آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چرا این موسسات برای خرید بیت کوین دست به هر کاری می زنند؟

چرا این موسسات برای خرید بیت کوین دست به هر کاری می زنند؟

به گزارش زوم ارز، قیمت بیت کوین در اوایل سال جاری تقریباً ۵۰ درصد افزایش یافت، که این افزایش بیشتر به دلیل معرفی ETF بیت کوین رخ داد. این ETF به طور قابل توجهی دسترسی به ارز دیجیتال برجسته را برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی و نهادی آسان کرده‌اند.

این اقدامات قیمت اخیر، منجر به بروز گفتگوهایی در صنعت شده است که چرا بازیگران نهادی به صورت فزاینده‌ای به سوی بازار کریپتو جذب می‌شوند. رهبران صنعت درباره این موضوع بحث و گفتگو می‌کنند.

چرا مؤسسات جذب بیت کوین می شوند

در یک مصاحبه اخیر، سرگئی نظروف، بنیانگذار Chainlink، به اهمیت هجوم سرمایه‌گذاران جدید به بیت کوین اشاره کرد و تحولات آینده در فضای کریپتو را پیش‌بینی کرد. او به توکن‌سازی دارایی‌ها در دنیای واقعی اشاره کرد و اظهار داشت که موسسات مالی بزرگ در حال آماده‌سازی برای توکن‌سازی دارایی‌ها هستند، به منظور رقابت با ETFها یا بهره‌برداری از سرمایه‌ای که به ETFها سرازیر می‌شود.

نظروف اظهار داشت: “مرحله بعدی توکن‌سازی دارایی‌ها است، جایی که بانک‌ها همه این جریان‌ها را به ETFها می‌بینند و سپس دارایی‌هایی را برای رقابت با ETFها یا به دست آوردن بخشی از سرمایه ایجاد می‌کنند.”

توکن‌سازی به معنای تبدیل حقوق دارایی به توکن‌های دیجیتال در بلاکچین است. این فرآیند به دارایی‌های فیزیکی دیجیتالی امکان افزایش نقدینگی، شفافیت و کارایی را می‌دهد. براساس تحلیل کارشناسان صنعت، جمعیت معاملات بالقوه تا سال ۲۰۳۰ برای اوراق بهادار دیجیتالی توکن شده به حدود ۵ تریلیون دلار می‌رسد.

همچنین، لری فینک، مدیرعامل BlackRock، باور دارد که توکن‌سازی نشان‌دهنده یک پیشرفت تکنولوژیکی بزرگ با پتانسیل تغییر در مدیریت دارایی است. او گفت: “امروزه ما تکنولوژی را برای توکن‌سازی داریم. اگر امنیت و هویتی دارید، لحظه‌ای که یک ابزار را در دفتر کل خرید یا بفروشید، همه با هم ایجاد می‌شوند. شما می‌خواهید در مورد مسائل مربوط به پولشویی صحبت کنید. فینک توضیح داد که با داشتن یک سیستم نشانه‌گذاری شده، امکان وجود فساد را از بین می‌بریم.

جریان ماهانه خالص بیت کوین. منبع: Vetle Lunde/K33 Research
جریان ماهانه خالص بیت کوین. منبع: Vetle Lunde/K33 Research

به گفته رابرت کندی جونیور، نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده، یکی از عواملی که باعث جذب علاقه به بیت کوین می‌شود، نقش آن به عنوان محافظ در برابر تورم است. او تأکید کرد که عملکرد اخیر قیمت بیت کوین اعتبار آن را به عنوان یک پناهگاه در برابر تمایلات چاپ پول بانک‌های مرکزی بیشتر تقویت کرده است.

همچنین، کندی بر اهمیت بیت کوین برای آزادی تراکنش تأکید کرد و آن را به آزادی بیان تشبیه کرد. او گفت: “ما باید مطمئن شویم که افرادی که می‌خواهند از خود در برابر تورم محافظت کنند، می‌توانند این کار را داشته باشند، اما همچنین آزادی معاملاتی دارند و دولت نمی‌تواند ارز ما را مانند آن‌ها در کانادا دیجیتال کند.”

علاوه بر این، مایک نووگراتز، مدیرعامل Galaxy Digital، اعتقاد دارد که بیت کوین همچنان پتانسیل رشد دارد و ادامه جذب “ارتش جدیدی از خریداران” را خواهد داشت. او به افرادی که ۸۵ تریلیون دلار از ثروت جهانی را در اختیار دارند، اشاره کرد و گفت که آن‌ها می‌توانند از طریق ETFهای بیت کوین که به تازگی راه‌اندازی شده‌اند، وارد بازار بیت کوین شوند. نووگراتز پیشنهاد کرد که بیش از نیمی از مشاوران سرمایه‌گذاری ثبت شده (RIA) می‌توانند این فرآیند را تسهیل کنند.

وی همچنین اظهار داشت که ارزش بازار بیت کوین ممکن است در آینده به ارزش طلا پیشی بگیرد. این پیش‌بینی بر اساس این است که نسل‌های جوان‌تر، به ویژه نسل Z و میلنیال‌ها، بیت کوین را به عنوان یک دارایی ترجیح می‌دهند نسبت به دارایی‌های سنتی مانند طلا.


منبع: beincrypto.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید