آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

انقضای معاملات آتی بیت کوین در ایالات متحده، منجر به نوسانات بازار می‌شود

1708764348-2048ed2f586005bbef0afa52d3106ddb3e8de3f1.jpg

انقضای معاملات آتی بیت کوین در ایالات متحده، منجر به نوسانات بازار می‌شود

به گزارش زوم ارز، وقتی به معاملات آتی بیت کوین می‌پردازیم، سرمایه‌گذاران دارای گزینه‌های مختلف در صرافی‌ها هستند. با این حال، دو صرافی اصلی که قراردادهای آتی بیت کوین را ارائه می‌دهند، بورس کالای شیکاگو و ICE/US هستند.

صرافی ICE/US قراردادهای Bitcoin Coinbase را با اندازه قرارداد بزرگتری ارائه می‌دهد. اندازه تیک در این قرارداد ۱ امتیاز (معادل ۲.۵۰ دلار در هر قرارداد) است و نیازمندی‌های حاشیه/تعمیر و نگهداری مشخص نشده‌اند. ساعات معاملات این صرافی از ساعت ۱۹:۰۰ تا ساعت ۵:۰۰ بعد از ظهر (شروع ۱۷:۰۰ از یکشنبه) بر اساس زمان استاندارد مرکزی آمریکا (CST) می‌باشد.

در مقابل، صرافی CME قراردادهای بیت کوین میکرو را با اندازه قرارداد ۰.۱ بیت کوین و نیازهای حاشیه/نگهداری ۱۲۳۲ دلار/۱۱۲۰ دلار ارائه می‌دهد. این قراردادها انعطاف‌پذیری و نقدینگی را برای معامله‌گران فراهم می‌کنند و ساعات معاملات آنها از ساعت ۱۷:۰۰ ادامه می‌یابد تا ساعت ۴:۰۰ بعد از ظهر (یکشنبه تا جمعه) بر اساس زمان استاندارد مرکزی آمریکا . قراردادهای بیت کوین میکرو که در حال حاضر منقضی شده‌اند، شامل بیت کوین میکرو (۲۴ فوریه) (BAG24) است که در تاریخ ۲۳ فوریه ۲۰۲۴ منقضی شده است، و بیت کوین میکرو (۲۴ مارس) (BMC) که در تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۲۴ منقضی خواهد شد.

قراردادهای بیت کوین میکرو ضربه می خورند

در صبح روز ۲۳ فوریه ۲۰۲۴، در CME، معاملات آتی بیت کوین میکرو (BAG24) با افت قابل توجهی روبرو شدند و به قیمت ۵۰,۹۵۵ دلار رسیدند که نسبت به قیمت بسته شدن روز قبل ۲.۰۸٪ یا ۱,۰۸۵ دلار کاهش یافت. این رکود در زمانی رخ داد که قراردادهای آتی به تاریخ انقضای خود نزدیک می‌شدند، که نشان می‌دهد نوسانات در حال افزایش بوده و احتمالاً تأثیری بر تصمیمات معامله‌گران داشته است.

این کاهش در طول بازه معاملاتی ۵ روزه قابل توجه بود و محدوده قیمت قرارداد در بازه ۵۰,۵۷۵ تا ۵۳,۲۰۵ دلار قرار گرفت. درصد تغییر در طول این ۵ روز به ۱.۸۳٪ رسید که نشان می‌دهد نمودار نزولی با انتهای نزدیک به انقضا بود.

CME در مقابل ICE/US: نبرد مبادلات آتی بیت کوین

چشم‌انداز معاملات آتی بیت کوین در بین بورس کالای شیکاگو (CME) و بورس بین قاره‌ای (ICE/US) به یک رقابت رو به رشد اشاره می‌کند. در روز ۲۳ فوریه ۲۰۲۴، قیمت آتی بیت کوین میکرو (BAG24) در CME با حجم ۱,۲۹۳ قرارداد و سود باز ۱۳,۹۷۳ دلار به قیمت ۵۰,۹۵۵ دلار رسید، در حالی که قیمت آتی بیت کوین کوین بیس (DNG24) در ICE/US با حجم ۷ قرارداد و بدون سود باز در قیمت ۵۱,۲۶۲.۵۰ دلار قرار گرفت.

میانگین حجم معاملات آتی بیت کوین میکرو در CME در طول ۵ روز گذشته به ۱۴,۶۹۸ قرارداد رسید که نشان از نقدینگی و فعالیت مداوم در قراردادها است. از سوی دیگر، میانگین حجم معاملات آتی بیت کوین کوین بیس در ICE/US در طول ۵ روز گذشته به ۵۰۵ قرارداد رسید.

رقابت بین CME و ICE/US با اندازه قراردادها، ارزش تیک‌ها و ساعات معاملات ادامه دارد. قرارداد ۰.۱ بیت کوین در CME با اندازه تیک ۵ امتیاز (۰.۵۰ دلار در هر قرارداد) در رقابت با قرارداد ۱ بیت کوین در ICE/US با اندازه تیک ۱ امتیاز (۲.۵۰ دلار در هر قرارداد) قرار دارد.

با نزدیک شدن به تاریخ انقضای معاملات آتی بیت کوین میکرو، افراد در بازار مراقب هستند و به سمت چشم‌انداز پویای معاملات آتی ارزهای دیجیتال حرکت می‌کنند. نوساناتی که در تاریخ ۲۳ فوریه مشاهده شد، بر تأثیر رویدادهای انقضا در بازارهای آتی و نقدی تأکید می‌کند و برای معامله‌گران و تحلیلگران ارزشمند ورودی‌های تحلیلی فراهم می‌کند.

قیمت های نقدی بیت کوین روند نزولی را بازتاب می دهد

در صبح روز ۲۳ فوریه ۲۰۲۴، بازار نقدی بیت کوین نیز حرکت نزولی تکرار کرد و به قیمت ۵۰,۸۵۳.۲۷ دلار رسید، که پایین‌ترین سطح ۵ روزه را با ۵۰,۷۲۲.۷۶ دلار ثبت کرد. این کاهش ۱.۹۶٪ نشان می‌دهد که تأثیر نزدیک شدن به تاریخ انقضای معاملات آتی بر تمام بازار تأکید خاصی داشته است.

در مقایسه بازار نقدی بیت کوین با قیمت آتی بیت کوین میکرو در CME، دو بازار حرکت موازی را نشان دادند و بر پیوستگی بازارهای آتی و نقدی اشاره کردند.

این پست، که بر تأثیر تاریخ انقضای آتی بیت کوین در بازار نقدی تأکید می‌کند، برای اولین بار در وب‌سایت Invezz منتشر شد.


منبع: invezz.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده