آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بعد از راه اندازی توکن XAI چه اتفاقی برای شبکه بازی آربیتروم می افتد

بعد از راه اندازی توکن XAI چه اتفاقی برای شبکه بازی آربیتروم می افتد

بعد از راه اندازی توکن XAI چه اتفاقی برای شبکه بازی آربیتروم می افتد

به گزارش زوم ارز،

Xai، شبکه بازی لایه ۳ ساخته شده بر روی اتریوم مقیاس‌کننده آربیتروم، در سال ۲۰۲۴ با صدای بلند آغاز شد، توکن XAI خود را راه اندازی کرد برای حامیان اولیه و سپس اعلام آن NFT استودیوی بازی سازی Laguna Games Crypto Unicorns و عناوین مرتبط را به شبکه می آورد.

بنابراین بعدی چیست؟ البته بازی های بیشتر.

Ex Populus، که یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Tobias Batton به رمزگشایی توضیح داد. i>GG به‌عنوان «شرکت آزمایشگاه‌هایی که به بنیاد Xai خدمات می‌دهد» یک استودیوی بازی‌سازی است—و بازی‌های آن قرار است اولین بازی‌هایی باشند که در ماه‌های آینده با شکل‌گیری اکوسیستم Xai از دروازه خارج می‌شوند. span>

اولین بازی که فرم نهایی نام دارد، یک بازی کارتونی با NFT است. طبق وب‌سایت رسمی آن، این بازی از کارت‌های NFT که قبلاً در Solana از طریق یک پل به Arbitrum منتشر شده بود، پشتیبانی می‌کند. باتون گفت که بازی برای آوریل طراحی شده است، اما ETA ممکن است تغییر کند. او گفت که این بازی قابل بازی است و “به مرحله پرداخت می رود”، بنابراین نمی تواند دور از دسترس باشد.

LAMOverse بازی دیگری از Ex Populus است و یک بازی اکشن آنلاین با محیط های رنگارنگ و کارتونی است که مدت ها در حال توسعه است. به اسباب‌بازی‌های فیزیکی LAMO مبتنی بر تأثیرگذاران بازی مانند Ninja و Dr. Disrespect، LAMOverse قرار است مدتی پس از فرم نهایی عرضه شود، و استودیوی بازی می‌گوید که به همین ترتیب قابل پخش است و به عرضه مناسب در Xai نزدیک می‌شود.

باتن گفت که Ex Populus زمان قابل توجهی را صرف جستجوی یک زنجیره بازی ایده‌آل برای پروژه‌های خود کرده است و گفت که ساخت روی سایر شبکه‌های مقیاس‌پذیری اتریوم مانند Polygon یا را بررسی کرده است. X غیرقابل تغییر. اما، او گفت، هر زنجیره‌ای که استودیو امتحان کرد دارای معاوضه‌هایی بود که باعث شد تیم در مورد تعهد به آن اکوسیستم‌ها «شوق نداشته باشند».

در نهایت، Offchain Labs خالق Arbitrum پیشنهاد ساخت یک زنجیره بازی سفارشی را داد که با نیازهای Ex Populus مطابقت داشته باشد و در عین حال خانه ای را برای استودیوهای دیگر در آینده فراهم کند. بنابراین ژای متولد شد.

در این تیم، Batton گفت، Ex Populus نرم افزاری را ساخته است که گره های Sentry را که کاربران اولیه برای پشتیبانی از شبکه Xai خریداری کرده اند، نیرو می دهد. همچنین بازی‌ها را می‌سازد و در نقشی شبیه به ناشر کار می‌کند تا به استودیوهای دیگر کمک کند تا با Xai همراه شوند و بازی‌هایشان را در معرض دید بازیکنان قرار دهند.

این همان نقشی است که Ex Populus برای بازی‌های Laguna بازی می‌کند، زیرا امسال بازی‌های Crypto Unicorns و NFT‌های مرتبط را از Polygon به Xai منتقل می‌کند. و باتن گفت که “هجوم گسترده” استودیوهای دیگر را دیده است که از زمان پخش ایردراپ برای درگیر شدن با Xai آمده اند، خواه آنها در حال ساخت بازی های جدید باشند یا از زنجیره های موجود مهاجرت کنند.

در این نقش دوگانه توسعه‌دهنده بازی و شریک توزیع، Batton گفت که Ex Populus در تلاش است تا نسخه Web3 Valve باشد. این نیروگاه بازی نه تنها به دلیل راه‌اندازی فروشگاه محبوب بازی‌های رایانه‌های شخصی Steam، بلکه به خاطر توسعه بازی‌های نمادین مانند Half-Life، Portal و Counter-Strike نیز شناخته شده است. Epic Games سازنده Fortnite مسیر مشابهی را ترسیم کرده است.

Ex Populus هنوز میراث داستانی بازی آن غول‌های قدیمی را ندارد، اما همچنین با چالش عظیم تلاش برای متقاعد کردن گیمرهای سنتی مبنی بر دارایی‌های NFT متعلق به کاربر و مبتنی بر رمزنگاری مواجه است. اقتصادها سودمند هستند. و گیمرها به طور کلی در گذشته چندان پذیرا از چنین اورتورهایی نبوده اند.

چیزی که می‌تواند این کار را آسان‌تر کند، روشی است که شبکه Xai پیچیدگی‌های استفاده از کیف پول و مدیریت دارایی‌ها را برای کاربرانی که نمی‌خواهند عمیقاً به «کریپتو» همه چیز وارد شوند، حذف می‌کند. بازیکن معمولی شما لازم نیست نگران نگهداری از NFT ها یا توکن ها باشد، به علاوه Xai تجربه ای بدون گاز برای بازیکنان فراهم می کند.

باتون توضیح داد: «ما این ایده دیوانه‌وار را داشتیم که اگر کیف پول‌ها را بردارید و بنزین را از همه چیز حذف کنید، می‌توانید رشد زیادی را تجربه کنید. “در واقع، مزایای بلاک چین توانایی تجارت اقلام و مالکیت اقلام است – همه چیزهایی که همیشه در مورد آنها می شنویم – اما مقدار زیادی اصطکاک وجود دارد که مانع از آن می شود.”

هنوز کیف‌پول‌هایی وجود دارد، اما برای گیمرهای سنتی، آنها در قسمت پشتی توسط تیم Xai مدیریت می‌شوند. و اگر ترجیح می دهید کیف پول خود را وارد کنید و دارایی های خود را خودتان نگه دارید، این گزینه مطمئناً برای کاربران کهنه کار رمزنگاری موجود است.

به عنوان یک گیمر سنتی که شاید با کریپتو آشنایی نداشته باشد یا کمی نسبت به آن بیزار باشد، این بازی ها فقط یک بازی معمولی به نظر می رسند، او افزود که ویژگی های مدیریت کیف پول در این بازی وجود خواهد داشت. تنظیمات و سپس می گویید: «اوه، من یک کیف پول دارم. من حتی آن را نمی دانستم.» بنابراین به نوعی مردم را به این تجربه سوق می دهد، به گونه ای که چندان مبهم به نظر نمی رسد.»

رقبای ما گنج، imx، ronin یا beam نیستند.

رقابت ما نینتندو و سوپاپ است.

بازی غیرمتمرکز اجتناب ناپذیر است.

— XAI (@XAI_GAMES) 29 ژانویه ۲۰۲۴

چای چند ماه پرمشغله بوده است. فروش Sentry Node که به کاربران امکان سرمایه‌گذاری در پشتیبانی از شبکه و دریافت تخصیص توکن‌های XAI را می‌داد، با حدود ۳۰ میلیون دلار فروش، موفقیت قابل‌توجهی بود. و ایردراپ XAI که پس از آن انجام شد مطمئناً موج ایجاد کرد و بیش از ۱۵۰ میلیون دلار توکن (در اوج ارزش) در کیف پول کاربران قرار داد.

اما همانطور که باتون توضیح داد، این سفر به سال ۲۰۲۲ بازمی‌گردد. از نظر او، شهرت و سر و صدایی پیوسته افزایش یافته است – و با شروع پخش زنده بازی‌ها در شبکه، بزرگترین حرکت‌ها هنوز در راه است.

او تأیید کرد: “این یک رویکرد مردمی است – این یک شبه اتفاق نیفتاد.” ساختن این هیاهو و این انجمن و هیجان ماه ها و ماه ها و ماه ها طول کشید.

«اینکه لاگونا موافقت کند بازی‌هایش را اجرا کند، کار بزرگی است، زیرا قبل از این خبر، فقط تبلیغات بود. این فقط یک زنجیر خالی است.» باتون افزود. اما اکنون این یک زنجیره خالی نیست. این بازی‌های واقعی در راه است.»

ویرایش شده توسط رایان اوزاوا.


منبع: decrypt.co

 

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید