آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

IRS مجبور به ارائه ی ابزار گزارش مالیاتی رایگان به کاربران DeFi🛑

IRS باید یک ابزار گزارش مالیات رایگان را به کاربران DeFi ارائه دهد

IRS مجبور به ارائه ی ابزار گزارش مالیاتی رایگان به کاربران DeFi🛑

به گزارش زوم ارز، خدمات درآمد داخلی (IRS) به منظور ارائه خدمات نرم‌افزاری رایگان به مالیات‌دهندگان، از سال ۲۰۲۴ با آزمایشی به نام Direct File در ۱۳ ایالت آغاز خواهد شد. این برنامه به مالیات‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا با استفاده از یک نرم‌افزار مشابه Turbo Tax، مالیات خود را مستقیماً در IRS ثبت کنند.

در زمینه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، برای ارائه کمک مالیاتی رایگان به مالیات‌دهندگان مشابه در زمینه سودها و زیان‌ها، سازمان امور مالیاتی نیاز به استفاده از داده‌های بلاکچین عمومی و قابل ردیابی دارد. این نیاز با پیشنهاد اخیر قانونی در حوزه دارایی‌های دیجیتال تحت عنوان “کارگزار رمزنگاری” که توسعه‌دهندگان نرم‌افزارها و پروتکل‌های DeFi را شامل می‌شود، برطرف می‌شود.

در ماه آگوست ۲۰۲۳، وزارت خزانه داری ایالات متحده و IRS قانون پیشنهادی را منتشر کردند که اصطلاح کارگزار را در زمینه دارایی‌های دیجیتال تعریف می‌کند. این تعریف علاوه بر صرافی‌های متمرکز، توسعه‌دهندگان نرم‌افزارها و پروتکل‌های غیرمتمرکز نیز را شامل می‌شود. این پروتکل‌ها تراکنش‌های مستقیم یا غیرمستقیم دارایی‌های دیجیتال را تسهیل می‌کنند.

پیشنهاد قانونی فوق تاکنون بیش از ۱۲۰۰۰۰ نظر عمومی جلب کرده و نشان‌دهنده بحران‌برانگیز بودن این موضوع است.

این پیشنهاد قانونی احزاب مختلفی را شناسایی کرده که تراکنش‌ها یا انتقالات مستقیم یا غیرمستقیم دارایی‌های دیجیتال را تسهیل می‌کنند. این احزاب شامل ارائه دهندگان دسترسی به پروتکل، ایجاد کنندگان بازار خودکار، ارائه دهندگان سیستم‌های تشخیص بهترین قیمت خرید و فروش، ارائه دهندگان کیف‌پول‌های خودکار با اتصالات مبادله، و ارائه دهندگان خدمات دسترسی به اینترنت می‌شوند.

هیچ یک از این طرف‌ها به صورت مستقیم تراکنش‌های دارایی‌های دیجیتال را در حدود اختیارات تعیین‌شده توسط کنگره انجام نمی‌دهند، همانطور که Coinbase، یک صرافی رمزارز، در نامه‌ای که به نظر خود در مورد قانون پیشنهادی اعلام کرده است.

وزارت خزانه‌داری و IRS قصد دارند الزامات گزارش IRS-1099 مبتنی بر کاغذ را که برای دوره‌های دیگر طراحی شده‌اند، بر روی افراد و گروه‌هایی که سازماندهی نشده‌اند و به عنوان واسطه‌ها و نهادهای کارگزاری نمی‌کنند، اصلاح کنند.

اگر تعداد زیادی از طرف‌هایی که با تعریف کارگزار مطابقت ندارند – که ۹۸٪ آنها به نظر وزارت خزانه‌داری و IRS مشاغل کوچک هستند – بخواهند اطلاعات شخصی جمع‌آوری کنند، از آن اطلاعات حفاظت کنند و آن را به IRS انتقال دهند، قانون ایجاد می‌شود. این ممکن است یک Honeypot غول پیکر از اطلاعات شناسایی شخصی (“PII”) را برای هکرهای مخرب فراهم کند.

IRS سابقه خوبی در حفظ امنیت اطلاعات مالیات‌دهندگان ندارد. در سال ۲۰۱۶، IRS اعتراف کرد که بیش از ۷۰۰۰۰۰ شماره امنیت اجتماعی و دیگر داده‌های حساس شخصی از سیستم‌های آژانس به سرقت رفته‌اند.

یک دادخواست توسط تاجر کن گریفیث که اطلاعات مالیاتی او توسط IRS فاش شده است، نشان می‌دهد که IRS در یک دهه، هشدارهای سالانه توسط بازرس کل خزانه‌داری برای مدیریت و عملکرد بهتر آژانس را دریافت کرده است. به گفته وال استریت ژورنال، امنیت داده یک چالش اصلی برای IRS است.

هیچ معیاری بهتر از حجم پیش‌بینی‌شده فرم‌های IRS-1099 برای استفاده از پول مالیات‌دهندگان توسط IRS وجود ندارد.

جولی فورستر، مدیر دارایی‌های دیجیتال IRS، گفت: «تخمین ما در حال حاضر این است که هشت میلیارد اطلاعات را دریافت می‌کنیم – از روی صندلی‌هایتان نیفتید – و این فقط فرم ۱۰۹۹-DA در حال توسعه است.».

در حال حاضر، مالیات دهندگان دارای گزینه‌های مختلفی برای جمع‌آوری اطلاعات برای اظهارنامه مالیاتی خود در زمینه رمزنگاری دارند، از جمله استفاده از خدمات مانند مالیات توکن، Koinly و Zen Ledger. این خدمات به کاربران این امکان را می‌دهند که با وارد کردن آدرس کیف پول دیجیتالی خود با نام مستعار، به سادگی سوابق معاملات خود را از طریق پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز همراه با اطلاعات مبتنی بر هزینه ردیابی و ثبت کنند.

بلاک چین به عنوان یک سیستم ثبت عمومی داده بدون نیاز به اطلاع‌رسانی از سوی واسطه عمل می‌کند. این رویکرد، که به دلیل اعتماد کامل به واسطه‌های خصوصی غیرشفاف در امور مالی سنتی غیرممکن است، نیاز به گزارش IRS-1099 از این واسطه‌های خصوصی را کاهش می‌دهد.

هیچ دلیل محکمی برای این نیست که خزانه داری و IRS به یک واسطه خیالی برچسب بزنند و آن را مجبور به گزارش معاملات DeFi و اطلاعات مالیاتی مبتنی بر هزینه کنند، زیرا در پروتکل‌های DeFi، هیچ واسطه‌ای وجود ندارد و این یک نوآوری در فناوری جدید است.

کاربران DeFi تراکنش‌های خود را با استفاده از کیف‌پول‌های دیجیتالی خودسرپرست انجام می‌دهند. IRS در حال حاضر به داده‌های اساسی معاملات مربوط به پروتکل‌های DeFi از طریق بلاک چین‌های ثبت عمومی دسترسی دارد. راه‌حل پیشنهادی توسط ارائه‌دهندگان خدمات به عنوان یک گزینه موجود است که نه تنها ممکن است، بلکه هم‌اکنون قابل دسترسی است، همانطور که توسط این ارائه‌دهندگان سرویس نشان داده شده است.

رویکرد پیشنهادی تاکید دارد که:

۱. پروتکل‌های DeFi یا کیف‌پول‌های دیجیتال خودسرپرستی (که مستقیماً تراکنش‌ها را انجام نمی‌دهند) حذف نشوند؛
۲. از اختیارات تعیین‌شده توسط کنگره بر اساس قانون رد نشود؛
۳. هدف همچنان از گزارش اطلاعات مالیاتی بهتر، مطابقت و افزایش درآمد مالیاتی حفظ شود، در عین حال نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی به حداقل کاهش یابد.

واسطه‌های واقعی (مانند Coinbase) همچنان به‌عنوان دلال تعیین می‌شوند و باید گزارش‌های اطلاعات مالیاتی را با IRS ارسال کنند. همه کاربران کریپتو در ایالات متحده باید از یک صرافی متمرکز مانند Coinbase برای داخل و خارج از هیئت مدیره بین دلار آمریکا و دارایی‌های دیجیتال استفاده کنند. این رمپ‌های روشن/خاموش مانند Coinbase باید تمرکز مقررات مالی مبتنی بر بلاک چین باشد، نه پروتکل‌های نرم‌افزاری مستقل و بدون واسطه واقعی.

منبع: coindesk.com را پیشنهاد کند

 

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده