آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

TVLدر یک پروتکل DeFi، در ۲۴ ساعت گذشته به بیش از ۱۵۰ میلیون دلار کاهش یافت.😲

TVLدر یک پروتکل DeFi، در ۲۴ ساعت گذشته به بیش از ۱۵۰ میلیون دلار کاهش یافت.

به گزارش زوم ارز، در هفته‌ای گذشته، پروتکل مالی غیرمتمرکز Lybra Finance  با توکن بومی خود به نام eUSD، با نوسانات شدید در قیمت مواجه شد؛ این مواجهه ناشی از تخلیه دارایی‌های اصلی حامیان این پروتکل بود.

Lybra Finance، خالق استیبل‌کوین eUSD با بازده، هدف خود را در حفظ ارزش یک دلار و ایجاد درآمد از توکن‌های سهام وثیقه مایع قرار داده است. در ژانویه ۲۰۲۳، این پروتکل DeFi به اوج مجموع دارایی  تقریباً ۴۰۰ میلیون دلاری رسید.

قیمت LBR 50% کاهش می‌یابد

به گزارش SpotOnChain، یک شرکت تحلیلی در حوزه بلاک‌چین، رهبران نظرات کلیدی  و آدرس‌های ناشناس حاوی مقادیر قابل‌توجهی از توکن‌های LBR، که بخش قابل‌توجهی از TVL شبکه را کنترل می‌کنند، مشخص شده است.

مارپیچ نزولی توکن LBR در زمانی آغاز شد که این دارندگان اصلی شروع به واگذاری دارایی‌های خود کردند. در تاریخ ۱۵ ژانویه، سهامدار برجسته این پروتکل به نام blurr.eth، تمام موجودی ۳۴۰۰۰ ETH (با ارزش حدود ۷۰ میلیون دلار) خود را حذف کرد. همچنین، دیگر سهامداران اصلی این پروتکل با نام‌های sifuvision.eth و czsamsunsb.eth نیز به ترتیب ۶۰۰۰ ETH (13 میلیون دلار) و ۴۰۰۰ ETH (8 میلیون دلار) از دارایی‌های خود را در همان روز تخلیه کردند.

LBR Token Flow. منبع: SpotOnChain
LBR Token Flow. منبع: SpotOnChain

این اقدامات به کاهش حدود ۱۴ درصدی ارزش توکن LBR در روز گذشته منجر شد و به ۰.۴۲۶۳ دلار کاهش یافته است. در هفته گذشته، LBR با تنزل حدود ۵۰ درصدی مواجه شده است.

بر اساس گزارش شرکت تحلیلی بلاک چین SpotOnChain، «رهبران تأثیرگذار نظرات کلیدی توکن‌ها خود را کنار گذاشته‌اند و تاکنون نمی‌توان پیش‌بینی کرد که LBR بتواند بازگردد یا خیر.»

همچنین، افزایش فشار فروش بر توکن استیبل‌کوین eUSD تأثیر منفی گذاشته و آن به مدت کوتاهی از مسیر خود منحرف شده و تا ۰.۹۷ دلار کاهش یافته است. هرچند که در زمان انتشار، به ۱.۰۱ دلار بهبود یافته است، اما حجم معاملات آن در ۲۴ ساعت گذشته زیر ۴۰۰۰ دلار باقی مانده است، به اطلاعات CoinMarketCap نمی‌تواند ردیابی کند.

DeFi TVL 70٪ کاهش می یابد

با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط DeFiLlama، ارزش کل دارایی‌های موجود در پروتکل‌های DeFi به سرعت تقریباً ۷۰٪ در روز گذشته کاهش یافت و از ۲۴۵.۸۵ میلیون دلار به ۷۹ میلیون دلار رسید.

به گفته کارشناسان صنعت، این کاهش سریع به دلیل خروج نهنگ‌ها از ETH و هجوم به سوی پروتکل‌های دیگر با بازده بهتر ایجاد شده است.

“افراد به سادگی راه‌های بهتری برای استفاده از ETH خود دارند – این همه چیز است… چرا مردم وقتی می‌توانند ETH خود را مجدداً مصرف کنند، LRT دریافت کنند، تعداد زیادی EL + امتیازات دیگر را دریافت کنند و وام بگیرند، باید ETH خود را در Lybra بچسبانند. یوکی، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، اظهار کرد: در مقابل این شرایط، پایدار است.”

ارزش کل Lybra Finance قفل شد. منبع: DeFillama
ارزش کل Lybra Finance قفل شد. منبع: DeFillama

Lybra Finance این کاهش را به رفتار کاربر نسبت داده و بیان کرده است که پروتکل و دارایی‌های کاربران تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند. تیم Lybra افزوده است: “ما از افت ناگهانی TVL آگاه هستیم که ناشی از رفتار کاربر است. پروتکل امن است و دارایی‌های کاربران تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد. لطفاً نترسید.”


منبع: beincrypto.com< /a>

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده