آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تحلیلگران: چرا تأیید ETF بیت کوین یک رویداد “فروش اخبار” نخواهد بود؟

تحلیلگران: چرا تأیید ETF بیت کوین یک رویداد “فروش اخبار” نخواهد بود؟

به گزارش زوم ارز، تصمیم‌گیری در مورد صندوق قابل معامله در بورس ETF بیت‌کوین در حال نزدیک شدن به آغاز قرار دارد و این موضوع نیز باعث شده که بحث‌ها درباره تأثیرات احتمالی تأیید یا رد بر قیمت بیت‌کوین تشدید شود. سهام ARK 21 نیز منتظر تصمیم در روز چهارشنبه هستند.

پیش‌بینی‌ها در این زمینه متفاوت هستند، با توقعاتی از افزایش قیمت پس از تأیید یا حتی احتمالی برای کاهش قیمت در صورت رد شدن. با این حال، یکی از تحلیلگران ابزار منطق پشت تصمیم مردم درباره بیت‌کوین قبل از تصمیم‌گیری را مورد سؤال قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید: اخبار etf را در سایت زوم ارز مطالعه نمایید

بحث بر سر تایید ETF بیت کوین برافروخته شد

در توئیتر پیشین، متخصصان ارزهای دیجیتال درباره تأثیر محتمل تصمیمی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) قرار است بگیرد، درباره قیمت بیت کوین بحث می‌کنند.

در تاریخ ۱۰ ژانویه، SEC قرار است تصمیمی را درباره برنامه بیتکوین ETF ARK 21Shares ارائه دهد. سایر مدیران دارایی‌ها هم مهلتی کوتاه برای ارائه درخواست‌های خود خواهند داشت.

الکس بکر، با توجه به ۹۲۲۰۰۰ دنبال‌کننده خود در X، توضیح می‌دهد که تصویب ETF بیت کوین تأثیر “فروش اخبار” را نخواهد داشت.

او توضیح می‌دهد که اگر چیزی رخ ندهد، این فقط به افراد بسیار ثروتمند اجازه می‌دهد دارایی را بخرند. علاوه بر این، این افراد احتمالاً هرگز در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری نکرده‌اند، مگر اینکه این راهی راحت و آسان برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال برای آن‌ها فراهم شود. این به دلیل راه‌های غیرمعمول انجام سرمایه‌گذاری، مانند بورس، در مقابل بورس است:

“با این تصمیم، بزرگترین صاحبان سرمایه در جهان قادر خواهند بود به راحتی و با سهولت سرمایه‌گذاری کنند.”

در لحظه انتشار، قیمت بیت کوین ۴۴۲۳۹ دلار است.

نمودار قیمت بیت کوین 1 ماه. منبع: BeInCrypto
نمودار قیمت بیت کوین ۱ ماه. منبع: BeInCrypto

عدم قطعیت بیت کوین ETF در میان مفسران

در عین حال، دان وب، رهبر مهندسی سوان بیت کوین، به این امر اشاره می‌کند که حتی اگر ETF بیت کوین تأیید شود و این موضوع باعث “فروش اخبار” شود، احتمال کاهش قیمت به اندازه افزایش شدیدی که احتمالاً رخ می‌دهد، کم است.

وی می‌گوید: “خطر کوتاه بودن بیت کوین در این هفته چیست؟ حتی اگر ETF تأیید شود و این یک رویداد “فروش اخبار” باشد، چه پتانسیل مثبتی وجود دارد؟ آیا حدود ۵-۱۰% (با فرض عدم استفاده از اهرم)؟”

متی گرینسپن، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت کوانتوم اکونومیکس، در اوایل این ماه به BeInCrypto گفت که اعتقاد دارد گری جنسلر، رئیس SEC، به احتمال زیاد نخواهد خواست متحدان خود را با تأیید ETF ناامید کند.

او اظهار داشت: “بسیار شک دارم که گری جنسلر هر نوع ETF مرتبط با رمزنگاری را تأیید کند. فکر می‌کنم اگر این در حیطه اختیارات او باشد، او هر چیزی را که لازم است برای به تأخیر انداختن نوآوری ارزهای دیجیتال به نفع بانکداران بزرگی که بر آنها تکیه دارند، انجام خواهد داد.”


منبع: beincrypto. com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده