آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کریپتو واقعاً چه نقشی در مناقشه اسرائیل و فلسطین دارد؟

کریپتو واقعاً چه نقشی در مناقشه اسرائیل و فلسطین دارد؟

کریپتو واقعاً چه نقشی در مناقشه اسرائیل و فلسطین دارد؟

به گزارش زوم ارز،

روز چهارشنبه، یک گروه دو حزبی متشکل از ۲۹ سناتور ایالات متحده و ۷۶ نماینده کنگره به رهبری سناتورهای الیزابت وارن (D-MA) و شلدون براون (D-OH) نامه ای به مشاوران ارشد پرزیدنت بایدن، خواهان پاسخگویی در مورد نقش ارزهای دیجیتال در حمایت از حملات اخیر به اسرائیل هستند. آنها همچنین کاخ سفید را برای جلوگیری از تروریسم سرمایه گذاری شده در آینده تحت فشار قرار دادند.

نامه نشان دهنده آخرین تشدید روایت در حال توسعه در واشنگتن است که کریپتو یک عامل کلیدی در مجموعه ای از حملاتی که در اوایل ماه جاری توسط گروه شبه نظامی حماس به اسرائیل انجام شد که منجر به کشته شدن بیش از ۱۰۰۰ اسرائیلی و گروگان گرفتن حداقل ۱۵۰ نفر دیگر از سوی دولت اسرائیل شد.

حماس که قلمرو فلسطینی نوار غزه را کنترل می کند، از سال ۲۰۱۹ از رمزنگاری به عنوان ابزار جمع آوری کمک مالی استفاده کرده است. اما تحلیلگرانی که این گروه را دنبال می کنند اکنون مخالفت با ادعاهایی مبنی بر اینکه ارزهای دیجیتال نقش بزرگی در بحران آشکار در اسرائیل و فلسطین بازی می‌کنند یا اینکه فناوری مالی خطرات بیشتری را نسبت به سایر اشکال بانکداری برای ایمنی ایجاد می‌کند.

راه اندازی «کمک رمزنگاری شده به اسرائیل» برای جمع آوری کمک های مالی در بحبوحه درگیری غزه

آری ردبورد، رئیس جهانی سیاست در آزمایشگاه‌های TRM – یک شرکت اطلاعاتی بلاک چین که جنایات مرتبط با رمزنگاری را ردیابی می‌کند، “کریپتو بخش بسیار بسیار کوچکی از تصویر بسیار بزرگ‌تر جمع‌آوری کمک مالی را در مورد حماس تشکیل می‌دهد.” -گفت: رمزگشایی.

از زمان وقوع خشونت در اسرائیل در ۷ اکتبر، تنها مقدار «نسبتاً کمی» ارز دیجیتال توسط حماس یا گروه‌هایی که از این سازمان حمایت می‌کنند، به ازای Redbord جمع‌آوری شده است.

TRM، مانند سازمان‌های مجری قانون در سراسر جهان، داده‌های کیف پول‌های دیجیتالی بالقوه مرتبط با جرم و جنایت را در بلاک چین‌ها ردیابی و تجزیه و تحلیل می‌کند – دفتر کل عمومی و غیرقابل تغییر که تراکنش‌های رمزنگاری را ثبت می‌کنند. این شفافیت اغلب مجریان قانون را برای شناسایی کیف پول ها و صرافی های متمرکز رمزنگاری برای مسدود کردن وجوه آسان تر از نظارت و کنترل حساب های بانکی سنتی برای آنها می کند. در سال‌های اخیر، مقامات آمریکایی و اسرائیلی وجوه را در صدها رمزنگاری کشف کرده‌اند. کیف پول مرتبط با حماس.

در واقع، مایکل مورل، رئیس سابق سیا قبلا بیت کوین را “موهبتی برای نظارت” نامیده بود که باید توسط دولت های سراسر جهان پذیرفته شود.

ردبورد گفت: «در دنیای سنتی که شبکه‌های حواله‌ها و شرکت‌های پوسته‌ای و قاچاق انبوه پول نقد را می‌بینید، نمی‌توانید این کار را انجام دهید. حواله به روشی غیررسمی برای انتقال پول بدون جابجایی وجوه گفته می‌شود که قرن‌ها مورد استفاده قرار گرفته است.

او ادامه داد: «آنچه در این بحث کم است، این است که محققان می‌توانند از قدرت بلاکچین‌ها برای بررسی این موارد به روش‌هایی استفاده کنند که قبلاً هرگز نتوانستیم، و این منجر به موفقیت‌های زیادی می‌شود».

در حالی که ردبورد اذعان می‌کند که سازمان‌های تروریستی در گذشته از رمزنگاری به عنوان وسیله‌ای برای جمع‌آوری کمک مالی استفاده کرده‌اند، او استدلال می‌کند که همین تروریست‌ها از هر ابزار جمع‌آوری کمک مالی که در اختیار دارند، از جمله روش‌های سنتی بانکداری استفاده خواهند کرد.

مقامات اسرائیل حساب های رمزنگاری مرتبط با حماس را در Binance مسدود کردند

او گفت: “ریسک های مالی غیرقانونی در هر سیستم مالی وجود دارد.” اما هیچ صحبتی در مورد از بین بردن بخش بانکی وجود ندارد زیرا از بانک ها برای انتقال وجوه به حماس استفاده می شود.

در کاپیتول هیل، متحدان صنعت کریپتو شروع به مخالفت با این ادعا کرده اند که شبکه های بلاک چین به طور نامتناسبی مسئول تامین مالی فعالیت های مجرمانه یا تروریسم جهانی هستند. برخی تا آنجا پیش رفته‌اند که بیان می‌کنند شیوه‌ای که قانون‌گذاران از آشفتگی ژئوپلیتیکی برای ایجاد محدودیت در ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، کاملاً بدبینانه است.

شیلا وارن، مدیر عامل گروه لابی صنعتی شورای کریپتو برای نوآوری، به < گفت:

«من فکر می‌کنم از موقعیت‌هایی که به نظر من کاملاً ناپسند بوده است، از موقعیت استفاده شده است. span>رمزگشایی. “من می دانم که برخی از این افراد بهتر می دانند.”

تحلیل چینی توضیح می‌دهد که چرا تخمین‌های ویروسی اخیر استفاده از رمزارز حماس احتمالاً متورم است.

به نظر می‌رسد این برآوردها فرض می‌کنند *همه* جریان‌ها از طریق ارائه‌دهندگان خدماتی که تراکنش‌های غیرقانونی را پردازش می‌کنند، غیرقانونی هستند. احتمالاً اینطور نیست https://t.co/KtArmrW0Md

— Neeraj K Agrawal (@NeerajKA) 18 اکتبر ۲۰۲۳

از نظر وارن، طنز بزرگ گفتمان سیاسی ارزهای دیجیتال این است که خصومت فعلی دولت آمریکا با کریپتو تنها به بیرون راندن صنعت از آمریکا، به کشورهای دیگر، که در آن مقررات حتی سخت تر خواهد بود.

وارن گفت: «مشکل، صرافی‌های مستقر در ایالات متحده نیستند، بلکه خارج از کشور هستند. و هر چه بیشتر این فناوری را در خارج از ساحل قرار دهید، بیشتر دریچه ای را برای تروریست ها برای استفاده از آن باز می کنید. این فقط یک واقعیت است.»

سیاستمدارانی که نسبت به کریپتو بدبین هستند، مدت‌هاست که این فناوری را به عنوان “سایه‌دار” معرفی کرده‌اند، که به این معناست که می‌توان آن را آسان‌تر برای دور زدن قوانین یا مانور محدودیت‌های فیزیکی مورد استفاده قرار داد. نسبت به سایر انواع ارز تشدید بحران انسانی که در خاورمیانه آشکار می شود، به معنایی تلخ، خلاف آن را ثابت می کند.

در روزهای پس از حمله حماس، ارتش اسرائیل با پرتاب هزاران بمب بر روی نوار پرجمعیت غزه که به گفته مقامات بهداشتی فلسطین، بیش از ۳۳۰۰ نفر را کشته است، تلافی‌جویی کرده است. دولت اسرائیل همچنین تمام آب، غذا، دارو و برق را به این سرزمین قطع کرد و باعث ایجاد یک بحران انسانی شد.

تتر کیف‌های مرتبط با گروه‌های تروریستی در اسرائیل و اوکراین را مسدود کرد

بسیاری از سازمان‌های غیرانتفاعی تلاش کرده‌اند تا کامیون‌های کمکی را از طریق مصر به غزه بفرستند، اما تاکنون با بمباران‌های مستمر اسرائیل از ورود آنها به غزه جلوگیری شده است. پرزیدنت بایدن روز چهارشنبه در جریان سفر به اسرائیل اعلام کرد که به طور آزمایشی با اسرائیل و مصر به توافق دست یافته است تا اجازه ورود ۲۰ کامیون کمک به غزه را بدهد. p>

استیو سوسبی، رئیس و بنیانگذار صندوق امداد کودکان فلسطین (PCRF)، که مراقبت های پزشکی رایگان و سایر خدمات ضروری را به جوانان فلسطینی ارائه می کند، گفت که سازمان او درخواست کمک های مالی به ارزهای فیات و کریپتو دارد.

Sosebee گفت PCRF تنها چند کمک مالی به ارزهای دیجیتال دریافت کرده است، و آماده است تا بیشتر به سمت دارایی های دیجیتال متمایل شود – اما این سازمان غیرانتفاعی در حال حاضر با مشکلاتی مواجه است که با حرکت از بانکداری سنتی به شبکه های بلاک چین قابل حل نیست.

Sosebee به Decrypt گفت: «در حال حاضر دریافت وجوه از آنجا مشکلی نیست. برای این موضوع، جمع آوری کمک هم نیست. چالش این است که چگونه می‌توان کمک‌هایی را که با آن پول به مردمی که تحت محاصره هستند، برسانیم. و هیچ دسترسی وجود ندارد.”

تدارکات خریداری شده توسط PCRF و سایر موسسات خیریه فلسطینی به ارز فیات و آنهایی که با ارز دیجیتال خریداری می شوند، در حال حاضر به یک اندازه امکان ارسال به غزه را ندارند. برای Sosebee و برای کسانی که در غزه در کانون بحران کنونی هستند، مسئله کریپتو در مقابل فیات به سرعت بدون تفاوت به یک تمایز تبدیل شده است.


منبع: decrypt.co

 

تیم خبری
تیم خبری
من شیما هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را دنبال و ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده