آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

UBS انتظار دارد، تسلط دلار آمریکا در سال‌های آینده ادامه یابد

UBS انتظار دارد، تسلط دلار آمریکا در سال‌های آینده ادامه یابد

UBS انتظار دارد تسلط دلار آمریکا در سال‌های آینده ادامه یابد

غول بانکداری سرمایه گذاری سوئیسی UBS انتظار دارد که سلطنت دلار آمریکا ادامه یابد. مدیر اجرایی بانک گفت: «ما قویاً معتقدیم که سال‌های آینده در دنیای دلار محور آمریکا زندگی خواهیم کرد.

UBS در تسلط دلار آمریکا

بانک سرمایه گذاری UBS که مقر آن در سوئیس است، استدلال کرده است که دلار آمریکا سلطه خود را برای سال های آینده حفظ خواهد کرد. Alejo Czerwonko، مدیر عامل و مدیر ارشد سرمایه گذاری بازارهای نوظهور آمریکا در UBS Global Wealth Management، روز دوشنبه گفت که با وجود تنزل رتبه اخیر Fitch Ratings:

ما قویاً معتقدیم که سال‌های آینده در دنیای دلار محور ایالات متحده زندگی خواهیم کرد.

او سه دلیل برای حمایت از استدلال خود ارائه کرد. مدیر ارشد سرمایه گذاری UBS اظهار داشت: اولا، “رژیم های ارز جهانی چسبنده هستند.” وی با اشاره به اینکه دلار آمریکا بر بازارهای مالی و تجارت بین‌الملل تسلط دارد، توضیح داد: «تغییر ارز غالب جهان از نظر تاریخی زمان زیادی را صرف کرده است. حتی زمانی که قدرت‌های بزرگ اقتصادی بالا می‌روند و سقوط می‌کنند، وضعیت ذخایر ارزهای آن‌ها به خوبی پس از اوج نفوذشان باقی می‌ماند.»

دومین عاملی که چروونکو به آن اشاره کرد نقدینگی بود، که “در راس املاکی قرار می گیرد که مدیران ذخایر جهانی و کسانی که در تجارت بین المللی به دنبال ارز هستند.” مدیر عامل UBS تاکید کرد که USD “ارز غالب جهان در این حوزه باقی می ماند.”

سومین دلیلی که او ارائه کرد مربوط به “ثبات” و “ایمنی” است. Czerwonko توضیح داد: “با وجود همه چالش‌هایی که سیستم مالی و سیاسی ایالات متحده تجربه می‌کند، این کشور همچنان در معیارهای مختلف از جمله حاکمیت قانون، کیفیت نظارتی و کارایی، و باز بودن بازار (به عنوان مثال، رواج کنترل‌های سرمایه) رتبه بالایی دارد.

مدیر UBS به این نتیجه رسید:

در مجموع، ما فکر می کنیم که سلطنت دلار ادامه خواهد داشت. در عین حال، احتمالاً در این مسیر فضایی را برای رقبا باز خواهد کرد.

«افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی می‌تواند باعث تعدیل‌های سریع‌تر در نظم ارز جهانی شود. با این حال، به نظر نمی‌رسد تنها ارزی وجود داشته باشد که سودمند باشد.


منبع: news.bitcoin.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده