آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

دونالد ترامپ نسبت به CBDC هشدار داد!

دونالد ترامپ نسبت به CBDC هشدار داد!

به گزارش زوم ارز، دونالد ترامپ به طور قوی درباره ارزهای دیجیتال CBDC حرف زد و هشدار داد که آن‌ها می‌توانند آزادی شخصی را محدود کنند. در یک سخنرانی شدید در نیوهمپشایر، ترامپ بیان کرد که دولت او هرگز ارز دیجیتالی را که توسط فدرال رزرو صادر شود، تأیید نخواهد کرد.

ترامپ CBDC ها را ممنوع می کند

محافظه‌کاران و آزادی‌خواهان دیگری نیز به اظهارنظرهایی درباره CBDC پیوسته‌اند. ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا و نامزد دیگری برای ریاست جمهوری، همچنین هشدار داده‌اند که آن‌ها از تأیید چنین ارزی خودداری خواهند کرد. ویوک راماسوانی، بنیانگذار Roivant Sciences و سیاستمدار نیز با همین موضوع موافقت می‌کنند.

دونالد ترامپ و سایر محافظه‌کاران هشدار می‌دهند که CBDC به فدرال رزرو و دولت قدرت بیش از حدی در کنترل اقتصاد و مردم می‌دهد. او درباره این موضوع اظهار داشت:

“به عنوان رئیس جمهور، من هرگز اجازه نخواهم داد یک ارز دیجیتال بانک مرکزی ایجاد شود. چنین ارزی به یک دولت فدرال – دولت فدرال ما – کنترل کامل بر پول شما را می‌دهد. آن‌ها می‌توانند پول شما را بگیرند و شما حتی نمی‌دانید که از دست رفته است.”

محافظه‌کاران ادعا می‌کنند که CBDC به دولت این امکان را می‌دهد تا بر خریدهای مشتریان نظارت کند و برخی را ممنوع کند. به عنوان مثال، آن‌ها می‌توانند برخی موارد از جمله خرید اسلحه را متوقف کنند.

علاوه بر این، آن‌ها ادعا می‌کنند که CBDC به دولت کمک می‌کند تا یک سیستم امتیاز اجتماعی دیجیتال مشابه آنچه در چین معرفی شده است، را ایجاد کند. این سیستم به دولت این امکان را می‌دهد تا خریدهای مشتریان را ردیابی کرده و بر اساس عملکرد آن‌ها، امتیازی به آن‌ها اعطا کند. برخی از افراد با عملکرد ضعیف‌تر توسط دولت مجازات خواهند شد.

Fed در حال مطالعه CBDCها است

فدرال رزرو متعهد نیست که CBDC راه‌اندازی کند و برای این اقدام نیاز به تصمیم‌گیری کنگره است. با این حال، یک مطالعه با هدف ارزیابی مزایا و معایب این نوع ارز راه‌اندازی شده است.

طرفداران CBDC به دلایلی مانند تأثیر مثبت بر محیط زیست، امنیت استفاده و کاهش هزینه‌های نقدی از آن حمایت می‌کنند. به عنوان مثال، شرکت‌ها هر سال میلیون‌ها دلار را برای حمل و نقل پول نقد در سراسر کشور هزینه می‌کنند.

طرفداران CBDC همچنین ادعا می‌کنند که دولت می‌تواند نسخه فعلی پول نقد را ردیابی کند. علاوه بر این، اکثر آمریکایی‌ها در حال حاضر از پول نقد دیجیتال برای تراکنش‌ها استفاده می‌کنند. شرکت‌های مرکزی مانند Visa، Mastercard، American Express، PayPal و Venmo این خدمات را ارائه می‌دهند.

در گذشته، این شرکت‌ها محدودیت‌هایی را در برخی معاملات اعمال کرده‌اند. به عنوان مثال، Visa و Mastercard پس از فشارهایی که از سوی میلیاردر بیل آکمن به آن‌ها وارد شد، محدودیت‌هایی را برای Pornhub اعمال کردند. در سال ۲۰۲۳، به دلیل تهدیدات حقوقی از سوی محافظه‌کاران، این دو شرکت مجبور شدند ردیابی خرید اسلحه را متوقف کنند.

پست “آنها می‌توانند پول شما را بگیرند.” هشدار دونالد ترامپ درباره CBDC برای اولین بار در Invezz منتشر شد.


منبع: invezz.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده