آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز نوترینو یو اس دی USDN چیست؟

ارز نوترینو یو اس دی USDN چیست؟

ارز نوترینو یو اس دی USDN چیست؟ بسیار مشاهده شده است که ارزهای دیجیتال با نرخ بالایی از نوسانات مواجه بوده اند. این بی ثباتی، سرمایه گذاران را می ترساند و از رشد بازار کریپتو جلوگیری می کند. با این حال، استیبل کوین ها برای حل این مشکل افزایش یافته اند. یکی از استیبل کوین های بسیار جالب و جذابی که در این مقاله توسط تیم زوم ارز با آن آشنا خواهیم شد، نوترینو یو اس دی USDN است.

Nutrino USD که با نماد USDN در بازار موجود می باشد، یک استیبل کوین الگوریتمی است که پشتوانه آن دلار آمریکا است و توسط ویوز WAVES پشتیبانی می شود. تمام معاملات با USDN کاملا شفاف است و از طریق یک قرارداد هوشمند انجام می شود. در ادامه به معرفی کامل این رمز ارز خواهیم پرداخت. همچنین به شما کیف پول هایی را معرفی خواهیم نمود که می توانید برای ذخیره سازی رمز ارز USDN از آن استفاده نمایید.

ارز دیجیتال نوترینو یو اس دی USDN چیست؟

ارز دیجیتال نوترینو یو اس دی USDN چیست؟
ارز دیجیتال نوترینو یو اس دی USDN چیست؟

همانطور که در ابتدای این مقاله بیان نمودیم، نوترینو یو اس دی USDN به عنوان یک استیبل کوین معرفی می شود. در اینجا لازم است که به تعریف کوتاهی از استیبل کوین ها بپردازیم. استیبل کوین ها ارزهایی هستند که قیمت آنها با قیمت دارایی های واقعی مانند دلار آمریکا مرتبط است. اخیرا استیبل کوین ها به عنوان یک ابزار مهم در امور مالی غیرمتمرکز دیفای DeFi ظاهر شده اند. با استفاده از استیبل کوین ها، کاربران می توانند موجودی خود را با ریسک کمتری روی بلاکچین ذخیره کنند.

در صورت لزوم، آنها می توانند به سرعت استیبل کوین های خود را با ارزهای فیات با کارمزد پایین مبادله کنند. به همین دلیل در این زمینه، پروژه های استیبل کوین زیاید وجود دارد که برای این اهداف در بازار کریپتو پدید آمده اند. یکی از این استیبل کوین ها نوترینو یو اس دی Neutrino USD است که ویژگی های پیشرفته ای را به بازار ارائه می دهد. نوترینو یو اس دی USDN یک استیبل کوین الگوریتمی می باشد که به دلار آمریکا متصل شده و توسط ویوز WAVES پشتیبانی می شود. نوترینو USD نشان دهنده یک پیشرفت بزرگ نسبت به استیبل کوین های مبتنی بر فیات است.

به عبارت دیگر می توان بیان نمود که پروتکل نوترینو یک استیبل کوین است که به عنوان ابزاری برای تراکنش های بین شبکه ای دیفای DeFi می باشد. شبکه ویوز به نوترینو یو اس دی نیرو می بخشد. این به عنوان یک نسخه بتا در سال ۲۰۱۹ توسط Ventuary Lab با همکاری KozhinDev و Tradisys ایجاد شد. پس از سال اول، این پروتکل با موفقیت بیش از ۱۲۰ میلیون دلار USDN را در ارزش بازار به دست آورد. این پروتکل امکان Yield Farming را از طریق یک تکنیک کاملا جدید که به بلاکچین اتریوم اضافه شده است، می دهد.

قرارداد هوشمند پروتکل Neutrino USD کاربران را قادر می سازد تا توکن های جدید USDN را با استفاده از توکن های ویوز WAVES ایجاد کنند. هنگامی که آنها آن را ارسال می کنند، نمی توانند مالک توکن ویوز باشند. قراردادهای هوشمند آنها را نگه می دارند. در عرض سه ماه پس از استقرار، Neutrino USD به یکی از پرکاربردترین DAppها در شبکه اصلی waves تبدیل شد.


نیم نگاهی به توکن نوترینو یو اس دی Neutrino USD

نام اختصاری USDN
نوع ارز Token
عرضه کل ۵۱۲،۴۸۵،۴۰۵
مقدار در گردش ۵۱۲،۴۸۴،۸۱۱
وب سایت رسمی neutrino.at
بلاکچین اکسپلورر wavesexplorer.com

etherscan.io

bscscan.com

پیج های ارتباط رسمی medium

twitter

وایت پیپر https://docs.neutrino.at/
سورس کد https://github.com/waves-exchange/neutrino-contract
آدرس قرارداد اتریوم 0x674C6Ad92Fd080e4004b2312b45f796a192D27a0

بررسی تاریخچه نوترینو یو اس دی Neutrino USD

بررسی تاریخچه نوترینو یو اس دی Neutrino USD
بررسی تاریخچه نوترینو یو اس دی Neutrino USD

نوترینو به عنوان پروتکلی برای ایجاد استیبل کوین های الگوریتمی است که به زبان قرارداد هوشمند RIDE مبتنی بر برنامه های غیرمتمرکز DApp نوشته شده است. نسخه بتا این برنامه در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد و به سرعت به یکی از فعال ترین برنامه های غیرمتمرکز استفاده شده در اکوسیستم ویوز WAVES تبدیل شد.

اولین پیاده سازی متن باز پروتکل نوترینو توسط Ventuary Lab به همراه Tradisys و KozhinDev توسعه داده شد. در حال حاضر مدیریت عملیاتی فناوری نوترینو، بازاریابی و پشتیبانی مشتری توسط Waves.Exchange انجام می شود.


عملکرد نوترینو یو اس دی Neutrino USD چگونه است؟

عملکرد نوترینو یو اس دی Neutrino USD چگونه است؟
عملکرد نوترینو یو اس دی Neutrino USD چگونه است؟

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله خدمت شما عزیزان بیان نمودیم، نوترینو USD یک استیبل کوین الگوریتمی است که به دلار امریکا متصل شده و توسط توکن ویوز WAVES پشتیبانی شده است. تمام عملیات مربوط به USDN، مانند صدور، پرداخت و پاداش کاملا شفاف است و توسط یک قرارداد هوشمند اداره می شود.

پایداری USDN با توکن نوترینو NBST از طریق صدور و ترید تضمین می شود. NSBT که مخفف Neutrino System Base Token می باشد، توکن حاکمیتی است که برای کاربران استفاده می شود تا توانایی مشارکت در پلتفرم را داشته باشند. این یک دارایی مصنوعی است که با استفاده از مکانیسم افزایش سرمایه، وجوه ذخیره پایدار برای نوترینو USD را فراهم می کند.

هنگامی که ارزش ویوز WAVES در برابر USD افزایش می یابد، یک صندوق ذخیره تشکیل می شود تا در صورت کاهش قیمت ویوز، پشتوانه ارائه دهد. زمانی که صندوق ذخیره برای جبران کاهش ارزش کافی نباشد، قرارداد هوشمند NSBT را صادر کرده و با تخفیف به فروش می رساند و کاربران را قادر می سازد تا با فروش توکن در آینده سود دریافت کنند.


DeFo چیست؟

عملکرد نوترینو یو اس دی Neutrino USD چگونه است؟
عملکرد نوترینو یو اس دی Neutrino USD چگونه است؟

DeFo که از دو کلمه Decentralized Forex گرفته شده است، یک اکستنشن یا افزونه است که بر روی پروتکل نوترینو Neutrino ساخته شده است که مبادله فوری بین دارایی های با قیمت ثابت مرتبط با ارزهای ملی، شاخص ها یا کالاهای رایج را امکان پدذیر می سازد. سواپ ها توسط یک قرارداد هوشمند انجام می شود که قابلیت اطمینان، شفافیت و نقدینگی تقریبا نامحدود را با نرخ از پیش تعیین شده تضمین می کند.

همه دارایی های DeFo از الگوریتم اجماع ویوز WAVES استفاده می کنند تا امکان استیکینگ را فراهم کند و بنابراین نرخ های بهره سالانه جذابی را برای دارندگان دارایی فراهم نماید. DeFo یک راه حل متن باز است که می تواند در هر رابط دیگری نیز ادغام شود. اولین رابط DeFo در Waves.Exchange موجود است. هدف DeFo ایجاد یک رابط بین فیات و رز ارزها می باشد. این امکان دسترسی آسان به ابزارهای مالی را برای افراد فراهم می نماید.


خرید و فروش ارز دیجیتال نوترینو یو اس دی USDN

usdn 5همراهان عزیز زوم ارزی اگر قصد خرید و فروش ارز دیجیتال نوترینو یو اس دی USDN را دارید شما باید در ابتدا در یکی از صرافی های پشتیبان کننده رمز ارز نوترینو یو اس دی USDN ثبت نام و احراز هویت کنید. اما قبل از ثبت نام و احراز هویت به بررسی صرافی های پشتیبان کننده ی ارز نوترینو یو اس دی USDN بپردازید و بعد از بررسی کامل بهترین و امن ترین صرافی پشتیبان کننده ی این ارز را انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید که امنیت صرافی مورد نظر را کاملا بررسی نمایید زیرا مهم ترین دلیل استفاده از یک صرافی امنیت آن است، ما در ادامه به صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال نوترینو یو اس دی USDN می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.


صرافی ارز دیجیتال نوترینو یو اس دی USDN

usdn 6شما برای بررسی و انتخاب صرافی مناسب ابتدا باید تمامی صرافی های پشتیبان کننده ی ارز نوترینو یو اس دی USDN را بشناسید و سپس بین آنها صرافی مناسب خود را بررسی و انتخاب کنید حتما به این موضوع دقت کافی را داشته باشید که صرافی ارز دیجیتالی را که انتخاب می‌کنید را از نظر امنیت بسیار بررسی کنید.

صرافی های دیجیتالی که از ارز دیجیتال نوترینو یو اس دی USDN پشتیبانی می کنند عبارتند از:

  1. صرافی KuCoin
  2. صرافی Bittrex
  3. صرافی Uniswap

نکته:علاوه بر صرافی های نامبرده شده در لیست بالا صرافی های ارز دیجیتال دیگری نیز هستند که ارز دیجیتال نوترینو یو اس دی USDN پشتیبانی می‌کنند شما می‌توانید برای مطالعه ی لیست کامل صرافی های پشتیبان کننده ی این رمز ارز به سایت کوین مارکت کپ مراجه کرده و در قسمت سرچ این سایت نام کامل یا انحصاری این رمز ارز (USDN) را سرچ کرده و وارد قسمت مارکت (Market) شده و لیست صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال نوترینو یو اس دی USDN را مشاهده کنید.


کیف پول ارز دیجیتال نوترینو یو اس دی USDN

usdn 7بعد از بررسی و انتخاب صرافی مورد نظر و خرید ارز نوترینو یو اس دی USDN نوبت به ذخیره و نگهداری از رمز ارز ها می‌رسد، برای نگهداری و ذخیره ی ارز های دیجیتال ما نیاز به کیف پول ارز های دیجیتال داریم. امروزه با زیاد شدن کیف پول های ارز های دیجیتال انتخاب کیف پول مناسب با خواسته ها و کاربرد ما بسیار سخت شده است و نمی‌دانیم که کدام کیف پول از ارز های دیجیتال مورد نظر ما  پشتیبانی می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز نوترینو یو اس دی USDN آشنا شوید.

لیست کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز نوترینو یو اس دی USDN عبارتند از:

  1. کیف پول نرم افزاری تراست Trust Wallet: کیف پول نرم افزاری تراست یکی از پنج کیف پول برتر بازار ارز های دیجیتال است، این کیف پول از سیستم عامل های موبایلی پشتیبانی می‌کند و کاربران می‌توانند از این کیف پول روی موبایل های اندرویدی و ios خود استفاده کنید.
  2. کیف پول نرم افزاری متامسک MetaMask: کیف پول متامسک از رمز ارز نوترینو یو اس دی USDN پشتیبانی می‌کند، این کیف پول قابلیت اجرا روی تمامی سیستم عامل های موبایلی را دارد و علاوه بر ارز نوترینو یو اس دی USDN از رمز ارز های گوناگونی نیز پشتیبانی می‌کند.
  3. کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal: کیف پول نرم افزاری سیف پل در سال ۲۰۲۰ به بازار ارز های دیجیتال عرضه شده است، این ولت همانند کیف پول تراست جزو بهترین کیف پول های ارز دیجیتال است و دارای رابط کاربری آسان م مناسبی می‌باشد و کاربران اعم از مبتدی و حرفه ای می‌توانند از این ولت استفاده کنند.

کلام پایانی درباره ی ارز نوترینو یو اس دی USDN چیست؟

رمز ارز نوترینو یو اس دی NUSD که در این مقاله به معرفی آن پرداختیم، یک استیبل کوین می باشد. این رمز ارز یک استیبل کوین الگوریتمی است که توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود. کاربران می توانند از کیف پول تراست، متامسک و سیف پل برای ذخیره سازی این رمز ارز استفاده نمایند. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی را دریافت کرده باشید.

از اینکه تا پایان مقاله “ارز نوترینو یو اس دی USDN چیست؟” همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

 

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده