباره جمینی به دلیل ارائه اوراق بهادار غیرمجاز توسط این صرافی، چالشی را پشت سر گذاشتند. SEC همچنین از Genesis، Coinbase و Kraken به دلیل ارائه این اوراق بهادار شکایت کرده است.

طبق گزارش فوربس، ارزش هر کدام از کامرون و تایلر وینکلووس ۱.۴ میلیارد دلار است. این دو علاوه بر مالکیت در جمینی، هزاران بیت کوین نیز در اختیار دارند. در نتیجه، ارزش آنها از ۱۵,۰۰۰ دلار در دسامبر ۲۰۲۲ به بیش از ۴۰,۰۰۰ دلار افزایش یافته است.

جمینی در جمع آوری سرمایه در سال ۲۰۲۱ بیش از ۷.۱ میلیارد دلار ارزش داشت. از آنجایی که جمینی یک شرکت خصوصی است و اطلاعات مالی آن در دسترس عموم نیست، تعیین ارزش دقیق آن مشکل است. با این حال، با توجه به عملکرد Coinbase، می‌توان فرض کرد که ارزش جمینی بیش از ۷ میلیارد دلار بوده است.

سرمایه گذاران باهوش

وینکلوس دوقلوها رشد قابل توجهی را تجربه کرده‌اند تا به سرمایه‌گذاران هوشمند تبدیل شوند. آنها بیشترین ثروت خود را از طریق فیسبوک به دست آوردند، که به آنها ۶۵ میلیون دلار نقدی و سهام ارائه کرد. در یک دعوی قضایی، آن دو ادعا کردند که ایده فیسبوک از آنها برخاسته بوده و مارک زاکربرگ آن را از آنها سرقت کرده است.

با سرمایه‌گذاری در بیتکوین، جمینی و احتمالاً سایر ارزهای دیجیتال، آنها توانستند این سرمایه را به میلیاردها دلار تبدیل کنند. آنها همچنین صاحب شرکت سرمایه‌گذاری Winklevoss Capital هستند که در چندین شرکت مانند Angelist، Animoca Brands،  August، Filecoin، Flexport،Messari، Stacks، Work & Coو Tezos سرمایه‌گذاری کرده‌اند. اخیراً شرکت Work & Co توسط Accenture به خریداری شد.

به تخمین پست، ارزش خالص دوقلوهای وینکلوس با افزایش مجدد ارزهای دیجیتال برای اولین بار در Invezz منتشر شده است.


منبع: invezz.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده