آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

داده های CPI ایالات متحده در روز سه شنبه برای تأثیرگذاری بر حرکت بازار ارزهای دیجیتال این هفته

تأثیر داده‌های CPI ایالات متحده بر حرکت بازار ارزهای دیجیتال در طول هفته

به گزارش زوم ارز، در هفته جاری، ایالات متحده قرار است معیارهای تورمی قابل توجهی را معرفی کند. این معیارها شامل نرخ سالانه CPI اصلی تنظیم نشده در ماه فوریه، نرخ سالانه PPI در ماه فوریه، انتظارات نرخ تورم یک ساله و سایر موارد می‌شود. بر اساس گزارش CME، احتمال حفظ نرخ بهره توسط FOMC (کمیته بازارهای باز و سیاست پولی فدرال رزرو) بدون تغییر در جلسه ۲۰ مارس، به نسبت ۹۷% قابل توجه است.

رشد بازار کریپتو قبل از انتشار داده های CPI ایالات متحده متوقف می شود

بعد از یک رالی قوی در هفته گذشته، بازار ارزهای دیجیتال به طور موقت به سکونت درآمده است. ارزهای دیجیتال برتر، بیتکوین و اتریوم، به ترتیب از سطح بالاترین قیمت خود، ۷۰,۰۰۰ دلار و ۴,۰۰۰ دلار، کاسته شده‌اند. این کاهش قیمت نیز در سایر آلتکوین‌ها که در هفته گذشته به شدت افزایش یافته بودند، قابل مشاهده است.

داده‌های CPI ایالات متحده (شاخص قیمت مصرف‌کننده) در روز سه‌شنبه این هفته منتشر خواهد شد. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که شاخص قیمت‌های اصلی در ماه فوریه نسبت به ماه قبل ۰.۳ درصد و نسبت به سال قبل ۳.۷ درصد افزایش خواهد یافت، که کمترین افزایش سالانه از آوریل ۲۰۲۱ خواهد بود.

از آنجا که تعداد مورد انتظار کاهش نرخ بهره فدرال رزرو برای امسال کاهش یافته است، کاهش بیشتر قیمت‌ها در ایالات متحده نشان‌دهنده تقویت روایت غالب کاهش تورم است. قیمت گذاری سوآپ نیز نشان می‌دهد که سه بار کاهش در سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی می‌شود که نسبت به شش بار در ابتدای سال کاهش یافته است.

داده‌های مشاغل ایالات متحده در هفته گذشته نتوانستند به طور قابل توجهی این چشم‌انداز را تغییر دهند. علیرغم برآوردهای بیش از حد در مورد افزودن مشاغل جدید، نرخ بیکاری به بالاترین سطح در دو سال گذشته رسیده است. این سیگنال‌های مختلط نشان‌دهنده تدریجی سرد شدن بازار کار هستند، که در حال حاضر با انتظارات برای کاهش نرم اقتصاد ایالات متحده همخوانی دارند.

کریس لارکین، یک استراتژیست در E*Trade از مورگان استنلی، اظهار کرد: “گزارش مشاغل لزوماً برای فدرال رزرو واضح نیست، اما همچنین هیچ چیزی نیست که برنامه آن را مختل کند، برای کاهش نرخ‌ها.”

Crypto وارد یکپارچگی عمده می شود؟

با توجه به تحلیل‌های ارائه شده توسط Santiment، یک سرویس داده‌های زنجیره‌ای، بیتکوین و اتریوم در طول هفته گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند و به تجاوز بازده S&P 500 رسیدند. بیتکوین با افزایش ۱۰.۰ درصدی مواجه بود، در حالی که اتریوم با ۱۴.۷ درصد رشد کرد. در عین حال، بازده متوسط شاخص S&P 500 0.5 درصد بود.

تاریخچه نشان می‌دهد که بازارهای ارزهای دیجیتال به عنوان بازارهای صعودی پایدار، با حداقل همبستگی با بازارهای سنتی عمل کرده‌اند. تجار و سرمایه‌گذاران به دقت این روند را مشاهده می‌کنند و امیدوارند که ادامه آن را ببینند. تفاوت عملکرد بین ارزهای دیجیتال و بازارهای سنتی تأکید می‌کند که پویایی و تأثیرگذاری منحصربه‌فرد در ارزش‌گذاری دارایی‌های دیجیتال وجود دارد و امیدواری‌ها را برای انعطاف‌پذیری و رشد پایدار بازار تقویت می‌کند.

احترام: Santiment
احترام: Santiment


منبع: coingape.com

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده