آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تکلیف محکومیت مقام ارشد بایننس چه شد؟!🔴

تکلیف محکومیت مقام ارشد بایننس چه شد؟!🔴

تکلیف محکومیت مقام ارشد بایننس چه شد؟!🔴

به گزارش زوم ارز، بر اساس اطلاعات به دست آمده از پرونده دادگاه اخیر، به نظر می‌رسد چالش‌های حقوقی برای Changpeng “CZ” ژائو، موسس بایننس، هنوز ادامه دارد. این در حالی است که او به نقض الزامات مبارزه با پولشویی ایالات متحده اعتراف کرده و در توافق با وزارت دادگستری قرار دارد. منتظر است که ژائو در فوریه ۲۰۲۴ محکوم شود، اما تلاش برای جلوگیری از بازگشت او به امارات متحده عربی به چالش کشیده شده و در انتظار صدور حکم است.

در پرونده ای که در تاریخ ۲۴ نوامبر برگزار شد، مقامات اظهار داشتند که ممکن است ژائو با مجازات سخت‌تری مواجه شود نسبت به آنچه ابتدا پیش‌بینی شده بود. “دفاع مدعی است که آقای ژائو صرفاً با یک جمله “کوتاه” مواجه است و انگیزه ای برای فرار ندارد. واقعیت این است که بخش بالای دستورالعمل‌ها محدوده ممکن است تا ۱۸ ماه باشد، و ایالات متحده آزاد است تا برای هر مجازاتی تا حداکثر ۱۰ سال قانونی استدلال کند.”

حکم ممکن است با احتمال زیاد با انتظارات مخالفین حقوقی مطابقت نداشته باشد. بر اساس تحلیل جان رید استارک، مقام سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار، ژائو احتمالاً به مدت ۱۲ تا ۱۸ ماه به زندان با حداقل امنیت محکوم می‌شود. هرچند تیم حقوقی او احتمالاً برای عدم حبس یا مجازات جایگزین درخواست می‌کند، اما مدت حبس را با حبس خانگی و مشروط ترکیب می‌کند.

ارتباط ژائو با صنعت کریپتو نیز ممکن است بر سرنوشت او تأثیر بگذارد. استارک معتقد است که اگر “وزارت دادگستری حکمی را برای CZ تضمین نکند که از رفتار پولشویی آینده در حوزه رمزنگاری (و جاهای دیگر) جلوگیری کند، این “موافقت‌نامه” ممکن است به نتیجه معکوس در DOJ منجر شود.”

آینده Changpeng "CZ" Zhao بایننس چیست

برای وزارت دادگستری، تصمیم به اعمال یک حکم زندان طولانی‌تر برای ژائو به نظر می‌رسد که چالش‌آمیز باشد. به تحلیل جان رید استارک، مقامات دولتی باید شواهد محکم‌تری ارائه دهند که او را در فعالیت‌های جنایتی دست کم آشکار سازد. او در یک توئیتر سابق نوشت: “امیدواریم وزارت دادگستری چیزی در آستین خود داشته باشد، یا شاید نظارت بایننس و سایر الزامات اصلاحی جنایات فاحش و قابل اتهام تری را نشان دهد.”

ژائو با پرداخت وثیقه ۱۷۵ میلیون دلاری آزاد شده است که او را ملزم به بازگشت به ایالات متحده می‌کند. این بازگشت باید ۱۴ روز قبل از تاریخ مقرر برای محکومیت او در ۲۴ فوریه ۲۰۲۴ صورت گیرد. استارک اظهار کرد که انتظار می‌رود قاضی ریچارد ای. جونز این مساله را بررسی کند. در پرونده، دولت احتمالاً در تاریخ ۲۷ نوامبر مشخص خواهد کرد که آیا وثیقه باید تقویت شود یا آیا شرایط وثیقه باید تغییر کنند.

پرونده Binance-CZ در میان کارشناسان حقوقی و تجاری بحرانی را به وجود آورده است. بر اساس امید ملکان، نویسنده و استادیار دانشکده بازرگانی کلمبیا، رویکرد وزارت دادگستری به مسائل مبادله از جهتی متفاوت با مسائل مالی سنتی است.

در توافقی که در تاریخ ۲۱ نوامبر به امضاء رسید، ژائو به پرداخت ۴.۳ میلیارد دلار به دولت ایالات متحده پذیرفت. این توافق بر مبنای اجازه دادن به افرادی که در فعالیت‌های غیرقانونی مشغول بودند، برای انتقال وجوه از طریق صرافی فعالیت کنند، صورت گرفت. ژائو همچنین به عنوان بخشی از این تسویه حساب از مسئولیت مدیرعاملی خود دست کمی کنار رفت.


منبع: cointelegraph .com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده