آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

Airdrop توکن PYTH بالاخره اینجاست!🤑

Airdrop توکن PYTH بالاخره اینجاست!🤑

Airdrop توکن PYTH بالاخره اینجاست!🤑

به گزارش زوم ارز،

صدا و سیمای این هفته از Pyth Network، یک شرکت اوراکل بلاک‌چین که با Chainlink رقابت می‌کند، بحران طولانی‌مدت میان شرکت‌ها را به رخ کشیده است و صنعت دارایی‌های دیجیتال را با زیرساخت متناسب با نیازهای مالی سنتی ترکیب می‌کند.

شرکت‌هایی چون JPMorgan و Visa به‌عنوان جدیدترین شرکت‌های “TradFi” که فناوری “دفترکل غیرمتمرکز” و سایر مفاهیم رمزنگاری را در سیستم‌های خود یکپارچه می‌کنند، متمایز هستند.

سرویس‌های Oracle مانند Chainlink (LINK) در پیشرفت این ادغام بین سیستم‌های قدیمی و جدید نقش اساسی ایفا کرده‌اند و به زنجیره‌های بلوکی اجازه می‌دهند اطلاعات را جذب کنند – عمدتاً فیدهای قیمت – از مبادلات رمزنگاری و دیگر منابع داده دنیای واقعی.

اما برای رشد ادغام مالی متمرکز و غیرمتمرکز، زیرساخت‌های ارزهای دیجیتال باید به وظایف خود برسند، به این معنا که معامله‌گران باید به آن نوع داده‌های لحظه به لحظه بازار دسترسی داشته باشند که در دنیایی از آن به آن عادت کرده‌اند. همچنین به کابل‌های بین‌قاره‌ای و زیرساخت‌های با فرکانس بالا نیاز دارند.

در اینجا Pyth وارد عرصه می‌شود. Pyth نیز مانند Chainlink یک سرویس Oracle است – یعنی پلتفرمی که داده‌ها را به زنجیره‌های بلوکی تغذیه می‌کند. اما فیدهای “داده‌های بیدرنگ” متمرکز بر بازار Pyth به طور چشمگیری سریعتر از Chainlink هستند، که این قابلیت را به آن می‌دهد که سرویس را برای موارد استفاده مالی خاص بهینه کند.

پروژه ابتدا بر روی بلاک‌چین Solana (SOL) ساخته شد که بر سرعت تمرکز دارد و سپس به Pythnet تبدیل شد، یک زنجیره مشابه با Solana خود. Pyth ادعا می‌کند که فیدهای داده‌اش را در فواصل زمانی ۳۰۰-۴۰۰ میلی‌ثانیه به‌روز می‌کند. در مقابل، نرخ تازه‌سازی Chainlink ممکن است از دقیقه تا ساعت متغیر باشد.

Chainlink با تکیه بر کنسرسیوم‌های “غیرمتمرکز” از ارائه‌دهندگان داده شخص ثالث و شبکه ای از اپراتورهای گره برای گزارش دادن اطلاعات مربوط می‌شود. این فیدها در بازه‌های زمانی تعیین‌شده یا به صورت پویا در پاسخ به نوسانات بازار به‌روزرسانی می‌شوند. Pyth به‌جای Chainlink داده‌ها را مستقیماً از موسسات مالی شخص اول می‌آورد و این باعث بهبود سرعت و کارایی می‌شود.

همچنین Pyth در جمع‌آوری اطلاعات از منابع متعدد اندازه‌گیری‌های قیمت خود متکی به تئوری بازی‌ها و شیوه‌های رمزنگاری مختلف است. به‌عنوان مثال، سرویس “پل” که Pyth برای انتقال داده‌ها به زنجیره‌های بلوکی به‌کار می‌برد، بررسی‌های خاصی را قبل از گزارش اعداد انجام می‌دهد. این اصلاحات در سرعت و امانت اطلاعات Pyth تاثیرگذار است، اما در مقابل خطر دستکاری با چندین منبع نادرست نیز حساس است.

PYTH airdrop

ایردراپ توکن PYTH شرکت Pyth این هفته آغاز شده است. این ارز دیجیتال جدید به عنوان رای در سیستم مدیریت پروتکل اجرا خواهد شد، به این معنی که توکن‌ها می‌توانند توسط کاربرانی که تمایل به بررسی تکامل فناوری Pyth دارند، “به اشتراک گذاشته شوند”.

توکن، که در حال حاضر با قیمت ۰.۳۳ دلار معامله می‌شود و از ارتفاع ۰.۵۱ دلار کاهش یافته است، به تعداد حدود ۹۰,۰۰۰ کیف پول رمزنگاری که قبلاً با این پروتکل تعامل داشته‌اند، توزیع می‌شود.

علاوه بر راه‌اندازی بازار برای یک توکن جدید، پروتکل‌ها اغلب از airdrops به عنوان تاکتیکی برای جلب توجه و جذب کاربران استفاده می‌کنند.

به گفته DefiLlama، شبکه Pyth با ارزش کل تضمین شده (TVL) حدود ۱.۵ میلیارد دلار در حال حاضر چهارمین پروژه بزرگ اوراکل است. در رتبه‌بندی این شبکه‌ها، Chainlink با TVL 14.7 میلیارد دلار در رتبه اول قرار دارد، پس از WINkLink با ۷.۷۴ میلیارد دلار و Chronicle با ۶.۷۲ میلیارد دلار در رتبه سوم. از لحاظ شبکه‌های ارائه شده، Pyth با ۱۲۰ در رتبه دوم قرار دارد، درست پس از Chainlink که در رتبه ۳۶۱ است.


منبع: coindesk.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی