آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آموزش معامله در  Toobit: ترید در اسپات و فیوچرز

آموزش معامله در  Toobit: ترید در اسپات و فیوچرز

آموزش معامله در Toobit، صرافی توبیت یه صرافی ارز دیجیتال است که از دوحالت معامله اسپات برای خرید و فروش و هولد ارز دیجیتال و فیوچرز برای ترید در بازار ریزشی و صعودی پشتیبانی می کند. برای ثبت نام در این صرافی و استفاده از بونوس های خوش آمدگویی از لینک زیر استفاده کنید.

لینک ثبت نام در صرافی Toobit

آموزش خرید و فروش در اسپات صرافی توبیت

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی توبیت باید از منوی صرافی به بخش Trade بروید. در صفحه باز شده میتوانید از سستون سمت چب توکن مورد نظر خود را انتخاب کنید سپس از قسمت میانی که مربوط به خرید و فروش است میتوانید به کمکم حالت Market با قیمت بازار یا Limit با ثبت سفارش در قیمت دلخواه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

در پایین صفحه هم میتوانید تاریخچه خرید و فروش خود را ببینید و یا سفارشات باز خود را مشاهده کنید.

صفحه معاملات صرافی توبیت-1
صفحه معاملات صرافی توبیت-۱

خلاصه مراحل خرید و فروش در اسپات:

 1. به بخش Trade بروید.
 2. ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 3. حالت مارکت یا لیمیت را انتخاب کنید.
 4. بر روی خرید یا فروش کلیک کنید.

آموزش ترید در فیوچرز Toobit

صرافی توبیت از ۲ حالت فیوچرز ساده  Lite Perpetual  و پیشرفته USDT Perpetual و پشتیبانی می کند ترید در هر دو مارکت مشابه هم است. ما در این آموزش از قسمت USDT Perpetual استفاده میکنیم.

بعد از رفتن به بخش فیوچرز پرپچوال با صفحه ای مراجعه میشوید که شاید در نگاه اولیه پیچیده به نظر برسد. در ادامه گزینه های فعال در این صفحه را به شما آموزش می دهیم.

شما از قسمت اولیه در این صفحه میتوانید ارز مورد نظر خود برای معامله را انتخاب کنید. در این آموزش جفت ارز تون و تتر TON/USDT را انتخاب کردیم.

صفحه معاملات صرافی توبیت-2
صفحه معاملات صرافی توبیت-۲

مهم ترین بخش این صفحه ستون Trade سمت راست است. که در ادامه گزینه های فعال را توضیح خواهیم داد.

 1. ابتدا میتوانید حالت معامله کراس Cross یا ایزوله Isolated را انتخاب کنید. حالت کراس کل سرمایه شما را درگیر پوزیشن میکند ولی در حالت ایزوله فقط مقدار پولی که وارد پوزیشن میکنید درگیر معامله میشود.
 2. در قسمت leverage میتوانید اهرم یا همان ضریب معامله را انتخاب کنید. مثلا با وارد کردن ۱۰ دلار از سرمایه اولیه با اهرم ۱۰ یه سفارش با ۱۰۰ دلار برای شما باز میشود و بقیه سرمایه را صرافی به شما قرض میدهد.
 3. دو گزینه Open و Close برای بازکردن یا بستن پوزیشن به کار میرود.
 4. مثل توضیح بخش اسپات در این جا هم حالت مارکت Market برای بازکردن پوزیشن با قیمت لحظه ای بازار کاربرد دارد و قسمت Limit برای سفارش گذاری در قسمت های بالاتر برای شورت یا پایینتر برای لانگ کاربرد دارد.
 5. اگر از صرافی پاداش یا بونوسی داشته باشید میتوانید از این بخش Bonus را انتخاب کنید.
 6. در قسمت Price میتوانید قیمتی که میخاهید در آن قیمت وارد پوزیشن شوید را وارد میکنید.
 7. در بخش Size میتوانید مشخص کنید چقدر سرمایه شما وارد پوزیشن شود.
 8. با تیک زدن گزینه TP/SL میتوانید برای معاملات خود حد سود و حد ضرر مشخص کنید.
 9. در پایان هم میتوانید با کلیک بر روی Buy Long وارد پوزیشن خرید یا لانگ شوید. در این حالت از افزایش قیمت سود خواهید برد. یا به کمک Sell Short وارد پوزیشن فروش یا شورت شوید. که در این حالت شما از ریزش قیمت سود میبرید.
صفحه معاملات صرافی توبیت-3
صفحه معاملات صرافی توبیت-۳

در قسمت پایین هم میتوانید انواع سفارشات باز نشده، باز شده و تاریخچه پوریشن ها و معاملات خود را ببینید.

برای استفاده از حالت های موجود در Advanced Settings اگر تریدر حرفه ای هستید پیشنهاد میشود. در غیر این صورت نیازی به انتخاب این گزینه ها ندارید.

دمو تریدینگ در صرافی توبیت

صرافی توبیت همچنین حالت دمو Demo Trading دارد که کاربران میتوانند بدون سرمایه به صورت تمرینی در مارکت فعالیت کنند یا استراتژی های خود را آزمایش کنند. بهترین راه برای بهبود مهارت‌های خود در بازار کریپتو، استفاده از حساب دمو یا حساب تمرینی است. با این نوع حساب، می‌توانید بدون هیچ گونه خطری به بهبود مهارت‌های خود بپردازید. حساب دمو، همانند حساب واقعی عمل می‌کند، با این تفاوت که شما در آن با پول واقعی ترید نمی‌کنید. با استفاده از حساب دمو، می‌توانید تقریبا با همه چیز صرافی آشنا شوید، از جمله قیمت‌ها، شرایط معاملاتی و تحلیل‌های بازار. با این حساب، می‌توانید بدون هیچ گونه خطری، بازار کریپتو و کار با صرافی توبیت را از نزدیک بشناسید و راه‌های مختلف را برای کسب سود به دست آورید.

واحد تبلیغات
واحد تبلیغات
واحد تبلیغات پایگاه خبری زوم ارز

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی