آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چگونه انتخابات آتی اندونزی می‌تواند بخش رمزنگاری پرجنب و جوش کشور را تحت تأثیر قرار دهد؟

چگونه انتخابات آتی اندونزی می‌تواند بخش رمزنگاری پرجنب و جوش کشور را تحت تأثیر قرار دهد؟

چگونه انتخابات آتی اندونزی می‌تواند بخش رمزنگاری پرجنب و جوش کشور را تحت تأثیر قرار دهد؟

به گزارش زوم ارز، دولت اندونزی علاقه فراوانی به ارزهای دیجیتال نشان داده است، اما انتخابات عمومی در فوریه می‌تواند برای صنعت متزلزل کننده باشد، به خصوص اگر رهبری تغییر کند

در حالی که دولت جوکو ویدودو، رئیس جمهور فعلی، برنامه‌های جهانی برای ارزهای رمزنگاری شده در اندونزی راه‌اندازی کرده و حتی اولین بورس دیجیتالی را در جهان تأسیس کرده بود، رهبران آینده ممکن است به همین اندازه پشتیبانی نکنند. این وضعیت برای صنعت تحت تأثیر قرار می‌دهد.

تمامی نامزدهای پیشرو درباره رمزنگاری صحبت نکرده‌اند، اما نظرات آنها نشان می‌دهد که صنعت تحت رهبری آنها به کجا خواهد رفت.

برای مثال، آنیس باسودان و محیمین اسکندر، نامزدهای ریاست‌جمهوری و معاونت ریاست‌جمهوری، تا به حال درباره مسائل ارزهای دیجیتال سکوت کرده‌اند. با این حال، آنها نمایندگان مخالفان هستند و برنامه‌هایی برای بازنگری در سیاست‌های موجود دارند که ممکن است عواقبی برای بخش کریپتو داشته باشد.

در سال ۲۰۲۲، محیمین از مالیات بر تراکنش‌های رمزنگاری برای افزایش درآمدهای دولتی حمایت کرد. او همچنین خواستار مقررات سختگیرانه‌تری، از جمله نظارت بر این بخش توسط سازمان خدمات مالی (OJK) بود. OJK در سال ۲۰۲۵ نظارت را بر عهده خواهد گرفت، اما صنعت امیدوار است که تغییرات به معنای بار مالیاتی کمتری برای کاربران و صرافی‌های کریپتو باشد – این موضوع معامله‌گران را از خود دور نگه می‌دارد.

یک جفت دیگر از نامزدها شامل گنجار پرانوو، نامزد ریاست‌جمهوری، و محفود MD، نامزد معاونت ریاست‌جمهوری است. آنها در طول کمپین درباره رمزنگاری صحبت نکرده‌اند، اما در سال ۲۰۲۲، زمانی که توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به محبوبیت رسیدند، گنجار، فرماندار مرکزی جاوا در آن زمان، خلاقیت NFT‌ها را تحسین کرد.

گنجار غزالی را، یکی از داستان های موفقیت NFT اندونزی، منبع الهام جوانان این کشور می دانست. با این حال، او مطمئن شد که یادآور اهمیت پرداخت مالیات برای حفظ رفاه کشور است.

پیشروی در مسابقه

جبران راکابومینگ راکا، معاون جنجالی وزیر دفاع فعلی پرابوو سوبیانتو، یکی از نامزدهای برجسته و مورد توجه در حوزه ارزهای دیجیتال است. راکا، پسر رئیس‌جمهور ویدودو، به شدت به دیجیتالی‌سازی علاقه‌مند است، به خصوص در زمینه بلاکچین و رمزارز.

در ماه دسامبر، او به دلیل تمایل به آماده‌سازی متخصصان بلاکچین و ارزهای دیجیتال برای توسعه فناوری در اندونزی، مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. این موضوع را در دومین مناظره رسمی ریاست جمهوری که در دسامبر برگزار شد، به ویژه درباره مسائل اقتصادی و زیرساختی، مطرح کرد.

پرابوو همچنین اعلام کرده است که دولت او برای مبارزه با فرار مالیاتی، نظارت بر رعایت مالیات را در معاملات با سهام و ارزهای دیجیتال تشدید خواهد کرد.

به نظر می‌رسد که پرابوو و راکا با هم قصد دارند سیاست‌ها و نگرش‌های فعلی درباره ارزهای دیجیتال را در کشور ادامه دهند و احتمالاً تغییراتی در نظارت و حمایت از رمزنگاری را در نظر می‌گیرند.

انتخابات عمومی اندونزی قرار است در تاریخ ۱۴ فوریه آغاز شود.


منبع: coindesk.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده