آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آموزش صرافی والکس Wallex

آموزش صرافی والکس Wallex

آموزش صرافی والکس Wallex، اگر فعالیت کمی در بازار ارزهای دیجیتال داشته باشید، احتمالا می‌دانید که برای معامله رمزارزها باید به صرافی‌های دیجیتال مراجعه کنید. صرافی‌های ایرانی و خارجی بسیاری وجود دارند که امکان معامله ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کنند. اما نکته‌ای که در حال حاضر وجود دارد این است که برای کاربران ایرانی، استفاده از برخی صرافی‌های خارجی به دلیل تحریمات موجود غیرممکن می‌باشد.

یکی از صرافی‌های ایرانی که افراد برای انجام فعالیت‌های خود در حوزه معاملات رمزارزها می‌توانند استفاده کنند، والکس است. شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت صرافی ارز دیجیتال والکس و ثبت نام و احراز هویت در این صرافی، به خرید و فروش رمزارزها بپردازید. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با این صرافی بیشتر آشنا شوید.

بررسی کلی صرافی والکس Wallex

صرافی والکس یکی از صرافی‌های ایرانی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال است که تیم توسعه و پشتیبانی آن را گروهی از افراد متخصص و دانشجویان دانشگاه شریف و تهران تشکیل داده‌اند. این افراد در زمینه‌های مختلف همانند تولید برنامه‌های نرم‌افزاری، امور مالی و مدیریت از درجات علمی بالایی برخوردار می‌باشند. همچنین آنها در زمینه خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال فعالیت نموده‌اند.

لازم به ذکر است که تیم والکس در نظر دارد تا پلتفرمی ایمن و حرفه‌ای برای کاربران به منظور خرید و فروش ارزهای دیجیتال پیاده‌سازی کند. این صرافی به گونه‌ای طراحی شده که افراد قادر خواهند بود به راحتی از آن استفاده کنند و به طور کلی از یک رابط کاربری ساده برخوردار است. در ادامه همراه ما باشید تا به آموزش نحوه ثبت نام، احراز هویت، خرید و فروش در این صرافی بپردازیم.


معرفی ویژگی های صرافی والکس Wallex

معرفی ویژگی های صرافی والکس Wallex
معرفی ویژگی های صرافی والکس Wallex

صرافی ارز دیجیتال والکس از ویژگی‌هایی برخوردار است که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

 1. صرافی والکس علاوه بر بیت کوین از رمزارزهای بسیاری همچون اتریوم، بیت کوین کش، لایت کوین و … پشتیبانی می‌کند.
 2. پلتفرم خرید و فروش صرافی والکس از نمودارهای کندل استیک و شمعی برخوردار است که امکان تحلیل نمودارهای قیمت را برای افراد فراهم می‌آورد.
 3. در این صرافی برای کاربران امکان استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری یا ذخیره‌سازی سرد فراهم است.
 4. در صرافی والکس، تیم پشتیبانی به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین پاسخگوی افراد می‌باشند.

بررسی امنیت در صرافی والکس Wallex

بررسی امنیت در صرافی والکس Wallex
بررسی امنیت در صرافی والکس Wallex

تیم والکس همواره در نظر داشته تا بستری امن برای انجام معاملات کاربران فراهم آورد و به همین منظور در حوزه امنیت سایبری از افراد متخصص استفاده کرده است.

همچنین در ارتباط با امنیت صرافی در وب سایت اختصاصی آن ذکر شده که، رمزنگاری و رد و بدل اطلاعات بین کاربران و سامانه صرافی والکس توسط پروتکل‌های SSL صورت گرفته و سرقت اطلاعات امکان‌پذیر نمی‌باشد. بعلاوه کلیه اطلاعات و داده‌ها بر روی سامانه اختصاصی ذخیره می‌گردد.

لازم به ذکر است که تمام اطلاعات هویتی کاربران، به صورت رمزنگاری شده ذخیره می‌شود و حتی در صورت هرگونه نفوذی به سرور صرافی، شخص نفوذگر قادر به سوء استفاده از اطلاعات نیست. همچنین باید بیان نمود که فرآیندهای مهم که در سامانه صورت می‌پذیرد، از طریق ایمیل و پیامک اطلاع‌رسانی شده تا از حساب کاربری افراد استفاده غیرمجاز نشود.


بررسی کارمزد در صرافی والکس Wallex

در صرافی والکس، با انجام هر معامله درصدی از کل مبلغ معامله به عنوان کارمزد از هر دو طرف معامله کسر می‌گردد. در زمان ثبت معامله، کارمزد به شما نمایش داده خواهد شد و کارمزد خریدار به صورت رمزارز و کارمزد فروشنده از مبلغ دریافتی کسر می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که سطح کارمزد معاملات بر اساس حجم معامله‌های ۳۰ روز گذشته شما در هر پایه بازار محاسبه می‌گردد. کارمزدها از دو طرف معامله و به صورت جدول زیر کسر خواهد شد:

سطوح کارمزد معاملاتی در پایه بازار تومان درصد کارمزد دریافتی در هر سطح کاربری
سطح ۱: ۰ تا ۱۰ میلیون تومان ۰.۳۵%
سطح ۲: ۱۰ میلیون تا ۵۰ میلیون تومان ۰.۳%
سطح ۳: ۵۰ میلیون تا ۱۰۰ میلیون تومان ۰.۲۵%
سطح۴: ۱۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد تومان ۰.۲%
سطح ۵: ۱ میلیارد تا ۳ میلیارد تومان میکر: ۰.۱۷%               تیکر: ۰.۱۸%
سطح ۶: ۳ میلیارد تا ۱۰ میلیارد تومان میکر: ۰.۱۴%               تیکر: ۰.۱۷%
سطح ۷: ۱۰ میلیارد تا ۲۰ میلیارد تومان میکر: ۰.۱۲%               تیکر: ۰.۱۶%
سطح ۸: بیشتر از ۲۰ میلیارد تومان میکر: ۰.۱%                 تیکر: ۰.۱۵%
سطوح کارمزد معاملاتی در پایه بازار USDT درصد کارمزد دریافتی در هر سطح کاربری
سطح ۱: ۰ تا ۲۰ هزار تتر ۰.۲%
سطح ۲: ۲۰ هزار تا ۲۰۰ هزار تتر میکر: ۰.۱۵%               تیکر: ۰.۱۷%
سطح ۳: بیشتر از ۲۰۰ هزار تتر میکر: ۰.۱۳%               تیکر: ۰.۱۵%

نکاتی که در ارتباط با کارمزد معاملات باید در نظر بگیرید به شرح زیر است:

 • کارمزد بازارهای بر پایه BTC ثابت و به مقدار ۰.۲ درصد می‌باشد.
 • کارمزد معامله‌های خرید و فروش آنی بر مبنای کارمزد شما در بازارهای معاملاتی پایه تومان محاسبه می‌گردد.
 • کارمزدهای بات معامله‌گر به این صورت است که در بازارهای بر پایه تومان تنها ۰.۱% و در بازارهای بر پایه تتر تنها ۰.۰۵% کارمزد از شما دریافت می‌شود.

کارمزد برداشت در صرافی والکس

 1. کارمزد برداشت تومان

برداشت‌های تومان برای تمامی حساب‌ها، در چهار سیکل پایا در روز انجام می‌گردد. کارمزد برداشت به ازای هر ۱۰۰ میلیون تومان ۱% تا سقف ۴۰۰۰ تومان می‌باشد.

 1. کارمزد برداشت رمزارز

کارمزد برداشت ارزهای دیجیتال بستگی به نوع ارز دارد. این هزینه ها به صورت زیر است:

کارمزد برداشت رمزارز در صرافی والکس
کارمزد برداشت رمزارز در صرافی والکس

کارمزد واریز در صرافی والکس

 1. کارمزد واریز تومان

با واریز تومان از طریق درگاه پرداخت، پس از کسر ۰.۰۲% درصد از مبلغ واریزی شما تاسقف ۴۰۰۰ تومان توسط درگاه، باقیمانده آن به حساب شما در والکس خواهد نشست. برای واریز مبالغ بالای ۲۵ میلیون تومان با شناسه، مبلغ واریزی شما پس از کسر ۰.۰۱% کارمزد، به حساب شما در والکس خواهد نشست.

 1. کارمزد واریز رمزارز

صرافی والکس در قبال واریز رمزارز به کیف پول، هزینه‌ای را دریافت نمی‌کند و هزینه کسر شده به دلیل کارمزدهای شبکه می‌باشد و صرافی در آن نقشی ندارد. اکنون حداقل میزان واریز رمزارز در والکس به صورت زیر است:

کارمزد واریز رمزارز در صرافی والکس
کارمزد واریز رمزارز در صرافی والکس

آموزش ثبت نام در صرافی والکس

تا به اینجای مقاله با صرافی والکس به طور کامل آشنا شدید. در ادامه قصد داریم تا به نحوه ثبت نام و احراز هویت در این صرافی بپردازیم. برای کار با این صرافی نیاز است در مرحله اول به ثبت نام بپردازید. در ابتدا وارد وب سایت صرافی والکس به آدرس wallex.ir شوید. پس از وارد شدن به وب سایت، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

زمانی که شما وارد وب سایت صرافی والکس می‌شوید، صفحه‌ای را همانند تصویر زیر مشاهده می‌نمایید. برای ثبت نام کافیست گزینه “ثبت نام” بالای صفحه یا گزینه “شروع” که در تصویر زیر با رنگ قرمز مشخص شده است، انتخاب کنید.

ثبت نام در صرافی والکس
ثبت نام در صرافی والکس

در اینجا شما وارد صفحه‌ای همانند تصویر زیر می‌شوید. در صورتی که از قبل در این صرافی حساب داشته باشید، باید گزینه “ورود” که به رنگ آبی است و در بالای صفحه قرار دارد، انتخاب کنید. در غیر اینصورت، باید اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. اگر از طرف شرکتی به افتتاح حساب می‌پردازید، نیاز است تا گزینه “شخصی” را به “شرکتی” تغییر دهید. در ادامه شماره موبایل خود را وارد نموده و یک رمز عبور برای خود تعیین کنید. رمز عبور انتخابی باید حداقل دارای ۸ کاراکتر، حداقل یک حرف کوچک، حداقل یک حرف بزرگ و حداقل یک رقم باشد.

اگر دارای کد دعوت هستید، بر روی گزینه “کد دعوت دارید؟” کلیک نموده و آن را داخل کادر نمایش داده شده وارد کنید. وارد نمودن کد دعوت اختیاری می‌باشد.قوانین و شرایط استفاده از والکس را پذیرفته و بر روی گزینه “ثبت نام در والکس” کلیک کنید.

ثبت نام در صرافی والکس
ثبت نام در صرافی والکس

در این مرحله کد ۶ رقمی ارسال شده به شماره تلفن همراه خود را در کادر مربوطه وارد کنید و گزینه “تایید” را بفشارید.

ثبت نام در صرافی والکس
ثبت نام در صرافی والکس

در اینجا ثبت نام شما تکمیل خواهد شد.


آموزش احراز هویت در صرافی والکس

پس از پایان ثبت نام، شما باید به احراز هویت بپردازید. با انجام احراز هویت پایه می‌توانید به امکاناتی همچون واریز رمزارز، واریز تومان تا ۲۵ میلیون با درگاه پرداخت، برداشت تومان، معامله نامحدود در بازارها و خرید از وال‌پی تا سقف ۱۰ میلیون تومان دسترسی داشته باشید. برای احراز هویت پایه، اطلاعاتی همچون مشخصات فردی و شماره کارت معتبر بانکی مورد نیاز است. در ابتدا بر روی گزینه “شروع احراز هویت” کلیک کنید.

احراز هویت در صرافی والکس
احراز هویت در صرافی والکس

در این مرحله مشخصات فردی همچون نام، نام خانوادگی، کد ملی و تاریخ تولد را در کادر مربوطه وارد کنید و در انتها گزینه “ثبت و ادامه” را بفشارید.

احراز هویت در صرافی والکس
احراز هویت در صرافی والکس

توجه: مشخصات وارد شده باید با اطلاعات خط تلفن همراه و کارت ملی شما مطابقت داشته باشد.

در این مرحله شماره کارت خود را وارد کنید و گزینه “تایید و ثبت” را بفشارید. پس از وارد نمودن شماره کارت، شماره شبا شما نمایش داده خواهد شد.

احراز هویت در صرافی والکس
احراز هویت در صرافی والکس

در انتها احراز هویت پایه شما با موفقیت انجام خواهد شد. برای انجام معاملات خود در این سطح کاربری، باید گزینه “واریز و شروع معامله” را بفشارید. در صورتی که قصد احراز هویت در سطح کاربری پیشرفته را دارید، باید گزینه “احراز هویت پیشرفته” را انتخاب کنید. با احراز هویت پیشرفته در این صرافی می‌توانید از خدمات بسیاری همچون برداشت رمزارز و خرید نامحدود از وال‌پی بهره‌مند شوید.

احراز هویت در صرافی والکس
احراز هویت در صرافی والکس

با اتمام احراز هویت پایه، شما وارد صفحه اصلی حساب خود می‌شوید.


آموزش احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس

در صورتی که قصد احراز هویت پیشرفته در این صرافی را دارید، باید گزینه “احراز هویت پیشرفته” را بفشارید.

احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس
احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس

و یا اگر پس از احراز هویت پایه قصد احراز هویت پیشرفته را داشتید، می‌توانید پس از وارد شدن به صفحه اصلی حساب، بر روی نام کاربری خود که در بالای صفحه قرار دارد کلیک نموده و از بین گزینه‌های نمایش داده شده، بر روی گزینه “احراز هویت” کلیک کنید.

احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس
احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس

در ادامه گزینه “تکمیل و احراز هویت” را انتخاب کنید.

احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس
احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس

در مرحله اول تلفن ثابت با کد شهر به همراه ایمیل خود را وارد نمایید. در ادامه بر روی گزینه “ارسال کد” کلیلک کنید.

احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس
احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس

کد ارسال شده به ایمیل خود را وارد کنید و در انتها گزینه “ثبت و ادامه” را بفشارید. در صورتی که کد را دریافت نکردید، بر روی گزینه “ارسال مجدد” کلیک نمایید و یا برای تغییر آدرس ایمیل خود، می‌توانید گزینه “تغییر” را انتخاب کنید.

احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس
احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس

در اینجا بایستی یک تصویر از کارت شناسایی معتبر خود بارگذاری کنید. شما قادر خواهید بود که تصویر کارت ملی، گواهینامه، کارت پایان خدمت یا شناسنامه‌ای که کدملی روی آن درج شده را ارسال کنید. توجه نمایید که تصویر ارسالی تصویر اسکن شده نباشد، تصویر بریده و ناقص نباشد، انعکاس نور وجود نداشته باشد و تصویر تار و ناخوانا نباشد. در ادامه بر روی گزینه افزودن تصویر کلیک کنید.

احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس
احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس

در مرحله آخر و برای تکمیل فرآیند احراز هویت نیاز است یک عکس سلفی همراه کارت ملی با دستورالعمل ارائه شده، تهیه و ارسال نمایید و یا اینکه مطابق با راهنمای ارائه شده یک ویدئو کوتاه ضبط و ارسال کنید. بر روی یکی از فلش‌های گزینه “ضبط ویدئو” یا “آپلود سلفی” کلیک کنید.

احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس
احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس

برای آپلود سلفی نیاز است تا متن نمایش داده شده در تصویر زیر را بر روی کاغذ و به صورت خوانا نوشته و همراه کارت شناسایی در کنار چهره‌ی خود قرار داده و یک سلفی واضح بگیرید. متن مورد نظر نباید تایپ شده باشد، تصویر بریده و ناقض نباشد، تصویر تار و ناخوانا نباشد و بدون عینک آفتابی و ماسک تصویربرداری شود. در انتها برای آپلود تصویر، گزینه “افزودن تصویر” را انتخاب کنید.

احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس
احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس

در این مرحله یکی از دو گزینه “گرفتن تصویر سلفی با دوربین” یا “بارگذاری تصویر از گالری” را انتخاب کنید.

احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس
احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس

هویت عکس را تایید و قوانین و شرایط استفاده از والکس را خوانده و آن را بپذیرید. در انتها گزینه “تایید و ارسال” را بفشارید.

احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس
احراز هویت پیشرفته در صرافی والکس

در انتها احراز هویت شما با موفقیت انجام خواهد شد و پس از بررسی و تایید مدارک شما توسط کارشناسان والکس، شما می‌توانید به امکانات این صرافی دسترسی پیدا کنید.


معرفی قسمت های مختلف صرافی والکس

پس از ثبت نام و احراز هویت، شما صفحه‌ای را همانند تصویر زیر مشاهده می‌نمایید که با شماره‌گذاری هر قسمت به توضیح در ارتباط با آنها خواهیم پرداخت.

معرفی قسمت های مختلف صرافی والکس
معرفی قسمت های مختلف صرافی والکس
 1. گزینه “معامله” در بالای صفحه امکان دسترسی به انجام معاملات پیشرفته، خرید و فروش آنی، بات معامله‌گر و لیست سفارش‌ها را می‌دهد.
 2. گزینه “بازارها”، همه بازارهای معاملاتی از جمله بازارهای پایه تومان، بازارهای پایه تتر و بازارهای پایه BTC را نشان می‌دهد.
 3. با کلیک بر روی گزینه “خرید فروش آنی” می‌توانید خرید و فروش خود را به صورت سریع انجام دهید.
 4. گزینه “بات معامله‌گر”، انواع بات‌های معاملاتی صرافی والکس برای ساخت، تاریخچه بات و برترین بات‌ها را نشان می‌دهد.
 5. برای دریافت اعتبار معاملاتی و بررسی تاریخچه آنها، می‌توانید از گزینه “سکوی معامله” استفاده کنید.
 6. این گزینه دارایی‌های شما، امکان برداشت، واریز و لیست تراکنش‌های شما را نشان می‌دهد.
 7. در اینجا حساب کاربری شما نمایش داده می‌شود که شامل گزینه‌های مختلفی همچون حساب‌های بانکی، امنیت حساب، تنظیمات و احراز هویت است. در اینجا می‌توانید تنظیمات مختلفی را برای حساب خود انجام دهید.
 8. در این قسمت پیام‌های ارسال شده از طرف صرافی برای شما نمایش داده خواهد شد.
 9. با استفاده از این گزینه قادر خواهید بود، نسخه اپلیکیشن صرافی والکس را بارگیری نمایید.
 10. در اینجا دارایی‌های کیف پول شما نمایش داده می‌شود.
 11. با استفاده از این گزینه می‌توانید برداشت به صورت تومان و برداشت رمزارز را انجام دهید.
 12. گزینه “واریز” این امکان را به شما می‌دهد که به واریز تومان و ارز دیجیتال به کیف پول خود در صرافی والکس بپردازید.
 13. گزینه “حساب‍های بانکی”، کارت‌های بانکی ثبت شده شما در صرافی والکس را نشان می‌دهد. همچنین اگر قصد افزودن حساب دیگری را دارید، می‌توانید از این گزینه استفاده کنید.
 14. گزینه “تاریخچه”، نشانگر لیست تراکنش‌های شما در صرافی والکس همچون واریز تومان، واریز کوین، برداشت تومان، برداشت کوین و انتقال است.
 15. در اینجا با استفاده از گزینه‌های “واریز” و “برداشت”، می‌توانید تراکنش‌های خود را انجام دهید.
 16. در این قسمت موجوی کیف پول شما نمایش داده شده است.

آموزش واریز در صرافی والکس

در صرافی والکس امکان واریز تومان و واریز رمزارز وجود دارد. در صورتی که قصد واریز تومان به کیف پول والکس خود را داشتید، می‌توانید از مراحل زیر استفاده کنید.

آموزش واریز تومان در صرافی والکس

 1. برای واریز تومان در ابتدا گزینه “واریز” را از سمت راست صفحه حساب خود یا کیف پول خود در صرافی والکس، انتخاب نموده و بر روی تب گزینه “واریز تومان” کلیک کنید. سپس شماره کارتی که قصد واریز از آن را دارید، وارد کرده و مقدار مورد نظر را به تومان مشخص کنید. پس از کامل نمودن اطلاعات خواسته شده، گزینه “پرداخت از طریق درگاه بانکی” را انتخاب نمایید.

  واریز تومان در صرافی والکس
  واریز تومان در صرافی والکس
 2. در این مرحله اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنید و بر روی گزینه پرداخت کلیک کنید.

  واریز تومان در صرافی والکس
  واریز تومان در صرافی والکس

پرداخت شما با موفقیت انجام خواهد شد و موجودی تومان کیف پول شما پس از انجام تراکنش، افزایش خواهد یافت.

آموزش واریز رمزارز در صرافی والکس

 1. برای واریز رمزارز به کیف پول خود در صرافی والکس، در ابتدا باید همانند مرحله قبل گزینه “واریز” را از سمت راست صفحه انتخاب کنید و وارد تب “واریز کوین” شوید.

  واریز رمزارز در صرافی والکس
  واریز رمزارز در صرافی والکس
 2. در ادامه شما وارد صفحه‌ای همانند تصویر زیر خواهید شد که باید به پایین صفحه رفته و کوین مورد نظر برای واریز و نوع شبکه را انتخاب کنید. با انتخاب رمزارز و نوع شبکه، آدرس کیف پول شما نمایش داده خواهد شد. شما می‌توانید آدرش نمایش داده شده را کپی نموده و یا آن را اسکن نمایید.

  واریز رمزارز در صرافی والکس
  واریز رمزارز در صرافی والکس

لازم به ذکر است که در پایین این صفحه شما می‌توانید اطلاعات مربوط به آخرین واریزهای کوین خود را مشاهده کنید.


آموزش برداشت در صرافی والکس

در صرافی والکس امکان برداشت تومان و رمزارز وجود دارد که در ادامه به شرح هر یک پرداختیم.

آموزش برداشت تومان از صرافی والکس

برای برداشت تومان، در ابتدا بر روی گزینه “برداشت” که در سمت راست صفحه کیف پول شما قرار دارد، کلیک کنید. سپس وارد تب “برداشت تومان” شوید و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. این اطلاعات شامل شماره شبا کارتی که قصد واریز به آن را دارید و مقدار برداشت، می‌باشد. در انتها گزینه “درخواست برداشت” را انتخاب کنید.

برداشت تومان از صرافی والکس
برداشت تومان از صرافی والکس

درخواست‌های ثبت شده پیش از ۱۳ ظهر ساعت ۱۳:۴۵ همان روز، درخواست‌های ثبت شده پیش از ۱۸ عصر ساعت ۱۸:۴۵ همان روز و درخواست‌های ثبت شده پس از ساعت ۱۸ عصر در ساعت ۱۳:۴۵ روز کاری بعد انجام می‌شود.

آموزش برداشت رمزارز از صرافی والکس

برای برداشت رمزارز از صرافی، همانند قسمت قبل گزینه “برداشت” را انتخاب نموده و وارد تب “برداشت کوین” شوید. در اینجا ارز دیجیتالی که قصد برداشت آن را دارید به همراه نوع شبکه، انتخاب کنید.

برداشت رمزارز از صرافی والکس
برداشت رمزارز از صرافی والکس

پس از انتخاب نوع شبکه، شما باید آدرس کیف پول مقصد به همراه مقدار برداشت را وارد نمایید. در انتها برای انجام تراکنش، بر روی گزینه “درخواست برداشت” کلیک کنید.

برداشت رمزارز از صرافی والکس
برداشت رمزارز از صرافی والکس

آموزش خرید و فروش سریع در صرافی والکس

برای خرید و فروش سریع در صرافی والکس، نیاز است تا مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

خرید و فروش سریع در صرافی والکس
خرید و فروش سریع در صرافی والکس
 • در ابتدا گزینه “خرید فروش آنی” را از بالای صفحه انتخاب کنید. برای خرید وارد تب “خرید” شوید و برای فروش، بر روی تب “فروش” کلیک کنید. در فیلد اول اگر قصد خرید رمزارز با استفاده از تومان را دارید باید گزینه “TMN”، و در صورت خرید آن با تتر گزینه “USDT” را انتخاب کنید.
 • سپس ارز دیجیتالی که قصد خرید آن را دارید انتخاب نموده و گزینه “خرید” را بفشارید.

لازم به ذکر است که برای فروش نیز، نیاز است تا تمامی این مراحل را انجام دهید.


آموزش خرید و فروش حرفه‌ای در صرافی والکس

برای انجام معاملات حرفه‌ای، در اولین گام باید گزینه “معامله” را از بالای صفحه انتخاب نموده و از بین گزینه‌های پیشنهادی گزینه “معامله پیشرفته” را انتخاب کنید. در ادامه شما صفحه‌ای را همانند تصویر زیر مشاهده خواهید نمود که موارد زیر را به شما نشان می‌دهد:

خرید و فروش حرفه‌ای در صرافی والکس
خرید و فروش حرفه‌ای در صرافی والکس
 1. در این قسمت شما می‌توانید آخرین تغییرات قیمت را مشاهده کنید. تغییرات ۲۴ ساعته قیمت، بالاترین قیمت رمزارز در ۲۴ ساعت گذشته، پایین ترین قیمت رمزارز و حجم معاملات آن در ۲۴ ساعت در اینجا نمایش داده می‌شود.
 2. به منظور شخصی‌سازی صفحه می‌توانید از گزینه چیدمان استفاده کنید.
 3. در این قسمت می‌توانید رمزارزی که قصد معامله آن را دارید، جستجو نمایید.
 4. در اینجا امکان انتخاب پایه بازار برای شما وجود دارد.
 5. در این قسمت نمودار قیمت را مشاهده می‌کنید که با استفاده از ابزارهای موجود در نمودار، می‌توانید به تجزیه و تحلیل قیمت بپردازید.
 6. در این قسمت از صفحه معاملات حرفه‌ای، می‌توانید انتخاب کنید که می‌خواهید با قیمت ثابت و یا بهترین قیمت بازار معامله کنید. در صورتی که قصد تعیین حد ضرر را دارید به سراغ گزینه stop limit بروید و برای معامله با حد ضرر با قیمت بازار بر روی گزینه Stop Market کلیک کنید.
 7. در صورتی که قصد خرید یا فروش دارید، در این قسمت مقدار مورد نظر را وارد نمایید.
 8. در اینجا لیست معاملات برای شما نمایش داده می‌شود.
 9. در این قسمت می‌توانید سفارشات خرید و فروش را مشاهده کنید که سفارشات خرید به رنگ سبز و سفارشات فروش به رنگ قرمز می‌باشند.
 10. در این بخش تاریخچه سفارشات شما همچون مقدار سفارش، مبلغ کل، نوع بازار و … نمایش داده می‌شود.
 • سفارش‌های باز: با استفاده از این گزینه می‌توانید اطلاعات مربوط به سفارش‌های در حال انجام خوئ را ببینید.
 • سفارش‌های توقف Stop Orders: این گزینه نشانگر سفارش‌هایی است که با رسیدن به حد ضرر بسته شده‌اند.

آموزش کار با بات معامله گر صرافی والکس

صرافی والکس از امکانات ویژه‌ای همچون بات‌های معامله‌گر برخوردار است که هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. این بات‌ها شامل بات اسپات گرید، مارجین گرید، مارتینگل، اینفینیتی گرید و اسمارت ریبالانس می‌شوند. برای ساخت بات اسپات گرید و اینفینیتی گرید، می‌توانید طبق مراحل زیر پیش بروید.

 • آموزش فعال سازی بات اسپات گرید در والکس

اسپات گرید یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین بات‌های والکس است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته و به منظور کسب سود می‌توانید فقط با پرداخت کارمزد هر معامله از آن استفاده کنید.

 1. برای فعال‌سازی بات اسپات گرید در ابتدا گزینه “بات معامله‌گر” را انتخاب نموده و از بین گزینه‌های نمایش داده شده، بر روی گزینه “اسپات گرید” کلیک کنید.

  فعال سازی بات اسپات گرید در والکس
  فعال سازی بات اسپات گرید در والکس
 2. از بین دو گزینه “پیشنهاد خودکار” یا “شخصی‌سازی” یکی را انتخاب کنید که ما بر روی گزینه “شخصی‌سازی” کلیک نمودیم. با انتخاب گزینه پیشنهاد خودکار، بات به صورت خودکار بازه‌های تاریخی ارز مورد نظر شما را بررسی نموده و نسبت به آن، نقاط خرید و فروش را مشخص می‌نماید. در صورتی که گزینه “شخصی‌سازی” را انتخاب نمایید، شما بازه زمانی ارز مورد نظر را بررسی نموده و نقاط خرید و فروش را تعیین می‌کنید.

  فعال سازی بات اسپات گرید در والکس
  فعال سازی بات اسپات گرید در والکس
 3. با کلیک بر روی فلش داخل کادر انتخاب بازار، ارز دیجیتال مورد نظر را به همراه پایه بازار انتخاب نمایید.

  فعال سازی بات اسپات گرید در والکس
  فعال سازی بات اسپات گرید در والکس
 4. بازه قیمتی که در نظر دارید تا بات در آن فعالیت نماید، مشخص کنید. در صورتی که قیمت ارز دیجیتال مورد نظر از این بازه خارج شود، یعنی از کف قیمت کمتر و یا از سقف آن بیشتر باشد، فعالیت بات به صورت موقت متوقف خواهد شد. با کلیک بر روی گزینه “پیشنهاد خودکار” قادر خواهید بود از هوش مصنوعی والکس استفاده نمایید.همچنین در ادامه قادر خواهید بود تعداد سفارش گذاری را مشخص کنید.

  فعال سازی بات اسپات گرید در والکس
  فعال سازی بات اسپات گرید در والکس
 5. در انتها مجموع سرمایه‌ای که قصد دارید در اختیار بات قرار دهید مشخص نموده و بر روی گزینه “ساخت بات” کلیک کنید.

  فعال سازی بات اسپات گرید در والکس
  فعال سازی بات اسپات گرید در والکس

لازم به ذکر است که کاربران والکس قادر خواهند بود بات‌هایی که بهترین عملکرد را داشته اند، کپی نمایند. برای این کار، کافیست وارد تب “بات‌های معامله‌گر” شوید و از بین بات‌های پرسود یکی را کپی کنید.

 • آموزش فعال سازی بات اینفینیتی گرید در والکس

اینفینیتی گرید از دیگر بات‌های معامله‌گر والکس است که به شما کمک می‌نماید تا از روند صعودی بازار در حالت اسپات، بیشترین سود را به دست آورید. در ادامه به آموزش نحوه ساخت این بات خواهیم پرداخت.

در ابتدا گزینه “بات معامله‌گر” را از بالای صفحه انتخاب نموده و بر روی گزینه “اینفینیتی گرید” کلیک کنید.

فعال سازی بات اینفینیتی گرید در والکس
فعال سازی بات اینفینیتی گرید در والکس

بر روی تب “شخصی‌سازی” کلیک کنید.

فعال سازی بات اینفینیتی گرید در والکس
فعال سازی بات اینفینیتی گرید در والکس

رمزارز و پایه بازار را با کلیک بر روی گزینه “انتخاب بازار” تعیین نمایید.

فعال سازی بات اینفینیتی گرید در والکس
فعال سازی بات اینفینیتی گرید در والکس

با کلیک بر روی گزینه “پیشنهاد خودکار” می‌توانید از هوش مصنوعی والکس کمک بگیرید. مشخصاتی که هوش مصنوعی والکس پیشنهاد نموده را بررسی کرده و در صورتی که مناسب بود بات را بسازید. در صورتی که انتخاب شما “شخصی سازی” است، کمترین قیمت را وارد کنید. پس از این، مقدار سود به ازای هر گرید را مشخص نمایید.

 

در ادامه بایستی مجموع سرمایه‌گذاری را وارد نموده و حد ضرر و سود را تعیین کنید. پس از بررسی نهایی، بر روی گزینه “ساخت بات” کلیک کنید.

فعال سازی بات اینفینیتی گرید در والکس
فعال سازی بات اینفینیتی گرید در والکس

سوالات متداول

 1. والکس چیست؟

والکس یک صرافی آنلاین است که امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف را همچون بیت کوین، اتریوم، دوج کوین و … را فراهم می‌کند.

 1. آیا والکس امن است؟

بله، صرافی والکس از تکنولوژی‌های امنیتی پیشرفته‌ استفاده می‌کند و اطلاعات کاربران را به صورت رمزنگاری‌ شده نگهداری می‌کند. همچنین والکس معماری امنیتی مطابق با استانداردهای بین‌المللی را دارا می‌باشد.

 1. چگونه می‌توان در والکس ثبت نام نمود؟

برای ثبت نام در والکس، باید به وبسایت رسمی آن مراجعه کرده و فرآیند ثبت نام را طی کرد. برای این کار نیاز به ارائه اطلاعات شخصی و احراز هویت است.

 1. چه خدماتی در والکس ارائه می‌شود؟

والکس خدمات مختلفی از جمله خرید و فروش ارزهای دیجیتال، ارسال و دریافت رمزارزها، تبدیل ارزهای مختلف و … را ارائه می‌دهد.

 1. چگونه می‌توان با والکس تماس گرفت؟

شما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در وبسایت والکس یا از طریق پشتیبانی آنلاین با تیم پشتیبانی والکس تماس بگیرید.


کلام پایانی درباره آموزش صرافی والکس Wallex

در این مقاله به معرفی کامل صرافی والکس و نحوه کار با آن پرداختیم. کاربران می‌توانند پس از ثبت نام در این صرافی و انجام مراحل احراز هویت، از خدمات آن بهره‌مند شوند. در این صرافی خدماتی همچون خرید و فروش سریع، پیشرفته و بات معامله‌گر ارائه می‌شود که استفاده از آنها برای کاربران رایگان است. امیدواریم که این آموزش، برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “آموزش صرافی والکس Wallex” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

 1. آموزش صرافی والکس Wallex 
 2. آیا صرافی والکس معتبر است؟
 3. ثبت نام در صرافی والکس چگونه است؟
 4. مقایسه صرافی والکس با نوبیتکس
 5. مزایا و معایب صرافی والکس
تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

دیدگاهتان را بنویسید