آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نماینده کنگره آمریکا با فروش زودهنگام کریپتو به ارزش ۱۲۰۰۰۰ دلار ضرر کرد!

نماینده کنگره آمریکا با فروش زودهنگام کریپتو به ارزش ۱۲۰۰۰۰ دلار ضرر کرد!

به گزارش زوم ارز، نماینده کنگره آمریکا، شری تاندار، حداقل ۱۲۰,۰۰۰ دلار از سرمایه‌های رمزنگاری خود را از دست داده است، با فروش لایت کوین، بیت کوین و اتریوم. افزایش قیمت اخیر در ارتباط با تشدید قوانین افشای مالی توسط کنگره، باعث از بین رفتن بازدهی احتمالی ۳۰ درصدی از دارایی‌های رمزنگاری تاندار شده است.

با توجه به بایگانی Congress Trading، شری تاندار در تاریخ ۵ فوریه ۲۰۲۴، بین ۱۵۰,۰۰۰ تا ۲۵۰,۰۰۰ دلار بیت کوین و بین ۱۰۰,۰۰۰ تا ۲۵۰,۰۰۰ دلار اتریوم را فروخته است.

نماینده کنگره ۱۲۰۰۰۰ دلار سود رمزنگاری را از دست داد

بعد از فروش رمزنگاری خود توسط نماینده کنگره، قیمت سه دارایی رمزنگاری افزایش یافته است. پس از افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در فوریه، نماینده کنگره حداقل ۳۳۰,۸۱۹ دلار بیت کوین، ۱۳۹,۱۵۶.۰۴ دلار اتریوم و ۱۶,۳۵۶.۲۳ دلار لایت کوین در اختیار داشت. ارزش کل این دارایی‌ها در مجموع به ۴۸۶,۳۳۱.۸۵ دلار رسیده است، در مقایسه با ارزش ۳۶۵,۰۰۰ دلاری آن‌ها در زمان فروش.

این محاسبات فرض می‌کند که نماینده کنگره حداقل مبالغ موجود در افشای خود را خریداری کرده است، که ۱۵۰,۰۰۰ دلار برای بیت کوین، ۱۰۰,۰۰۰ دلار برای اتریوم و ۷۵,۰۰۰ دلار برای لایت کوین است. BeInCrypto با نماینده Thanedar تماس گرفته است تا در مورد فروش اخیر خود اظهار نظر کند، اما در زمان انتشار هنوز پاسخی دریافت نشده است.

اعضای کنگره از سرمایه‌گذاری در سهام و ارزهای دیجیتال منع نمی‌شوند، اما در صورت وجود تضاد منافع، ممکن است این کار را انجام ندهند. آنها همچنین باید به طور منظم افشاگری کنند. منشور اخلاقی ایالات متحده برای کارمندان دولتی، عقب‌نشینی و مشارکت در منافع مالی را که می‌تواند در انجام وظایف تداخل داشته باشد، ممنوع می‌کند.

سیاستمداران آمریکایی که معاملات تحت تأثیر کمیته های خود را در سال 2022 گزارش کردند | منبع: نیویورک تایمز
سیاستمداران آمریکایی که معاملات تحت تأثیر کمیته های خود را در سال ۲۰۲۲ گزارش کردند | منبع: نیویورک تایمز

بر اساس ۱۴ اصل کلی رفتار اخلاقی، کارکنان باید از داشتن منافع مالی که با انجام وظیفه‌ای مغایرت دارد، خودداری کنند. آنها نباید از اطلاعات غیردولتی در معاملات مالی استفاده کنند یا از این اطلاعات به نحوی ناروا برای تحقق منافع شخصی استفاده کنند. این اصول اخلاقی در کنگره به کار می‌روند.

درباره خریدهای اخیر در بخش کریپتو، مایکل کالینز، عضو کنگره، خرید اتریوم به ارزش بین ۱۵,۰۰۱ تا ۵۰,۰۰۰ دلار را در ژانویه فاش کرد. در ماه دسامبر قبل، او در چهار تراکنش جداگانه، مقادیری بین ۱,۰۰۱ تا ۱۵,۰۰۱ دلار اتریوم خریداری کرد.

سناتور سینتیا لومیس (R-Wyo)، که به اعتقاد معمول، طرفدار رمزارزها است، در ۱۶ آگوست ۲۰۲۱، خریدی بین ۵۰,۰۰۱ تا ۱۰۰,۰۰۰ دلار بیت کوین را فاش کرد. الکساندریا اوکاسیو-کورتکس، نماینده کنگره، در سال ۲۰۲۱ اعلام کرد که او خود بیت کوین نمی‌خرد و توجه خاصی به معاملات رمزارزها ندارد، تا به حال.

این مقامات موظف هستند تا وظایف خود را به صورت مسئولانه انجام دهند.

سیاستمدارانی که دارایی‌های کریپتو را گزارش نکرده‌اند

اریک آدامز، شهردار نیویورک، در سال ۲۰۲۱ دارایی‌های موجود در کیف پول رمزنگاری خود را به هیئت تضاد منافع فاش نکرد. او ابتدا تعهد کرده بود که سه چک اولیه خود را به صورت بیت کوین دریافت کند، پس از اعلام فرانسیس سوارز، شهردار میامی، که او نیز به همین شکل عمل می‌کند. اما کارکنان آدامز اعلام کردند که او در فرم افشاء سؤال را اشتباه متوجه شده است و تعهد کرده است که این اشتباه را تصحیح خواهد کرد.

در سال ۲۰۲۲، گزارش Business Insider نشان داد که مدیسون کاوتورن، جمهوری‌خواه کارولینای شمالی، نتوانست به درستی سرمایه‌گذاری خود در ارز دیجیتال ضد جو بایدن به نام “Let’s Go Brandon” را گزارش کند. او همچنین با تاخیری خریداری به مبلغ ۲۶۵,۰۰۰ دلار اتریوم در دو خرید در دسامبر ۲۰۲۱ را گزارش کرد. همچنین گزارش شده است که لورن بوبرت، جمهوری‌خواه کلرادو، نتوانسته است بین ۵,۰۰۰ تا ۸۰,۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری‌های ارز دیجیتال، سهام و صندوق کارگزاری متعلق به شوهرش را فاش کند.

سیاستمداران که در حین انجام وظایف خود با سهام خودی معامله می‌کنند، ممکن است با جریمه ۱,۰۰۰ دلار مواجه شوند. اگر آنها ظرف ۳۰ روز دارایی خود را واگذار نکنند، باید ۱,۰۰۰ دلار جریمه پرداخت کنند و ۱۰٪ از سهامی که برخلاف قوانین معامله کرده‌اند را تسویه کنند.

این جریمه به مراتب کمتر از جریمه‌ای است که برای آیسان وحی، مدیر سابق صرافی رمزارز کوین‌بیس اعمال شد. واهی اطلاعات فهرست نشانه‌های ممتاز را با خواهر و برادر خود به اشتراک گذاشت. هر دو به خاطر جنایت خود به زندان محکوم شدند.


منبع: beincrypto.com

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده