آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

پیش بینی تحلیلگران، آیا بیت کوین به یک ارزش نجومی خواهد رسید؟

پیش بینی تحلیلگران، آیا بیت کوین به یک ارزش نجومی خواهد رسید؟

پیش بینی تحلیلگران، آیا بیت کوین به یک ارزش نجومی خواهد رسید؟

به گزارش زوم ارز، بیتکوین تراپیست، یک کاربر حساب ماکسیمالیستی با نام مستعار “بیت کوین” در X، اظهاراتی منتشر کرده است که به نظر می‌رسد این سکه می‌تواند به قیمت صدها هزار دلار برسد. با این حال، در پیام خود او اشاره کرده که پیش‌بینی او بر اساس قیمت سهام شرکت Microstrategy، یعنی MSTR است.

طبق گفته او، به نظر می‌رسد MSTR به طور بالقوه می‌تواند در پایان سال به ۵۰۰۰-۱۰۰۰۰ دلار در هر سهم برسد.

البته، برای رسیدن به قیمت صدها هزار بیتکوین، نیاز به قیمت بالایی برای MSTR است.

او تاکید می‌کند که بزرگترین اشتباهی که هر کسی می‌تواند ارتکاب کند، شک کردن به مایکل سیلر است. او را یک نابغه مطلق می‌داند.

سیلر مانند یک نوازنده حرفه‌ای وال استریت است، که با همه مهارت‌های خود، آن را به نواختن می‌آورد.

به گفته وی، MSTR می‌تواند تا پایان سال ۲۰۲۴ به محدوده ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار در هر سهم برسد. وی همچنین اشاره کرده که قیمت بیتکوین تا زمانی که MSTR رشد کند، افزایش خواهد یافت.

شرط‌های بزرگ روی MSTR و BTC

از زمان اضافه شدن بیتکوین به ترازنامه خود، شرکت Microstrategy تحت رهبری رئیس مایکل سیلر، با شاهد همبستگی قوی سهام خود با بیتکوین بوده است.

در زمان انتشار این متن، قیمت سهام MSTR در حالی که بازدهی سالانه (YTD) آن به ۱۰۸.۷۰ درصد رسیده بود، ۱۴۲۵ دلار بود. به عبارت دیگر، این نشان می‌دهد که ارزش سهام MSTR در زمان مشابه با گذشته تا ۱۰۸.۷۰ درصد افزایش یافته است. از سوی دیگر، بیتکوین در همان زمان با قیمت ۶۹,۴۴۵ دلار معامله می‌شد که نشان می‌دهد این ارز دیجیتال در مدت مشابه با ۵۷.۲۴ درصد افزایش قیمت روبه‌رو شده است.

علاوه بر همبستگی بین بیتکوین و MSTR، حاشیه سود دارایی بیتکوین در این شرکت به سطوح قابل توجهی رسیده است.

داده‌های Arkham Intelligence که تا زمان نگارش این مقاله در دسترس بوده است، نشان می‌دهد که ارزش دارایی‌ها از زمان خرید اولین بار به میزان ۱۱۶ درصد افزایش یافته است. این افزایش باعث افزایش ارزش بازار دارایی به بیش از ۱۳ میلیارد دلار و سود بیش از ۵.۵۰ میلیارد دلار شده است.

تحلیل قیمت بیت کوین

در تاریخ ۸ مارس، قیمت بیتکوین به بالای ۷۰۰۰۰ دلار افزایش یافت به دلیل رسیدن سکه به سقف بالاترین قیمت خود. با این حال، نمودار روزانه BTC/USD نشان داد که برخی از معامله‌گران تصمیم گرفتند پس از رسیدن به این نقطه عطف، سود خود را ثبت کنند.

حضور شمع قرمز در بازار برای مدت طولانی پابرجا نماند زیرا بیتکوین در جهت صعودی بازگشت. علاوه بر این، کوین ادیتون متوجه شد که هیچ مانعی نمی‌تواند قیمت را از آزمایش مجدد ۷۰۰۰۰ دلار باز دارد.

به طور کلی، به نظر می‌رسد بیتکوین به احتمال زیاد به بالای ۷۵۰۰۰ دلار خواهد رسید. اما این تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که معامله‌گران، مانند چند روز گذشته، در برابر نزول قدرت مقاومت نشان دهند. یک شاخص دیگر که صعود را تقویت می‌کند، میانگین متحرک نمایی (EMA) است.

در زمان انتشار، مقدار ۲۰ EMA 61505 دلار بود و مقدار ۵۰ EMA (رنگ زرد) ۵۴۲۸۵ دلار بود. ارتقای ۲۰ EMA بالاتر از ۵۰ EMA، تقویتی برای صعود قیمت بیت کوین به ارمغان آورد.

نمودار روزانه BTC/USD
نمودار روزانه BTC/USD

اما معامله‌گران باید مراقب باشند. اگر قیمت بیت کوین به زیر ۲۰ EMA کاهش یابد، ممکن است قیمت آن اصلاح شود که می تواند آن را به ۵۶۷۹۹ دلار برساند. این به معنای کاهش ۱۹ درصدی است.

با این حال، حرکت نمایش داده شده توسط BTC نشان می دهد که کاهش قابل توجهی بعید است. از این رو، قیمت سکه پتانسیل افزایش بسیار بالاتر از ۷۵۰۰۰ دلار را دارد.

به غیر از The Bitcoin Therapist، تیموتی پترسون، تحلیلگر، اشاره کرد که قیمت می تواند به شش رقم برسد. اما در مورد پترسون، او جدول زمانی ارائه کرد و گفت که بیت کوین ممکن است تا اکتبر ۲۰۲۴ به ۱۰۰۰۰۰ دلار برسد.


منبع: coinedition.com

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده