آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

Chainalysis: کاهش ۶۳.۷ درصدی ارزش کریپتوهای دزده شده از پلتفرم‌های DeFi در سال ۲۰۲۳😶

Chainalysis: کاهش ۶۳.۷ درصدی ارزش کریپتوهای دزده شده از پلتفرم‌های DeFi در سال ۲۰۲۳😶

Chainalysis: کاهش ۶۳.۷ درصدی ارزش کریپتوهای دزده شده از پلتفرم‌های DeFi در سال ۲۰۲۳

به گزارش زوم ارز، شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین Chainalysis اعلام کرد که ارزش دارایی‌های رمزنگاری که در سال ۲۰۲۳ توسط جرم‌‌‌‌انگیزان سایبری سرقت شدند، نسبت به سال ۲۰۲۲ بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته است، این کاهش عمدتاً به دلیل کاهش قابل توجه در حوادث هک در پلتفرم‌های DeFi  است.

به گزارش جدید Chainalysis، هکرها در سال ۲۰۲۳ فقط ۱.۱ میلیارد دلار از پروتکل‌های DeFi را سرقت کردند که نسبت به ۲.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ و ۳.۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

همچنین، تعداد هک‌های DeFi نیز در مقایسه با سال قبل ۱۷.۲ درصد کاهش یافته و میانگین ضرر هر هک DeFi نیز ۷.۴ درصد کاهش داشته است.

گزارش Chainalysis با استناد به Mar Gimenez-Aguilar، معمار امنیتی و محقق ارشد در شرکت امنیت بلاکچین Halborn، تأکید می‌کند که کاهش ارزش سرقت شده از پلتفرم‌های DeFi نشان می‌دهد که اپراتورها در حال بهبود امنیت قراردادهای هوشمند هستند. همچنین، به دلیل کاهش کلی فعالیت‌های DeFi در سال گذشته، هکرها نیز کمترین پروتکل‌ها را برای هدف قرار دادن انتخاب کرده‌اند.

Chainalysis اظهار داشت: “نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم که کاهش هک‌های DeFi بهبود امنیتی نشان دهنده است یا این کاهش به طور کلی به دلیل کاهش فعالیت‌های DeFi رخ داده است. احتمالاً این دو عامل با هم ترکیب شده‌اند.”

Chainalysis افزود که اگر کاهش فعالیت‌های DeFi واقعاً دلیل اصلی کاهش ضرر هک باشد، پیامدهای مهمی وجود دارد. زیرا اگر هک‌های DeFi همزمان با رشد بازار DeFi دوباره افزایش یابند، این موضوع منجر به افزایش ارزش کل قفل شده (TVL) و در نتیجه، به هدف قرار دادن سرمایه‌های بزرگتری در DeFi برای هکرها خواهد شد.


منبع: dailyhodl.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده