آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا MicroStrategy خرید بیت کوین را متوقف خواهد کرد؟

آیا MicroStrategy خرید بیت کوین را متوقف خواهد کرد؟

آیا MicroStrategy خرید بیت کوین را متوقف خواهد کرد؟

MicroStrategy اکنون تقریباً ۰.۷۵ درصد از بیت کوین های در گردش را در اختیار دارد و هیچ قصدی برای کاهش سرعت خرید خود نشان نداده است.

یک تحلیلگر گفت:

استراتژی خرید و نگهداری بیت کوین (BTC) شرکت دقیقاً بدون ریسک نیست – اگرچه ناظر دیگر صنعت گفت که شرکت احتمالاً فقط در صورت لزوم متوقف شود، و شاید بفروشد.

MicroStrategy مالک ۱۵۲۸۰۰ بیت کوین است که به قیمت ۴.۵۳ میلیارد دلار یا ۲۹۶۷۲ دلار به ازای هر بیت کوین خریداری شده است. دارایی های آن به طور پیوسته رو به بالا بوده است و این شرکت در بازارهای گاو نر و خرس به طور یکسان خرید می کند.

لنس ویتانزا، مدیر عامل تحقیقات سهام در TD Cowen گفت: “من فکر نمی کنم آنها متوقف شوند.”

شرکت فوراً درخواستی برای اظهار نظر ارسال نکرد.

پایانی در چشم نیست

شرکت نرم‌افزار هوش تجاری که توسط گاو بیت‌کوین مایکل سیلر اداره می‌شود، استراتژی کسب بیت‌کوین خود را در آگوست ۲۰۲۰ آغاز کرد.

این شرکت اخیراً بین ۲۹ آوریل تا ۲۷ ژوئن ۱۲,۳۳۳ بیت کوین را به قیمت ۳۴۷ میلیون دلار خریداری کرد – بزرگترین خرید آن از ژوئن ۲۰۲۱. سپس در ماه جولای ۴۶۷ بیت کوین به انبار خود اضافه کرد.

مدیران اجرایی در مورد تماس‌های درآمدی خود به صراحت گفته‌اند که شرکت قصد دارد به انباشت بیت کوین در طول زمان با استفاده از نقدینگی مازاد و درآمدهای خالص معاملات بازار سرمایه، از جمله انتشار اسکناس‌های قابل تبدیل، ادامه دهد.

متیو ولر، رئیس تحقیقات جهانی در StoneX، گفت که این شرکت به دلیل “استراتژی شرکتی ترکیبی” در تبدیل سود حاصل از کسب و کار هوش نرم افزاری اصلی خود به BTC – دارایی ای که از نظر آن به عنوان یک ذخیره ارزش برتر شناخته می شود، شناخته شده است. .

ولر به Blockworks گفت: «با پیش‌رفتن این مسیر، به سختی می‌توان دید که MicroStrategy با پول نقد اضافی که شرکت عامل تولید می‌کند، ولگردی و قانونی خرید بیت‌کوین خود را متوقف کند.

Vitanza گفت که انتظار دارد شرکت خرید را محدود به زمانی که شرایط بازار جذاب است – بر اساس قیمت BTC و قیمتی که MicroStrategy می‌تواند اوراق بهادار منتشر کند، بدهی یا سهام.

قیمت سهام شرکت تا پایان روز چهارشنبه ۳۷۷.۸۴ دلار بود — ۱۶۰ درصد نسبت به سال گذشته. قیمت بیت کوین در آن زمان ۲۹۳۹۰ دلار بود که ۷۷ درصد از ابتدای سال ۲۰۲۳ افزایش داشت.

ویتانزا استدلال کرد که خرید بیت کوین MicroStrategy بسیار به رابطه بین این دو قیمت بستگی دارد.

“من مطمئن هستم که این شرکت مدلی دارد که بسیار خاص است و آن الگوریتم را وصل کرده است.” ویتانزا گفت. اینطور نیست که آن‌ها صبح از خواب بیدار شوند و بگویند: «هی، می‌دانی، سهام ۳۹۰ دلار و بیت‌کوین ۳۰۰۰۰ دلار است» – این ترکیب خوبی به نظر می‌رسد.

MicroStrategy در یک بایگانی در تاریخ ۱ اوت نشان داد که با Cowen and Company، Canaccord Genuity و Berenberg Capital Markets برای فروش سهام تا سقف ۷۵۰ میلیون دلار با یک یا چند مورد از آن نهادها، قرارداد فروش منعقد کرده است.

در یک تماس کسب درآمد هفته گذشته، مدیر مالی اندرو کانگ گفت که MicroStrategy می‌تواند از درآمدهای حاصله برای “اهداف کلی شرکت”، از جمله خرید بیت کوین بیشتر، یا خرید مجدد یا بازپرداخت بدهی معوق خود استفاده کند.

کانگ خاطرنشان کرد که این شرکت به عرضه سهام قبلی ۶۲۵ میلیون دلاری خود در بازار (ATM) پایان داد – که حدود ۲۹۰ میلیون دلار ظرفیت باقی مانده بود – تا آن را با تسهیلات ۷۵۰ میلیون دلاری جایگزین کند.

ویتانز گفت: «آنها به آن نگاه کردند و گفتند ۲۹۰ میلیون دلار کافی نیست، بنابراین چیزی به ما می گوید. “من انتظار داشتم که آنها به استفاده از تسهیلات قدیمی ادامه دهند تا زمانی که به صفر نزدیک شود. اما این واقعیت که آنها [می‌خواستند] این چیز را به اندازه بزرگ‌تری منفجر کنند، باعث می‌شود فکر کنم در آینده نزدیک می‌خرند، یا اینطور شد.»

تحلیلگران بازار سرمایه Berenberg در یک یادداشت تحقیقاتی در ۱ آگوست گفتند که آنها انتظار دارند MicroStrategy تا آوریل ۲۰۲۴ ۱۵۶,۸۰۰ BTC – 4,000 BTC بیشتر از اکنون – نگه دارد.

خطرات چیست و چه زمانی می توانند بفروشند؟

ویتانزا گفت که MicroStrategy بر اساس پیش‌بینی قیمت شش ماهه بیت کوین نمی‌خرد.

او گفت که این استراتژی بر اساس این ایده است که طی سال‌های متمادی بیت کوین تبدیل به شکل فزاینده‌ای از پول خواهد شد در حالی که ارزهای فیات به کاهش ارزش خود ادامه می‌دهند.

ویتانزا گفت: «فکر نمی‌کنم آنها آن را فقط برای تشخیص سود بفروشند. «چون آنها با این پول چه خواهند کرد؟ آنها می خواهند آن را در یک ارز فیات قرار دهند، که سپس ۱۰٪ در سال کاهش می یابد.”

مدیر عامل تحقیقات TD Cowen گفت:

MicroStrategy تنها در صورت نیاز به سرمایه عملیاتی، برای پرداخت مالیات یا پرداخت بدهی های دلاری، بیت کوین را می فروشد. بدهی معوق و اسکناس های قابل تبدیل شرکت بالغ بر ۲.۲ میلیارد دلار است.

به گفته ویتانزا، تقریباً نیمی از آن در اوایل سال ۲۰۲۵ به پایان می رسد.

او گفت: “اگر بازارهای تامین مالی افتضاح هستند و شرکت پول نقد ندارد، ممکن است در موقعیتی قرار بگیرند که مجبور شوند بیت کوین بفروشند تا دلارهایی را که برای پرداخت بدهی خود نیاز دارند تولید کنند.” به نظر من این بعید است، اما فکر می‌کنم این تنها سناریو است.»

ویتانزا گفت: از نظر خطرات برای MicroStrategy، خرید بیش از حد بیت کوین یکی از آنها نیست. اما خرید بیت کوین به روشی که سرمایه گذاران محتاطانه فکر نمی کنند می تواند باعث شود که برخی به دنبال وسایل نقلیه دیگر برای قرار گرفتن در معرض بیت کوین باشند.

یک راه دیگر می تواند از طریق ETF بیت کوین نقطه ای باشد – محصولی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار هنوز اجازه ورود به بازار را نداده است، اما برخی معتقدند که می تواند در ماه های آینده پس از تشکیل پرونده توسط BlackRock، Fidelity و دیگران عرضه شود.

ولر گفت که دورنمای ورود چنین صندوقی به بازار پس از حدود یک دهه تلاش از سوی طیف وسیعی از ناشران می تواند “ریسک بزرگی” برای MicroStrategy باشد.

او گفت: «بسیاری از سرمایه گذاران سهام MicroStrategy را به عنوان یک پروکسی در دسترس برای قرار گرفتن در معرض بیت کوین می خرند. “اما اگر یک جایگزین ساده و کم کارمزد ظاهر شود، ممکن است بسیاری از تقاضای فعلی برای سهام خشک شود و شرکت عامل با ارزش بالا و با رشد آهسته به مدیریت یک ترازنامه ناپایدار ناتوان باقی بماند.”

سیلور در جریان تماس درآمد شرکت در ۱ آگوست گفت:

یک ETF بیت‌کوین نقدی، در صورت تأیید، «همان نوع بازدهی اهرمی را که MicroStrategy ارائه می‌دهد، ارائه نمی‌کند.

او اذعان کرد، با این حال، بخشی از سرمایه گذاران نهادی، ETF بیت کوین را برای مشارکت در این فضا انتخاب می کنند.

سیلور گفت: «MicroStrategy برای آنها گزینه مناسبی نخواهد بود زیرا آنها واقعاً فقط باید بتوانند مقدار نامحدودی بیت کوین بخرند، بدون اینکه نگران ردیابی قیمت بیت کوین و با وضوح و شفافیت باشند. بنابراین من فکر می‌کنم که این کار را گسترش می‌دهد… و MicroStrategy در مورد مدیریت کسب‌وکارمان متفکر و مسئولیت‌پذیر است تا راه‌هایی برای دریافت بیت‌کوین افزایشی برای سرمایه‌گذارانمان بیابد.

منبع: blockworks.co

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده