آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

SEC ایالات متحده پیگیری مبادلات رمزنگاری و پروژه های DeFi را تشدید می کند

SEC ایالات متحده پیگیری مبادلات رمزنگاری و پروژه های DeFi را تشدید می کند

SEC ایالات متحده پیگیری مبادلات رمزنگاری و پروژه های DeFi را تشدید می کند

به گزارش زوم ارز، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) همچنان به تشدید نظارت خود بر روی صرافی های ارز دیجیتال و پلتفرم های مالی غیرمتمرکز (DeFi) ادامه می دهد و ادعا می کند که بسیاری از آنها ممکن است قوانین اوراق بهادار را نقض کنند.

فراتر از Coinbase و Binance

دیوید هیرش، رئیس واحد تخصصی دارایی‌های رمزنگاری و سایبری SEC، علناً در مورد تحقیقات در حال انجام مبادلات رمزنگاری اظهار نظر کرده است. هیرش در مرکز انجمن اجرایی اوراق بهادار در شیکاگو خاطرنشان کرد که تمرکز آنها فقط به Coinbase و Binance محدود نمی شود. او تأکید کرد که صرافی‌ها و پلت‌فرم‌های DeFi دیگری نیز وجود دارند که عملکرد آنها به طور بالقوه می‌تواند قوانین را نادیده بگیرد، و آنها به همان اندازه زیر چشم هستند.

افزایش اجرا

به نظر می‌رسد که SEC که به طور سنتی از یک رویکرد اجرایی آرام‌تر استفاده می‌کرد، به‌ویژه نسبت به مؤسسات مالی معتبر، موضعی تهاجمی در مورد کسب‌وکارهای کریپتو اتخاذ کرده است. این نهادها، زمانی که متهم شوند، اغلب در دادگاه با SEC مواجه می‌شوند، زیرا این اتهامات تهدیدی وجودی به همراه دارند.

بخش هیرش در دعوای حقوقی بسیار زیاد بوده است و پرونده‌های بیشتری نسبت به آنچه برای SEC مرسوم است انجام داده است. قابل توجه است، حتی اگر آنها با چالش‌هایی مانند درخواست تجدیدنظر اخیر در پرونده Ripple مواجه شده‌اند، غیرت آنها همچنان مهار نشده است.

بررسی همه جانبه

نگرانی‌های SEC فراتر از صرافی‌های معروف است. هیرش اظهار داشت: «تلاش‌های ما در میان واسطه‌ها، اعم از دلال‌ها، معامله‌گران، صرافی‌ها، آژانس‌های تسویه حساب یا هر نهاد دیگری در فضای رمزنگاری که در صلاحیت ما است، انجام می‌شود.» وی تاکید کرد که عدم رعایت الزامات ثبت نام یا ارائه افشای کامل به سادگی تلقی نخواهد شد.

علاوه بر این، ظهور DeFi آن را فراتر از نگاه SEC قرار نمی دهد. هیرش هشدار می دهد که صرفاً برچسب گذاری یک پلت فرم به عنوان “DeFi” آن را در برابر بررسی های نظارتی محافظت نمی کند. بخش اجرای احکام همچنان هوشیار است و در صورت لزوم آماده است تا تحقیقات را بررسی کند.

محدودیت های اجرا

در حالی که تلاش‌های SEC قابل ستایش هستند، اما محدودیت‌هایی دارند. هیرش نظارت ناظم رویداد، A. Kristina Littman، رئیس سابق اجرای رمزنگاری SEC را پذیرفت، که به محدودیت‌های ظرفیت بالقوه کمیسیون اشاره کرد.

هیرش با تاکید بر گستردگی قلمرو کریپتو، اذعان کرد: “با وجود بیش از ۲۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ توکن و پلتفرم های متمرکز متعدد، برخی به طور بالقوه به عنوان صرافی های ثبت نشده عمل می کنند، تعقیب همه آنها چالش برانگیز است.”


منبع: blockchainreporter.net

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده