آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

گزارش: بسته شدن BTFP فدرال رزرو آمریکا باعث ایجاد یک بحران بانکی بالقوه می شود

گزارش: بسته شدن BTFP فدرال رزرو آمریکا باعث ایجاد یک بحران بانکی بالقوه می شود!

به گزارش زوم ارز، یکی از پیش بینی های مرتبط با برنامه تامین مالی مدت بانکی فدرال رزرو ایالات متحده، به وجود آمدن یک بحران بانکی بالقوه در جامعه اشاره دارد. به تازگی، محققان پیش بینی کرده اند که بحران مالی مشابه با ناکامی سال گذشته، همچنان در بخش بانکی قابل پیش بینی است.

BTFP توسط شورای حکام فدرال رزرو در تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۲۳ برای “حمایت از مشاغل و خانوارهای آمریکایی با اختصاص بودجه اضافی به موسسات سپرده گذاری و کمک به کسب و کارها و خانوارهای آمریکایی” راه اندازی شد. این برنامه به بانک‌ها کمک می‌کند تا نیازهای سپرده‌های خود را برآورده کنند. این راه اندازی پس از فروپاشی بانک‌های بزرگ مالی مانند Silvergate Bank و Signature Bank انجام شد.

اما در تاریخ ۲۰ فوریه ۲۰۲۴، فدرال رزرو اعلام کرد که اعطای وام‌های جدید در BTFP از تاریخ ۱۱ مارس متوقف می‌شود. Geiger Capital، یک صدای برجسته در بخش مالی، اخیراً بینش‌هایی درباره بحران مالی ناشی از توقف BTFP را به اشتراک گذاشته است. وی با اشاره به فروپاشی بانک اجتماعی نیویورک ، اظهار داشت: “بسیاری از بانک‌های منطقه‌ای هنوز در وضعیت وحشتناکی قرار دارند و فدرال رزرو به کمک مالی BTFP خود پایان می‌دهد.”

تحلیلگر رمزارز فورکان ییلدیریم نیز درباره بحران بانکی احتمالی هشدار داده است و بینش‌هایی درباره “سیاست پولی ملایم‌تر” ارائه کرده است که می‌تواند توسط فدرال رزرو برای استحکام‌بخشی به قیمت دارایی‌ها و ایجاد پایداری در بازار بیتکوین و سایر بازارها اتخاذ شود. وی همچنین اظهار کرده است که پس از پایان BTFP، بانک‌ها ممکن است با محدودیت‌های نقدینگی روبرو شوند که بر عملکرد و سودآوری آنها تأثیر می‌گذارد و می‌تواند به کاهش وام‌ها”پیش بینی بحران بانکی پس از پایان برنامه تامین مالی مدت بانکی فدرال رزرو ایالات متحده ”

منبع: coinedition.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده