کیف پول ارز دیجیتال

والت کانکت WalletConnect | آموزش کامل پروتکل والت کانکت

والت کانکت WalletConnect، ما قصد داریم در این مقاله به معرفی والت کانکت (WalletConnect) بپردازم. همچنین در ادامه استفاده از والت کانکت را در صرافی هایی مانند پنکیک سواپ و یونی سواپ را به شما آموزش می دهیم.

اگر بخواهم در ابتدا یک تعریف بسیار خوب از والت کانکت داشته باشم، باید بگم والت کانکت یک پروتکل است، که شما م یتوانید با این پروتکل با استفاده از کیف پول هایی همچون تراست ولت، کوینومی و اتمیک به DAPP  ها یا همان اپلیکسشن های غیرمتمرکز که در حوزه دفای فعالیت می کنند، وصل شوید.

استفاده از ابزار والت کانکت بسیار ساده است، و شما می توانید با استفده از یک QR و یا یک لینک ولت نرم افزاری خود را به پروژه های مختلف در حوزه دیفای متصل کنید.

نکته بسیار مهم: جهت امنیت بالاتر، زمانی که اتصال بیت کیف پول شما و پروژه های مختلف صورت گرفت، و کار شما انجام شد، حتما در پایان کار اتصال خود را از پروتکل والت کانکت قطع نمایید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در ادامه همراه ما باشید تا شما را با کیف پول والت کانکت به صورت کامل آشنا کنم

والت کانکت چیست؟

 WalletConnect
WalletConnect

شایان ذکر است، WalletConnect یک پروتکل متن باز برای برقراری ارتباط امن بین Wallets و Dapps (Web3 Apps) است. این پروتکل یک ارتباط از راه دور بین دو برنامه با استفاده از سرور Bridge برای انتقال دیتاها برقرار می کند. این ارتباط به طور متقارن از طریق یک کلید مشترک بین دو  برنامه رمزگذاری می شوند. اتصال توسط یکی از برنامه ها که یک کد QRکد است، آغاز می‌شود و زمانی ارتباط صورت می گیرد که طرف مقابل این درخواست اتصال را تأیید کند.

از آنجایی که این روز ها  DAPP  بسیار زیادی وارد صنعت بلاکچین شده است، و برای استفاده بسیاری از این برنامه های غیر متمرکز نیاز است، کیف پول خود را به آنها متصل کنیم، و سپس دسترسی های لازم را برای امضا تراکنش ها به آنها دهیم.

البته اصولا تا به الان یکی از روش های پرکاربرد برای اتصال به DAPP  ها استفاده از والت تحت وب مانند متامسک بوده است. اما با استفاده از پروتکل والت کانکت شما به راحتی می توانید کبف پول های موبایل خود را نظیر تراست و کوینومی را به DAPP  ها متصل کنید.

والت کانکت یک پروتکل اوپن سورس یا همان متن باز است. که انواع کیف پول ها می توانند از آن استفاده کنند. یکی از ویژگی و قابلیت های خوب این کیف پول این است که، می تواند تراکنش های ورودی کاربر را به آن اطلاع دهد.

شما می توانید با ورود به سایت رسمی والت کانکت از تمام کیف پول هایی که از این پروتکل پشتیبانی می کنند، را مطلع شوید.


نیم نگاهی به والت کانکت

برنامه نویس Pedro Gomes
سیستم عامل iOS Android JavaScript
پلتفرم Browser, Mobile, Desktop
نوع پروتکل Communication protocol
وب سایت رسمی walletconnect.com

مشخصات و ویژگی های والت کانکت

مشخصات و ویژگی های والت کانکت
مشخصات و ویژگی های والت کانکت

ویژگی های کیف پول والت کانکت

 1. پروتکلی است برای اتصال کیف پول های مختلف به dapp ها
 2. تعامل والت کانکت با بلاکچین های مختلف
 3. قابلیت اتصال به بسیاری از کیف پول ها سخت افزاری و نرم افزاری همچون لجر-متامسک-تراست ولت

آموزش کامل کار با والت کانتکت Wallet Connect

در ادامه قصد داریم به دو موضوع بپردازیم. 

 1. آموزش اتصال کیف پول تراست به صرافی غیر متمرکز پنکیک سواپ با استفاده از پروتکل والت کانکت
 2. آموزش اتصال کیف پول سیف پل به صرافی غیر متمرکز سوشی سواپ با استفاده از پروتکل والت کانکت 

آموزش اتصال تراست والت به پنکیک سواپ با walletconnect

آموزش اتصال تراست والت به پنکیک سواپ با walletconnect
آموزش اتصال تراست والت به پنکیک سواپ با walletconnect

اگر شما کاربر کیف پول تراست والت بودید حتما گزینه ولت کانکت را در این کشف پول مشاهده کرده اید. ما قصد داریم فرایند کار با این گزینه را کاملا شرح بدیم.

در ابتدا باید مطمکین باشید که کیف پولی که از آن استفاده می کنید و همچینین آن DApp  مورد نظر، هرو از پروتکل والت کانکت پشتیبانی می کنند.

ما در این مقاله قصد داریم که اتصال بین صرافی پنکیک سواپ و کیف پول تراست را برای شما شرح دهیم. البته شایان ذکر است برای بقیه موارد نیز روال کار به همین صورت است. باز اگر شما زوم ارزی عزیز ب مشکلی یا سوالی برخوردید، حتما در کامنت ها آن سوال را از ما بپرسید.

مراحل اتصال:

 1. در مرحله اول صفحه سایت پنکیک سواپ را باز کنید، اصولا در بسیاری از برنامه های غیرمتمرکز، دکمه والت کانکت در قسمت بالا و سمت راست صفحه قرار دارد. با مشاهده این گزینه روی آن کلیک نمایید.
 2. زمانی که شما روی کانکت والت کلیک می نمایید، پنجره جدید برای شما باز می شود. که از بین گزینه های داخل صفحه شما بر روی Wallet Connect کلک نمایید.
 3. بعد از کلیک بر روی گزینه والت کانکت یک QR کد به شما نشان می دهد. که این QR کد را با استفاده از یکی از کیف پول هایی که می خواهید به آن متصل شود، اسکن نمایید. ما در این مقاله، ادامه آموزش را با کیف پول تراست جلو می بریم.
 4. در این مرحله باید به سراغ کیف پول تراست ولت خود روید و سپس از منوی Setting  گزینه، Wallet Connect را انتخاب نمایید. با انتخاب دکمه والت کانکت به صورت خودکار دوربین گوشی شما فعال می شود. سپس با استفاده از آن QR  کد را اسکن نمایید.
 5. با اسکن آن QR کد، پنجره ای به صورت خودکار برای شما باز می شود. در این پنجره از شما مجوز می خواهد برای امضا تراکنش توسط آن اپلیکشن غیر متمرکزی که قصد دارید به آن متصل شوید. لذا شما با زدن گزینه connect در پایین صفحه به راحتی این مجوز را می دهید.
 6. در این مرحله شما با موفقیت کیف پلو تراست خود را به صرافی پنکیک سواپ وصل کردید، حال به راحتی می توانید به راحتی با این صرافی تعامل برقرار نمایید.

آموزش اتصال سیف پال به سوشی سواپ با پروتکل walletconnect

آموزش اتصال سیف پال به سوشی سواپ با پروتکل walletconnect
آموزش اتصال سیف پال به سوشی سواپ با پروتکل walletconnect

در این قسمت قصد داریم درباره اتصال سیف پال به پنکیک سواپ توسط والت کانکت با شما صحبت کنیم.
باید به شما بگم که این اتصال کاملا مشابه روش قبل است. خب در ادامه همراه ما باشید تا تمام موارد به صورت کامل بررسی شود.

مراحل اتصال:

 1. در مرحله اول وارد آدرس اینترنتی https://sushi.com/ می شوید.سپس بر روی گزینه enter app کلیک می نمایید.
 2. سپس با صفحه ای مواجه می شوید که در قسمت بالای آن گزینه connect to wallet را مشاهده می نمایید. باید روی این گزینه کلیک نمایید.
 3. با کلیلک برروی گزینه connect to wallet به راحتی کیف پول های مختلفی را به شما نمایش می دهد، که می توانید آنها را به صرافی سوشی سواپ متصل نمایید.با مشاهده انواع کیف پول ها بر روی گزینه walletconnect  کلیک نمایید.
 4. با کلیک بر روی دکمهwalletconnect یکQR کد را مشاهده می نمایید. حال باید به سراغ کیف پول سیف پل برویم. تا آن کیف پول را به صرافی سوشی سواپ متصل نماییم
 5. در این مرحله، اگر کیف پول سیف پل را نصب ندارید. حتما باید آن را در موبایل خود نصب کنید. مراحل کامل راه اندازی کیف پول سیف پل را در مقاله آموزش راه اندازی سیف پل در سیات زوم ارز کامل شرح دادیم. بعد از نصب و باز کردن صفحه اول بر روی دکمه اسکن که در سمت راست و بالای برنامه قرار دارد کلیک می نماییم. با کلیک بر روی آن دوربین گوشی به صورت خودکار فعال می شود، سپس شما می توانید به راحتی QR کدی که در صرافی سوشی سواپ نمایش داده شده است را اسکن نمایید. و در نهایت بت یک تاییدیه نهایی به کارهای خود رسیدگی نمایید.

امنیت استفاده از والت کانکت چقدر است؟

امنیت استفاده از والت کانکت چقدر است؟
امنیت استفاده از والت کانکت چقدر است؟

این پروتکل دارای امنیت مناسبی است  و  دسترسی کلیدهای خصوصی شما را به هیچ یک از dapp ها یا برنامه‌های غیرمتمرکز نمی‌دهد. البته از آنجایی که ما در هیچ مارکتی امنیت مطلق نداریم. و نمی توانیم به صورت 100 درصد درباره امنیت یک پروژه صحبت کنیم. این پروتکل نیز مستثنی از این موضوع نیست. اما تا فعل مشکلی پیش نیامده است. اما بهتر است شما نکات لازم را که در پایین ذکر می شود را رعایت نمایید.

 1. حتما بعد از پایان کار خود اتصال به پروتکل والت کانکت را قطع نمایید.
 2. برای استفاده از والت کانکت حتما کیف پول خود رDAPP های مطمئن وصل نمایید.

سوالات متداول

 

 • WalletConnect از چه شبکه هایی پشتیبانی می کند؟

WalletConnect از شبکه های Ethereum، Cosmos، Polkadot، Near، Solana و Celo پشتیبانی می کند، اما از شبکه هوشمند Binance پشتیبانی نمی کند. WalletConnect حتی قادر است یک کیف پول را به شبکه های مختلف به طور همزمان متصل کند.

 • چرا به WalletConnect نیاز دارم؟

WalletConnect یک پروتکل منبع باز است که کیف پول تلفن همراه را قادر می سازد تا به راحتی به برنامه های وب غیرمتمرکز متصل شود و از طریق تلفن شما با آنها تعامل داشته باشد. این یک راه امن تر برای استفاده از Dapps نسبت به کیف پول های دسکتاپ یا مبتنی بر مرورگر مانند Metamask است.

 • آیا WalletConnect رایگان است؟

پروتکل WalletConnect روی یک بلاک چین اجرا نمی شود و هیچ هزینه ای وجود ندارد. پروژه WalletConnect توسط توسعه دهندگان پروژه های مختلف Wallet و Dapp توسعه داده شده است.

 • آیا WalletConnect ایمن است؟

WalletConnect ایمن است به این معنا که با تأیید شما یک ارتباط امن (رمزگذاری شده) بین کیف پول Bitcoin.com و برنامه های کاربردی مورد نظر شما برقرار می کند. همچنین برای هر گونه تراکنش تأیید شما را درخواست می کند و هرگز به DApps دسترسی به کلیدهای خصوصی شما را نمی دهد.


سخن پایانی درباره پروتکل والت کانکت

در این مقاله ما درباره پروتکل والت کانکت، همچنین نحوه ی اتصال dapp ها یا همان برنامه های غیرمتمرکز همچون صرافی های غیر متمرکز به کیف پول های موبایلی را برای شما بیان کردیم. باز هم اگر در این حوزه سوالی داشتید، حتما در قسمت کامنت ها از ما بپرسید. تیم زوم ارز در تلاش است که پیام های شما را در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ دهد.

 

ممنون که تا پایان مقاله “والت کانکت WalletConnect” همراه ما بودید.

منبع: زوم ارز


از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

جامعه‌ی دوج کوین: پایان پپه فرا رسیده است

جامعه‌ی دوج کوین: پایان پپه فرا رسیده است

شرکت Nansen از کاهش نیروی کار خبر داد

شرکت بلاکچینی Nansen از کاهش نیروی کار خبر داد

افزایش دو میلیونی تعداد تراکنش‌های Shibarium

افزایش دو میلیونی تعداد تراکنش‌های Shibarium

Tangem کیف پول‌های سرد SHIB اهدا می‌کند

Tangem کیف پول‌های سرد SHIB اهدا می‌کند

رشد شدید حجم تراکنش‌های دوج کوین

رشد شدید حجم تراکنش‌های دوج کوین

در مدت یک روز 2538 آدرس شیبا ایجاد شد

در مدت یک روز 2538 آدرس شیبا ایجاد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا