آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا افزایش فعالیت شبکه اتریوم باعث افزایش قیمت خواهد شد؟

آیا افزایش فعالیت شبکه اتریوم باعث افزایش قیمت خواهد شد؟

به گزارش زوم ارز، فعالیت شبکه اتریوم به شدت افزایش یافته است. اما آیا این تاثیر مثبتی بر قیمت اتریوم نیز خواهد داشت؟

قیمت اتریوم در آستانه شکست صعودی است و احتمال تغییر روند صعودی وجود دارد. برای انجام این کار، ETH باید مقاومت مهم فیبوناچی را بین ۲۴۰۰ تا ۲۶۰۰ دلار عبور دهد.

اکثریت قریب به اتفاق آدرس‌های اتریوم در سود هستند

بیش از ۷۶٪ از آدرس‌های اتریوم با توجه به قیمت فعلی تقریباً ۲۲۰۰ دلار، دارای موجودی پول هستند. تنها ۲۲.۵٪ از آدرس‌های ETH بدون موجودی پول هستند، در حالی که حدود ۱.۱۷٪ از آدرس‌ها در نقطه معامله قرار دارند.

وقتی از “پول” صحبت می‌کنیم، منظورمان آدرس‌هایی است که سودآوری دارند. به عبارت دیگر، این آدرس‌ها در حال استفاده از سود خود هستند. در عین حال، از “بی‌پول” بودن یک آدرس به معنای عدم وجود سود حقیقی در آن است.

Ethereum In/Out the Money. منبع: IntoTheBlock
Ethereum In/Out the Money. منبع: IntoTheBlock

فعالیت شبکه اتریوم در حال افزایش است

فعالیت شبکه اتریوم در طول هفت روز گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است. تعداد آدرس‌های جدید در شبکه ETH حدود ۱۷.۵٪ افزایش یافته است.

علاوه بر این، تعداد آدرس‌های فعال با یک موجودی ETH حدود ۲۳٪ افزایش یافته است. به عبارت دیگر، آدرس‌هایی که در طول هفته گذشته فعالیت نشان داده‌اند و حداقل یک موجودی ETH در آن‌ها وجود داشته است، در حدود ۲۳٪ افزایش یافته است.

در عین حال، تعداد آدرس‌های اتریوم بدون موجودی ETH  حدود ۷۴٪ افزایش یافته است. این نشان می‌دهد که در طول هفته گذشته، تعداد آدرس‌هایی که هنوز موجودی ETH را دریافت نکرده‌اند، به طور چشمگیری افزایش یافته است.

آدرس های فعال روزانه اتریوم. منبع: IntoTheBlock
آدرس های فعال روزانه اتریوم. منبع: IntoTheBlock

شبکه اتریوم در حال رشد قرار دارد و تعداد آدرس‌هایی که موجودی ETH در آن‌ها وجود دارد، در حال افزایش است.

در طی ۳۰ روز گذشته، تعداد کل آدرس‌های ETH به طور پایدار در حال افزایش بوده است. به طور میانگین، ۱۰۲.۷۲ میلیون آدرس ETH در این بازه زمانی وجود داشته است. این مقدار بیشتر از دو برابر تعداد آدرس‌های بیت کوین است. این نشان می‌دهد که جامعه اتریوم به شدت در حال رشد است و تعداد آدرس‌هایی که در آن‌ها موجودی ETH وجود دارد، در حال افزایش است.

کل آدرس های اتریوم. منبع: IntoTheBlock
کل آدرس های اتریوم. منبع: IntoTheBlock

مازاد برداشت در صرافی ها در هفت روز گذشته وجود داشته است

در طی هفت روز گذشته، حدود ۱۶۶,۳۲۰ ETH بیشتر از مقداری که از صرافی‌های رمزنگاری واریز شده بود، برداشت شد. همچنین، در طول ۲۴ ساعت گذشته، موجودی ETH در صرافی‌های متمرکز به مقدار ۱۳۹,۱۵۰ کاهش یافت.

این واقعیت نشان می‌دهد که ETH در اختیار نگهدارندگان خود باقی می‌ماند و برای اهداف تجاری منتشر نمی‌شود.

Netflows اتریوم. منبع: IntoTheBlock
Netflows اتریوم. منبع: IntoTheBlock

بیش از نیمی از توکن های ETH در دست سرمایه گذاران خرده فروشی است

حدود ۵۴٪ از مقدار ETH در دست سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی قرار دارد، که این آدرس‌ها هر یک کمتر از ۰.۱٪ از تأمین را تشکیل می‌دهند. تنها شش آدرس نهنگ وجود دارند که هر یک بیش از ۱٪ از تأمین را در اختیار دارند.

کیف‌پول‌های نهنگ حدود ۳۵.۶٪ از تأمین توکن ETH را تشکیل می‌دهند، که به تنهایی نقش قابل توجهی در بازار دارند.

همچنین، تعداد نسبتاً زیادی از ۶۲ آدرس وجود دارند که هر کدام بین ۰.۱٪ و ۱٪ از تأمین ETH را در اختیار دارند. این آدرس‌های سرمایه‌گذار عمده حدود ۱۰.۷٪ از کل تأمین اتریوم را در اختیار دارند.

تمرکز مالکیت اتریوم. منبع: IntoTheBlock
تمرکز مالکیت اتریوم. منبع: IntoTheBlock


منبع: beincrypto. com

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده