آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

پیشی گرفتن سهام ارزنگاری شده ی وارن بافت از اپل و آمازون، اما نه بیت‌کوین🧨

 پیشی گرفتن سهام ارزنگاری شده ی وارن بافت از اپل و آمازون، اما نه بیت‌کوین

 پیشی گرفتن سهام ارزنگاری شده ی وارن بافت از اپل و آمازون، اما نه بیت‌کوین🧨

به گزارش زوم ارز، احتمالاً وارن بافت هنوز هم به ارزهای رمزنگاری شده و به‌خصوص بیت‌کوین (BTC) با دیدگاه “مربع سم موش” نگاه می‌کند. اما در سال ۲۰۲۳، وی به عنوان یک سرمایه‌گذار دوستدار رمزنگاری در یک بانک در برزیل به سود بسیاری دست پیدا می‌کند.

به عنوان پدرخوانده اقتصاد جهانی و بر اساس “شرط رمزنگاری”، وارن بافت در سال ۲۰۲۳ تا میزان ۱۳۰ میلیون دلار سود کسب کرده است. این سود از معاملات و سرمایه‌گذاری‌های او در بورسی به نام Nu Holdings ناشی شده است، که یک شرکت فین‌تک مستقر در برزیل و مالک Nubank، یک بانک دوستدار رمزنگاری، می‌باشد.

شرکت Berkshire Hathaway که به واسطه والیبال بسیار با ارزش بافت شناخته می‌شود، در دو مرحله مجزا در سال ۲۰۲۱ سهام Nu Holdings را خریداری کرد. ابتدا، در ژوئن ۲۰۲۱، این شرکت ۵۰۰ میلیون دلار در Nu Holdings سرمایه‌گذاری کرد و سپس در دسامبر ۲۰۲۱، سهام خود را با خریداری ۲۵۰ میلیون دلار دیگر افزایش داد. به‌طور معجزه‌آسا، به گفته‌ها، از آن زمان تا کنون، هیچ قسمتی از سهام این شرکت به فروش نرفته است. درآمد نهایی این سهام در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ به تائید این ادعا منجر شده است.

ارزش سهام Nu تا کنون با توجه به افزایش تقریباً ۱۰۶ درصدی نسبت به اوایل سال (YTD) به شدت افزایش یافته است، به این معنی که موقعیت ۷۵۰ میلیون دلاری بافت در حال حاضر حدود ۸۷۹.۵۰ میلیون دلار ارزش دارد. این تخمین مبتنی بر فرضیه است که برکشایر هنوز هیچ سهمی از Nu را فروخته نیست. با این حال، در فوریه ۲۰۲۲، ارزش این موقعیت به بیش از ۱ میلیارد دلار رسیده بود.

«سهام رمزنگاری» وارن بافت از اپل و آمازون پیشی می‌گیرد – اما نه بیت‌کوین

چرا Nubank رمزنگاری پسند است؟

شهرت Nubank به عنوان یک مرکز دوستدار رمزنگاری بر اساس ارائه خدمات مرتبط با رمزنگاری به بیش از ۱.۳۵ میلیون کاربر اختصاص یافته است. این امر به این معناست که سرمایه‌گذاری در Nubank می‌تواند به عنوان یک روش غیرمستقیم برای حضور در عرصه ارزهای دیجیتال در نظر گرفته شود.

این شامل Easynvest می‌شود که یک پلتفرم معاملاتی است و محصولات ETF بیت‌کوین را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین Nubank، یک پلتفرم خدمات مالی دیجیتال است که معاملات با بیت‌کوین و اتریوم (ETH) را فراهم می‌کند. علاوه بر این، Nubank یک توکن وفاداری در بلاک‌چین Polygon راه‌اندازی کرده است.

از آنجا که Nubank مربوط به تجارت بیت‌کوین و ارزهای رمزنگاری دیگر است، سهام Nubank افزایش می‌یابد و این شرکت حتی ۱٪ از دارایی‌های نقدی خود را در ماه مه ۲۰۲۲ به بیت‌کوین اختصاص داد.

به علاوه، این حرکت نشان از اعتقاد شرکت به پتانسیل فعلی و آینده بیت‌کوین در اختلال در خدمات مالی منطقه دارد. Nubank به عنوان بزرگترین بانک فین‌تک در آمریکای لاتین شناخته می‌شود و بیش از ۸۰ میلیون مشتری در برزیل دارد.

Nu سهام اپل و آمازون را خرد می کند

در مقایسه با سهام دیگر از دارایی‌های برتر چون بافت، آمازون و اپل که به ترتیب با ۵۴.۶۵% و ۳۶% افزایش رشد کرده‌اند، سهام Nu با عملکرد ضعیف‌تری روبرو هستند. در حالی که اپل تا سپتامبر ۲۰۲۳ بزرگترین دارایی در سبد سرمایه‌گذاری برکشایر هاتاوی با تقریباً ۴۵% از کل دارایی‌های ۳۵۴ میلیارد دلاری آن است.

باید توجه داشت که Nu نسبت به سهام برکشایر هاتاوی که در سال جاری ۹.۲۵% افزایش یافته‌اند، عملکرد بهتری داشته است.

«سهام رمزنگاری» وارن بافت از اپل و آمازون پیشی می‌گیرد – اما نه بیت‌کوین

عملکرد قیمت بیت کوین به سهام Nu می رسد

با این وجود، بیت کوین در نهایت به عملکرد قیمتی سهام Nu در سال جاری رسید. در واقع، قیمت بیت کوین اکنون ۱۰۶٪ YTD در میان “Uptober” و سرخوشی اخیر بیت کوین ETF افزایش یافته است.

«سهام رمزنگاری» وارن بافت از اپل و آمازون پیشی می‌گیرد – اما نه بیت‌کوین

لازم به ذکر است که افزایش سریع قیمت بیت کوین در هفته‌های اخیر همزمان با جداشدن این ارز از بازار سهام در ماه اکتبر رخ داده است.

گرچه بسیاری این افزایش قیمت را به عنوان یک نشانه مثبت می‌بینند، اما برخی تفسیر می‌کنند که “هوپیوم” بیت کوین ETF در حال حاضر بر روی افزایش قیمت بیت کوین تأثیر گذار است.

منبع: cointelegraph.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده