آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ترکیه مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را در پارلمان مورد بحث قرار خواهد داد

ترکیه مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را در پارلمان مورد بحث قرار خواهد داد

ترکیه مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را در پارلمان مورد بحث قرار خواهد داد

به گزارش زوم ارز، یک دستورالعمل برای تعیین چارچوب قانونی ارزهای دیجیتال در حال در نظر گرفتن توسط کمیسیون برنامه و بودجه مجلس است. با اصلاحاتی که در قانون بازار سرمایه اعمال می‌شود، تعریف قانونی دارایی‌های رمزنگاری شده نیز مشخص می‌شود.

با این قوانین، تشکیل و فعالیت‌های ارائه‌کنندگان خدمات دارایی‌های کریپتو نیازمند دریافت مجوز از هیئت بازار سرمایه می‌باشد. صلاحیت صدور، فروش و توزیع دارایی‌های رمزنگاری شده به هیئت بازار سرمایه واگذار شده است.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

عبدالله گولر، رئیس گروه حزب عدالت و توسعه، در یک بیانیه اخیر، جزئیات این لایحه را افشا کرد. او گفت که این لایحه شامل ۱۹ ماده است.

  • صرافی های ارزهای دیجیتال با اخذ مجوز از CMB شروع به ارائه خدمات خواهند کرد. هدف از این کار اطمینان از این است که سرمایه گذاران می توانند تحت نظارت CMB با خیال راحت معامله کنند.
  • ارائه دهندگان خدمات دارایی رمزنگاری موظف به تضمین امنیت سیستم های اطلاعاتی خود خواهند بود. در این زمینه، ضوابط تعیین شده توسط TÜBİTAK در مورد زیرساخت های فناوری در قانون مشخص خواهد شد.
  • فروش و توزیع دارایی های رمزنگاری شده توسط CMB تعیین می شود. برای صدور دارایی های رمزنگاری شده، یک گزارش اولیه از TÜBİTAK دریافت خواهد شد.
  • مفاد قراردادی که مسئولیت ارائه دهندگان خدمات دارایی های رمزنگاری را در قبال مشتریان خود محدود یا حذف می کند، نامعتبر تلقی می شود. مکانیزم های کنترلی برای بررسی شکایات و اعتراضات سرمایه گذاران ایجاد خواهد شد. تدابیری برای مقابله با معاملات مخرب بازار اتخاذ خواهد شد.
  • روش‌ها و اصول مربوط به مشاوره سرمایه‌گذاری رمزارز توسط CMB تنظیم می‌شود.
  • دارایی‌های مشتری به دلیل بدهی صرافی‌های ارز دیجیتال قابل توقیف نیست.
  • CMB صرافی هایی را که بدون اجازه کار می کنند نظارت می کند.
  • ارائه خدمات دارایی رمزنگاری بدون مجوز طبق قانون مجازات ترکیه جرم محسوب می شود و مجازات آن از ۳ تا ۵ سال حبس خواهد بود.
  • یک دوره گذار برای سازمان هایی که در حال حاضر فعال هستند وجود خواهد داشت. آنهایی که در حال فعالیت هستند ظرف مدت ۱ ماه به هیئت مدیره درخواست می دهند یا ظرف ۳ ماه تصمیمی در مورد انحلال می گیرند.
  • فعالیت‌های ارائه‌دهندگان دارایی‌های رمزنگاری فعال در خارج از کشور نیز با دوره انتقال به پایان می‌رسد.

منبع: en.bitcoinsistemi.com


تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده