آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ترامپ حمایت صنعت نفت و گاز را به دست آورد، در حالی که حمایت کریپتو  در بلاتکلیفی باقی مانده است!🙁

ترامپ حمایت صنعت نفت و گاز را به دست آورد، در حالی که حمایت کریپتو  در بلاتکلیفی باقی مانده است!

به گزارش زوم ارز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده و نامزد فعلی برای ریاست جمهوری، موقعیت خود را به عنوان نامزد مورد نظر صنعت نفت و گاز برای حزب جمهوریخواهان تثبیت کرده است و نزدیک به ده برابر بیشتر کمک‌های مالی از این بخش را جمع آوری کرده است نسبت به رقیب حزب جمهوریخواه خود، نیکی هیلی.

با وجود اهدای ۷.۳۷ میلیون دلار به ترامپ، کمپین انتخاب مجدد رئیس جمهور جو بایدن، علیرغم نظارت بر یک دوره بی‌سابقه در صنعت نفت، ۶۳۵۰۰۰ دلار از اهداکنندگان صنعت را دریافت کرده است. این اطلاعات بر اساس گزارش اخیر بلومبرگ است که به تولید و سود صنعت نفت و گاز اشاره دارد.

حمایت مالی بخش نفت و گاز نقشی اساسی در مبارزات انتخاباتی ترامپ در سال ۲۰۲۴ ایفا می‌کند و او آن را به عنوان یکی از صنایع اصلی حمایت کننده از تلاش‌هایش برای بازگشت به کاخ سفید معرفی می‌کند. این در حالی است که اهداکنندگان عمده مالی، حالا حمایت خود را به هیلی، رقیب ترامپ، منتقل کرده‌اند و سهام خصوصی و سرمایه‌های مخاطره‌آمیز را حمایت می‌کنند.

ترامپ به ویژه پس از اعلام اینکه به فدرال رزرو اجازه نمی‌دهد ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، از سوی برخی از جامعه ارزهای دیجیتال هم حمایت کرده است. این موضع او در صنعت بازتاب یافت اما تردیدی در مورد اینکه بازگشت احتمالی او به ریاست جمهوری رویکرد دولت را نسبت به اقدامات اجرایی تغییر خواهد داد، وجود دارد.

در یک سخنرانی در پورتسموث، نیوهمپشایر، رئیس جمهور سابق ایالات متحده اعلام کرد که اجازه دادن به ایجاد یک CBDC “یک وعده دیگر برای محافظت از آمریکایی‌ها در برابر استبداد دولتی” است. او اظهار داشت:

“چنین ارزی به دولت فدرال، دولت فدرال ما، کنترل مطلق بر پول شما را می‌دهد[…] آنها می‌توانند پول شما را بگیرند، و شما حتی نمی‌دانید که از بین رفته است.”

صنعت کریپتو با دقت دنبال می‌کند تا ببیند چگونه انتخابات آینده تحت تأثیر گری جنسلر، رئیس SEC، قرار می‌گیرد. جنسلر مواقعی را برای تنظیم بخش رمزارزها و خدمات مربوطه به صورت سختگیرانه پشت سر گذاشته است و پس از نقض ادعای اوراق بهادار، شکایتی علیه صرافی‌های بزرگی مانند Coinbase و Binance و همچنین سقوط FTX را ارائه کرده است.

بنا به گفته بارون، موقعیت دولت ترامپ درباره مقررات ارزهای دیجیتال مبهم است و سرنوشت صنعت کریپتوکارنسی به انتصابات در نهادهای نظارتی مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) بستگی دارد. این نهادها می‌توانند از حمایت کننده تا محدودکننده متغیر باشند.

در ابتدا، حمایت‌های صنعت نفت و گاز بین نامزدهای مختلف حزب جمهوریخواه، از جمله نیکی هیلی و ران دسانتیس، فرماندار فلوریدا، تقسیم شده بود. با این حال، هنگامی که چشم انداز ترامپ برای کسب نامزدی در طول سال بهبود یافت، حمایت صنعتی حول او جمع شد.

هرچند هیلی موفق به جلب حمایت بخش انرژی شده است، اما کمپین او از طرف شخصیت‌های برجسته وال استریت مانند کن گریفین از سیتادل، استن دراکن میلر سرمایه‌گذار و پل سینگر از مدیریت سرمایه‌گذاری الیوت، حمایت مالی قابل توجه‌تری دریافت کرده است.

اگرچه پرزیدنت بایدن به دلیل موقعیت تهاجمی اش درباره تغییرات آب و هوا و انرژی‌های تجدیدپذیر شناخته می‌شود، اما ایالات متحده در حال حاضر تولید نفت و گاز داخلی خود را با افزایش قابل توجهی روبروست. در ماه نوامبر، تولید روزانه نفت خام به میزان ۱۳.۳ میلیون بشکه رکورد زده است، که نسبت به سال ۲۰۲۰ و تولید روزانه ۱۱ میلیون بشکه، افزایش قابل توجهی است.

همچنین، صادرات نفت و گاز نیز در مقایسه با دوره قبل از دولت بایدن دو برابر شده است. رهبران صنعت اعلام کرده‌اند که این افزایش رخ می‌دهد علیرغم سیاست‌های بایدن و نتیجه آنها نیست، زیرا بایدن به خودروهای الکتریکی، کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و محدودیت‌های جدید در حقوق حفاری حمایت کرده است. در مقابل، ترامپ قول داده است که از تولید سوخت‌های فسیلی حمایت خواهد کرد.


منبع: cryptoglobe.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده