آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

انتظارات از جلسه اول نوامبر فدرال:

انتظارات از جلسه اول نوامبر فدرال:

انتظارات از جلسه اول نوامبر فدرال:

به گزارش زوم ارز، تصمیمات مربوط به نرخ بهره فدرال رزرو در مواجهه با انقباضاتی که در سال ۲۰۲۲ آغاز شده، برای سرمایه‌گذاران از اهمیت بالایی برخوردارند. اکنون حدود دو سال از آغاز این انقباضات می‌گذرد و در این مدت، هر جلسه فدرال رزرو را با شوق و انتظار پیگیری کرده‌ایم، توقعات را بحث و بررسی کرده و نظرات را تجزیه و تحلیل نموده‌ایم. هر بار که پاول در بیان خود قرار می‌گیرد، حتی در هر کلمه، به دنبال معانی پنهان آن می‌باشیم. بنابراین، در انتظار جلسه فدرال رزرو در تاریخ ۱ نوامبر، چه انتظاراتی وجود دارد؟

تصمیم نرخ بهره در جلسه اول نوامبر فدرال رزرو

در روز چهارشنبه هفته آینده، فدرال رزرو آمریکا قرار است تصمیم خود را درباره نرخ بهره اعلام کند. بر اساس داده‌های مربوط به FedWatch، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که فدرال رزرو بدون تغییر در نرخ بهره باقی بماند و این احتمال به نسبت ۹۹٪ است. FedWatch معمولاً قبل از برگزاری جلسه، چند روز پیش از آن نتیجه و پیش‌بینی‌ها را ارائه می‌دهد. با وجود ناپیش‌بینی‌پذیری اقتصاد جهانی، فدرال رزرو عادت ندارد درباره تصمیمات نرخ بهره خود سرپیچی کند و معمولاً به طور پیش‌فرض پیش‌بینی می‌کند.

از جلسه اول نوامبر فدرال رزرو چه انتظاری داریم؟

دو سال تقریباً از آغاز انقباضات اقتصادی می‌گذرد و برای سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال، جلسات فدرال رزرو به تبدیل کابوسی تبدیل شده است. پاول با افزایش سریع‌ترین نرخ بهره در تاریخ، اقدامی غیرمعمول را انجام داد. این اقدام باعث افزایش شاخص دلار شد و در عین حال، دارایی‌های ریسکی به کمترین سطح خود رسیدند. یکی از دلایل اصلی کاهش قیمت بیتکوین، مشکل در دسترسی به پول و تاکید بر نرخ تورم ۲ درصدی بود.

معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در اغلب موارد توافق دارند که در جلسه آتی کمیته بازارهای متناوب (FOMC)، افزایش نرخ بهره متوقف خواهد شد. با این حال، احتمال وجود بیانیه‌هایی در جلسه ۱۳ دسامبر ۲۰۲۳ وجود دارد که احتمال افزایش نرخ بهره را بیشتر کند. اگر در این جلسه نیز افزایشی صورت نپذیرد، انتظار می‌رود که فدرال رزرو از اواسط سال آینده به کاهش نرخ بهره بپردازد و این باور که سقف نرخ بهره رسیده است تقویت شود.

هدف فدرال رزرو این است که به‌طور کامل تأثیر تصمیمات اولیه در مورد نرخ بهره را احساس کند و در صورت لزوم، کاهش را نه در میانه، بلکه در پایان سال آینده آغاز کند. حداقل، این چیزی است که از بیانات اخیر می‌توان فهمید.

اگر پاول به این موضوع اشاره کند که بسته به قانع‌کننده بودن لحن او، افزایش نرخ بهره در جلسه دسامبر امکان‌پذیر است، ممکن است شاهد سقوط ارزهای دیجیتال باشیم. احتمال دوم آن است که پاول به جای افزایش نرخ، بر روی مدت زمانی که نرخ‌ها در اوج باقی می‌مانند، تمرکز کند. این یک عامل بازدارنده برای بازار است و اگر بیاناتی وجود داشته باشد که نشان دهد انتظار کاهش ۲ درصدی در سال آینده به ۱ درصد کاهش می‌یابد، برای ارزهای دیجیتال نامطمئنی به همراه خواهد داشت.

اگرچه صندوبا توجه به ادامه سیاست پولی سختگیرانه به مدت ۸ تا ۹ ماه دیگر، اعتماد خرسانه به بیتکوین به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد، اما به دلیل اینکه این مؤسسه همچنان به کاهش ترازنامه خود بدون افزایش نرخ بهره ادامه می‌دهد، انقباض اقتصادی نیز ادامه خواهد یافت.


منبع: en.coin-turk.com

تیم خبری
تیم خبری
من shlhk هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده