لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

پیروزی Grayscale برای Coinbase بسیار عالی بود

پیروزی Grayscale برای Coinbase بسیار عالی بود

پیروزی Grayscale برای Coinbase بسیار عالی بود

به گزارش زوم ارز، پیروزی Grayscale در دادگاه بر کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) در روز سه شنبه خبر خوبی برای ارزهای دیجیتال بود، زیرا بازارها سبز نشان داده شدند. اما در وال استریت، Coinbase نیز در حال پرواز بود، و نشانه‌ای قوی در مورد دلیل آن وجود دارد.

در زمان بسته شدن بازارها در روز سه شنبه، سهام کوین بیس ۱۵ درصد افزایش یافت. به گفته CoinGecko، این سود از خود بیت کوین پیشی گرفت، که طی ۲۴ ساعت گذشته ۷ درصد افزایش داشت.

این رشد پس از آن رخ داد که دادگاه استیناف ایالات متحده برای D.C. Circuit از Grayscale حمایت کرد و به SEC دستور داد درخواستی را برای تبدیل صندوق بیت کوین خود تجدید نظر کند. , Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)، یک ETF بیت کوین را وارد می کند و انکارهای قبلی را «فریبنده» می نامد.

Grayscale در ماه ژوئیه استدلال کرد که SEC باید همه ETF های بیت کوین را در یک زمان تایید کند و گفت که ناظر مالی آمریکا “نباید برنده و بازنده را انتخاب کند.” و با افزایش پیش بینی ها مبنی بر اینکه ETF بیت کوین به زودی تایید می شود، Coinbase در وضعیت منحصربفردی قرار دارد که شاهد پیشرفت های زیادی است. پل گروال، مدیر ارشد حقوقی Coinbase.

او به Decrypt در یک بیانیه کتبی “تعهد ما به توافقنامه های اشتراک نظارت با صرافی های فهرست شده، تعهد ما را برای حمایت و تقویت تلاش های انطباق آنها تقویت می کند.”

شرکت هایی از جمله بلک راک، مدیر دارایی ۸.۵ تریلیون دلاری، کوین بیس را به عنوان متولی سکه ها در بیت کوین ETF خود معرفی کرده اند. این محصول که هنوز در ایالات متحده تایید نشده است، به سرمایه گذاران در معرض بیت کوین غیرمستقیم بدون نیاز به نگه داشتن BTC خود می دهد.

ETF‌های بیت‌کوین نقطه‌ای مستلزم خرید بیت‌کوین با مقداری از سهام است. در حالی که BlackRock Coinbase را به عنوان متولی احتمالی خود انتخاب کرده است، شرکت های دیگری مانند Valkyrie این صرافی را در برنامه های اصلاح شده حذف کرده اند.

صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال آمریکا همچنین قراردادهایی به اصطلاح به اشتراک گذاری نظارت با صرافی Cboe BZX و نزدک ایجاد کرده است، جایی که چندین شرکت برای فهرست کردن ETF های بیت کوین خود درخواست داده اند.

طبق این قراردادها، Coinbase توانایی Cboe و Nasdaq را برای کشف تقلب و دستکاری احتمالی در بازار نقدی بیت کوین با ارائه اطلاعاتی در مورد معاملات، فعالیت های تسویه حساب و شناسایی مشتری تقویت می کند.

این توافق‌نامه‌ها با هدف فرونشاندن نگرانی‌های مربوط به دستکاری بازار بیت‌کوین SEC انجام می‌شود، یک نکته رایج که در انکار مکرر Spot Bitcoin ETF این آژانس به سال ۲۰۱۳ ذکر شده است.

با این حال، دادگاه در نظر خود در روز سه‌شنبه گفت که توافق‌نامه‌های اشتراک نظارت موجود برای ETF‌های آتی بیت‌کوین – که برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ پس از تایید SEC فهرست شدند – باید برای کاهش آن‌ها کافی باشد.

این نظر بیان کرد: “دارایی های اساسی – بیت کوین و معاملات آتی بیت کوین – ارتباط نزدیکی دارند.” “قراردادهای اشتراک نظارت با CME یکسان است و باید همان احتمال را داشته باشد که رفتارهای متقلبانه یا دستکاری در بازار معاملات آتی بیت کوین و بیت کوین کشف شود.”

نظر دادگاه این موضوع را زیر سؤال می‌برد که آیا برخی از شرکت‌ها می‌توانند به طور بالقوه توافقنامه اشتراک نظارت فهرست‌شده در برنامه‌هایشان را برای منعکس کردن Grayscale یا سایر ETF‌های آتی بیت‌کوین که قبلاً تأیید شده‌اند تغییر دهند.

برای روشن بودن، جزئیات غرامت در رابطه با معامله Coinbase با Nasdaq و Cboe در چندین برنامه بیت کوین ETF، از جمله BlackRock و پراکنده است. اینویسکو، بنابراین تشخیص اینکه Coinbase به طور بالقوه چه میزان درآمدی خواهد داشت، دشوار است.

جان تودارو، تحلیلگر Needham & Company، به Decrypt. “به نظر می رسد باید منتظر بمانیم و ببینیم که چه نوع اطلاعاتی از دیدگاه اطلاعات عمومی به دست می آوریم.”

با این وجود، واضح است که وال استریت تا حدودی خوشبین است.

ساشا قبالی، مدیر استراتژی در The Tie، با وجود اینکه دادگاه در مورد کفایت قراردادهای اشتراک نظارت موجود با Grayscale طرف شد، این بدان معنا نیست که بازارهای نقدی و آتی هر دو نباید تحت نظارت باشند. پلتفرم تجزیه و تحلیل کریپتو، به رمزگشایی گفته شد.

او گفت: «استدلال کلیدی دادگاه این است که SEC شواهدی ارائه نمی‌کند که نشان دهد تقلب و دستکاری می‌تواند به‌طور متفاوتی بر بازارهای آتی نقطه‌ای و تنظیم‌شده تأثیر بگذارد». “با این حال، نظارت بر تقلب و دستکاری همچنان مهم است زیرا هدف نهایی این است که کشف قیمت در بازارهای “پاک” اتفاق بیفتد.”


منبع: decrypt.co

حامد محمدی فر
حامد محمدی فر
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده