آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تسلط ایالات متحده بر بازار جهانی رمزارز با سود ۹.۳ میلیارد دلار

تسلط ایالات متحده بر بازار جهانی رمزارز با سود ۹.۳ میلیارد دلار

به گزارش زوم ارز، آخرین گزارش شرکت اطلاعاتی بازار Chainalysis، نشان می دهد که سود جهانی ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ به ۳۷.۶ میلیارد دلار رسیده است که این افزایش بهبود قیمت دارایی ها و بازار نسبت به سال ۲۰۲۲ را نشان می دهد.

با وجود کاهش نسبی در مقایسه با سود ۱۵۹.۷ میلیارد دلاری بازار رو به رشد سال ۲۰۲۱، بهبود چشمگیری از زیان تخمینی ۱۲۷.۱ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۲ را نشان می دهد.

ارتفاع چشمگیر ارزهای دیجیتال

گزارش حاکی از آن است که سود کلی ارزهای دیجیتال در سال گذشته، با وجود رشد مشابه، کاهش یافته است. Chainalysis این اختلاف را به کاهش تمایل سرمایه گذاران برای تبدیل دارایی های رمزنگاری شده به پول نقد نسبت می دهد.

 

آنالیزها نشان می دهد که سرمایه گذاران انتظار داشتند در سال 2023 افزایش قیمت های بیشتری را تجربه کنند، زیرا قیمت دارایی های رمزنگاری مش تا به حد ATHs رسیده است.
آنالیزها نشان می دهد که سرمایه گذاران انتظار داشتند در سال ۲۰۲۳ افزایش قیمت های بیشتری را تجربه کنند، زیرا قیمت دارایی های رمزنگاری مش تا به حد ATHs رسیده است.

افزایش ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ نسبتا ثابت باقی ماند، با وجود دو ماه از ماه های زیان آور اوت و سپتامبر. اما پس از این دو ماه، رشد نسبتا قوی بوده و ماه های نوامبر و دسامبر اخیر همه به شدت رو به جلو بوده اند.

ایالات متحده به رتبه برتر رسیده است

ایالات متحده با سود ۹.۳۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۳، پیشرو در سود ارزهای دیجیتال می باشد. بریتانیا نیز با سود ۱.۳۹ میلیارد دلاری، در جایگاه دوم قرار دارد.

“در طی سال‌های اخیر، چند کشور در آسیا اعم از ویتنام، چین، اندونزی و هند با درآمد متوسط ​​بالا و پایین، به دستاوردهای چشمگیری دست یافته‌اند که هر یک از آنها به میزان بیش از یک میلیارد دلار فراتر رفته و در بین شش کشور پیشرو جهان جای گرفته‌اند.

Chinalysis به تأیید قبلی خود درباره پذیرش قوی ارزهای دیجیتال در این کشورها پرداخت که به خصوص در مناطق با درآمد متوسط ​​پایین، حتی در زمان‌های اختلالات بازار، انعطاف پذیری خود را نشان داده‌اند. تحلیل‌های سود نشان می دهد که سرمایه‌گذاران در این نقاط از پذیرش دسته سرمایه سود آنچنانی برده‌اند.

به علاوه، گزارش Chainalysis بیانگر آن است که روندهای مثبت مشاهده شده از سال ۲۰۲۳ به سال ۲۰۲۴ ادامه داشته و ارزهای رمزنگاری نامدار مانند بیت کوین پس از رسیدن به بیشترین سطح خود یعنی ۷۳۷۰۰ دلار، به دلیل تأیید ETF و افزایش پذیرش نهادی، توانسته‌اند توجه‌های بسیاری را به خود جلب کنند.

با استمرار این روندها، شرکت همچنان بر این باور است که سال ۲۰۲۴ سود بیشتری به دست آورده و با اوضاع سال ۲۰۲۱ همخوانی خواهد داشت.

تا لحظه نگارش این مقاله، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به ۲.۵ تریلیون دلار رسیده که تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۴ درصد کاهش یافته و از بالاترین قیمت ۲.۷ تریلیون دلاری دو سال گذشته، تنزل یافته است. همچنین، بیت کوین پس از فروش تا ۶۵۵۰۰ دلار، در حال حاضر با قیمت ۶۸,۴۰۰ دلار معامله می‌شود و سریعاً قیمت خود را تعدیل کرده و ضرر را به ۴ درصد در ۲۴ ساعت گذشته رسانیده است.

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده