آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

UBS افزایش S&P 500 را به دلیل رونق بهره وری مبتنی بر هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۴ پیش بینی می کند!

UBS افزایش S&P 500 را به دلیل رونق بهره وری مبتنی بر هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۴ پیش بینی می کند!

به گزارش زوم ارز، تیم استراتژی جهانی سهام UBS تحت رهبری اندرو گارتویت، در یک گزارش جدید، ده شگفتی بالقوه برای بازارهای مالی در سال ۲۰۲۴ را تشریح نموده است. این پیش‌بینی‌ها شامل زمینه‌های مختلفی از جمله فناوری و ژئوپلیتیک را در بر می‌گیرد و بر اساس آن، برای اقتصاد جهانی بینش‌هایی درباره چرخش‌های غیرمنتظره ای که بازار ممکن است در سال آینده تجربه کند، ارائه می‌شود.

جهش مبتنی بر هوش مصنوعی در S&P 500

یکی از پیش‌بینی‌های برجسته معرفی شده توسط UBS، افزایش پتانسیل ۲۰ درصدی در شاخص S&P 500 است که اصولاً توسط پیشرفت‌های هوش مصنوعی (AI) رهبری می‌شود. این پیش‌بینی خوش‌بینانه بر مبنای توانایی هوش مصنوعی در افزایش بهره‌وری چشمگیر است که نشان‌دهنده تأثیر انقلاب فناوری ارتباطات اطلاعات در اواخر دهه ۱۹۹۰ است.

گزارش نشان می‌دهد که هوش مصنوعی قادر است بهره‌وری را به ۲.۵ درصد افزایش دهد که این افزایش نسبت به نرخ فعلی فدرال رزرو و فرض ۱.۵ درصد اقتصاددانان UBS قابل‌توجه است. در نتیجه، این جهش در بهره‌وری می‌تواند منجر به کاهش نرخ تورم و بیکاری شود و امکان کاهش سریع‌تر نرخ بهره توسط بانک مرکزی را فراهم آورد.

علاوه براین، UBS پیش‌بینی می‌کند که تأثیرات موجی هوش مصنوعی در بازار می‌تواند منجر به افزایش ارزش سهام شود و در صورت حقق این افزایش بهره‌وری در طی سه سال، احتمال افزایش ۱۷ درصدی را به همراه داشته باشد. این پیش‌بینی با توجه به حرکت‌های اخیر بازار و گزارش‌های درآمدی، مانند شرکت Nvidia که پیش از این حساسیت بازار را نسبت به وعده‌های هوش مصنوعی نشان داده است، تأیید می‌شود.

تغییرات ژئوپلیتیک و تعدیل های اقتصادی

تیم UBS همچنین پیش‌بینی می‌کند که تغییرات ژئوپلیتیک و اقتصادی قابل توجهی، از جمله احتمال پایان جنگ در اوکراین، رخ خواهد داد. این تحولات احتمالاً منجر به کاهش قیمت گاز می‌شود و به نفع شرکت‌های شیمیایی اروپایی و اقتصاد بیشتر خواهد بود. گزارش نشان می‌دهد که این موقعیت احتمالی نیاز به یک نوع معادل مارشال برای کمک به بازسازی اوکراین را نشان می‌دهد، که به نفع بخش‌های خاصی از اقتصاد مانند شرکت‌های سیمان و کالاهای سرمایه‌ای است.

علاوه بر این، UBS پیشنهاد می‌دهد که رشد ناخالص داخلی چین به ۳ درصد کاهش یابد، علی رغم شتابی که بسیاری انتظار دارند. با توجه به نقش مهم چین در اقتصاد جهانی، این کاهش می‌تواند پیامدهای گسترده‌ای داشته باشد. همچنین، گزارش این احتمال را بررسی می‌کند که منحنی بازدهی و احتمال برنده شدن یک نامزد خارج از نامزدهای فعلی در انتخابات نوامبر رشد کند، که باعث افزایش نااطمینانی در چشم‌انداز اقتصادی می‌شود.

سقوط ها و غافلگیری های احتمالی

در میان پیش‌بینی‌های خاص‌تر، UBS بیان می‌کند که اپل با رکود قابل‌توجهی مواجه خواهد شد و ارزش بازار آن به‌دلیل عوامل مختلف و متناقض قابل‌توجهی کاهش خواهد یافت. این عوامل شامل چرخه گوشی‌های هوشمند بالغ، عدم وجود استراتژی واضح در زمینه گوشی‌های تاشو و همچنین چالش‌های ژئوپلیتیکی و اقتصادی در چین هستند. کاهش بالقوه ارزش بازار اپل به دلیل تجارت فعلی شرکت با “چند نرم‌افزاری” اهمیت زیادی دارد، با اینکه بیشترین درآمدهای اپل از فروش سخت‌افزار ناشی می‌شود.

این گزارش همچنین به پیامدهای گسترده‌تر این رکود بر بازار و اقتصاد اشاره می‌کند. به عنوان مثال، تأثیر هوش مصنوعی بر بهره‌وری و بازارهای مالی می‌تواند دو لبه شمشیری باشد، با دستاوردهای قابل توجهی برای سرمایه‌گذاران و بخش‌هایی که به طور فعال از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، همچنین اختلالات احتمالی و تنظیمات برای کسانی که با هوش مصنوعی سر و کار ندارند.

پیش‌بینی‌های UBS برای سال ۲۰۲۴ به طور همزمان یک نگاه اجمالی به رویدادها و تحولات با تأثیر بالا که می‌توانند بازارهای مالی و اقتصاد جهانی را شکل دهند، ارائه می‌دهد. اگرچه این رکود به عنوان یک دورنما در نظر گرفته می‌شود، اما پتانسیل آن برای تأثیر قابل توجهی بر پویایی بازار و استراتژی‌های سرمایه‌گذاری را نباید نادیده گرفت. بنابراین، سرمایه‌گذاران و سیاست‌گذاران ممکن است با بررسی این سناریوها ارزشیابی ارزیابی کنند، زیرا آنها باید از عدم قطعیت‌های سال آینده عبور کنند.


منبع: coingape.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده