آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا ارتباطی بین بیت کوین-طلا و چین هست!؟!

آیا ارتباطی بین بیت کوین-طلا و چین هست!؟!

آیا ارتباطی بین بیت کوین-طلا و چین هست!؟!

به گزارش زوم ارز، بیت کوین با طلا جدا می شود

بیت‌کوین و طلا روایت‌های مشابه تورم دارند. در حال حاضر، نرخ تورم طلا (۱.۷ درصد) کمتر از بیت کوین (۱.۸ درصد) است، اما این یک تلنگر بزرگ در نصف شدن خواهد بود. یک داستان تورمی ساده به طلا و بیت کوین نیاز دارد تا با هم افزایش یابند. با این حال، در چند روز اخیر در حالی که بیت کوین در حال رشد است، طلا در حال چکش است.

ارتباط بیت کوین-طلا-چین اخیراً، بیت کوین با سقوط طلا روند صعودی داشته است. آنها در هفته گذشته به روشی کاملا آشکار در حال جدا شدن هستند. ممکن است انتظار داشته باشیم که طلا در حین حرکت از بیت کوین عقب بیفتد، اما این دقیقاً جهت مخالف است. در حالی که بیت کوین در حال رشد است، طلا سقوط می کند.

ارتباط بیت کوین-طلا-چین

ما در واقع یک رابطه معکوس جزئی با CPI برای طلا و بیت کوین می بینیم. سال گذشته، زمانی که CPI افزایش یافت، طلا و بیت کوین فروختند. برخی خودسرانه در مورد زمان بندی بحث کرده اند و می گویند که بیت کوین قبل از افزایش CPI تولید شده است. یا شاید تورم نیروی اصلی در این بازار نباشد.

ارتباط بیت کوین-طلا-چین

طلای فروش چین

ما چیزی برای توضیح این تناقض سقوط طلا و جهش بیت کوین داریم. این احتمال وجود دارد که چینی ها به جای دلارهای خود، طلا را به عنوان راهی برای محافظت از ارز خود و حفظ ذخایر گرانبهای دلاری خود می فروشند. من با این مقاله از Mining.com برخورد کردم، قیمت طلای چین بیشترین افت را از سال ۲۰۲۰ به این سو داشته است، و رکورد پریمیوم را مهار می کند، که ادعا می کرد سهمیه حزب کمونیست چین در مورد طلا به تازگی برای “کاهش نیاز به طلا برداشته شده است”. بانک های محلی برای خرید دلار.”

این یک پیشرفت خیره کننده است و آنچه را که در نمودار طلایی بالا می بینیم توضیح می دهد. چینی‌ها در تنگنای ویرانگر دلار/کمبود اعتبار هستند. تکرار می کنم، کمبود دلار، نه سیل نقدینگی و چاپ پول. وقت آن است که روایت تورم را دفن کنیم.

ارتباط طلا و بیت کوین با CNY قابل توجه است.

ارتباط بیت کوین-طلا-چین
ارتباط بیت کوین-طلا-چین

لطفاً توجه داشته باشید، بازارهای چین این هفته به دلیل جشنواره نیمه پاییز و روز ملی چین (۲۹ سپتامبر – ۸ اکتبر) بسته هستند. داده‌های CNY در بالا از بورس بین قاره‌ای (ICE) است، اما منابع دیگر افزایش اخیر را نشان نمی‌دهند. قبل از بسته شدن بازار برای تعطیلات، پایین ترین قیمت CNY وجود داشت و من انتظار یک چرخش/تثبیت گسترده بازار قریب الوقوع را داشتم. این برای هر دو صورت حساب مناسب است.

مدرک دیگری که از این جهش در CNY پشتیبانی می کند در بیت کوین دیده می شود. همبستگی زیادی با CNY داشته است و جهش این هفته احتمالاً با جهش CNY در بازارهای سایه مطابقت دارد.

استفاده از طلا به جای اوراق خزانه داری و ذخایر FX برای حمایت از سقوط یوان یک اقدام هوشمندانه است و فشار فروش را از خزانه داری ایالات متحده حذف می کند. این می تواند جریان را بر بازدهی ۱۰Y آمریکا که روز سه شنبه به ۴.۸۲ درصد رسید، تغییر دهد. همین اتفاق در سپتامبر گذشته تا اکتبر رخ داد، با افزایش ۱۰Y از تقریباً ۱۰۰ واحد پایه (bps)، از ۳٪ به ۴%.

فشار اساسی در این بازار کمبود دلار است، نه تورم. کمبود دلار، نرخ‌های بالاتر و قیمت‌های بالاتر نفت که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، بازار را وارد رکود خواهد کرد. حتی کاهش مختصر فشار بر یوان با فروش طلا می تواند حرکتی نامتناسب در بیت کوین ایجاد کند. بیت کوین در ژانویه و مارس ۴۰ درصد و در ژوئن با حرکات مشابه یا ضعیف تر یوان ۲۶ درصد افزایش یافت. بیت کوین در حال حاضر فقط باید ۱۷ درصد رشد کند تا مقاومت بلندمدت را به ۳۱۰۰۰ دلار بشکند.

بیشتر بخوانید: جهت مطالعه اخبار ارز دیجیتال کلیک نمایید.

انتظارات تورمی مبتنی بر بازار

تغییر چرخ دنده ها به بازارهای ایالات متحده، در رابطه با احتمال تورم در مقابل رکود. هفته گذشته، من به طور گسترده در مورد این رابطه نوشتم. اگر یک رکود در گوشه و کنار باشد، که بازارها آن را بر اساس قراردادهای آتی صندوق های فدرال رزرو قیمت گذاری می کنند و بسیاری از کارشناسان موافق هستند، این سناریو حتی از تورم خفیف جلوگیری می کند. این یا/یا است. یا تورم، یا رکود.

با استفاده از آن اکتشافی، می‌توانیم انتظارات تورمی را بررسی کرده و آن‌ها را برای شانس رکود اعمال کنیم.

محترم‌ترین شاخص‌های مبتنی بر بازار برای انتظارات تورمی عمومی عبارتند از قرارداد آتی ۵-۵ ساله (تورم مورد انتظار برای دوره ۵ ساله که در ۵ سال آینده شروع می‌شود) و نرخ‌های شکست ۵ و ۱۰ ساله (تفاوت بین اوراق بهادار محافظت شده با تورم ( TIPS) و اوراق بهادار محافظت نشده در آن سررسید).

ارتباط بیت کوین-طلا-چین

منبع: FRED

هر سه معیار نشان می‌دهند که بازار انتظار تورم کمتر از ۲.۵ درصد را دارد. فلش‌های قرمز زمان‌های وارونگی را نشان می‌دهند، یعنی زمان‌هایی که نقطه سربه‌ساخت ۵ ساله بالاتر از سرکم ۱۰ ساله بود. این وارونگی دیگری شبیه به منحنی بازده است که نشانه رکود است.

الگویی برای فشرده سازی در اسپردها نیز وجود دارد. قبل از بحران بزرگ مالی و قبل از کووید، با افزایش احتمال رکود، گسترش فشرده شده است. امروز، ما دوباره شاهد فشرده سازی با تنها ۲۴ bps هستیم که هر سه را از هم جدا می کند.

انتظارات تورمی ۲.۵ درصدی نه بالا و نه پایین است، بنابراین نتیجه گیری مستقیم از خود سطح دشوار است. با این حال، سفتی نشان می‌دهد که بازار به طور فزاینده‌ای نگران می‌شود، مانند سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۹. نکته بعدی که باید انتظار داشته باشیم این است که با نزدیک شدن به رکود، انتظارات تورمی شروع به کاهش کند.

می‌توانیم پیش‌بینی کاهش انتظارات تورمی را با سطح اعتبار بانکی بررسی کنیم. در نهایت در یک سیستم مبتنی بر اعتبار، این پول پایه است. اگر تورم یک تهدید بود، اعتبار بانکی باید افزایش می یافت و رکود را غیرممکن می کرد. با این حال، ما دقیقا برعکس را می بینیم. تغییر سالانه اعتبار بانکی به صفر رسیده است.

ارتباط بیت کوین-طلا-چین

تغییر سال به سال اعتبار بانک

ارتباط بیت کوین-طلا-چین

کل اعتبار بانکی. منبع: FRED

اعتبار بانکی راکد است، به این معنی که یک نتیجه کاهش تورم بسیار محتمل است. این برای بیت کوین عالی است، زیرا در مقابل ریسک اعتباری سیستمیک نیز محافظت می کند. برخلاف تمام دارایی های مالی مبتنی بر اعتبار، هیچ خطر طرف مقابل برای بیت کوین شما وجود ندارد.

بنابراین، ما دو معیار دیگر را به تز “رکود نه تورم” خود اضافه کرده‌ایم. راکد بودن اعتبارات بانکی، انتظارات تورمی را کاهش می دهد و کاهش آهسته در نتیجه یک جدول زمانی کلی را ترسیم می کند. هنگامی که انتظارات تورمی شروع به کاهش می کند، که اعتبار بانکی می گوید، از نظر تاریخی تقریباً ۱۵ ماه آینده یک رکود به دنبال خواهد داشت.

سهام و دارایی های ریسک، از جمله بیت کوین، در سال منتهی به رکود (همانطور که در هفته گذشته بیان شد) تمایل به افزایش و بازدهی کاهش دارند. بنابراین، ما هنوز تأیید دیگری داریم که بیت کوین باید از نصف شدن و تا سال آینده باند زیادی داشته باشد.


منبع: bitcoinmagazine.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده