لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

۳ چیزی که کوین بیس می گوید آینده کریپتو را تعیین می کند

۳ چیزی که کوین بیس می گوید آینده کریپتو را تعیین می کند

۳ چیزی که کوین بیس می گوید آینده کریپتو را تعیین می کند

به گزارش زوم ارز، کوین بیس (COIN) علیرغم نبردی که باید در برابر برترین تنظیم کننده اوراق بهادار ایالات متحده یک نبرد فوق العاده کم هزینه باشد، در دوره ای از فعالیت های پرشتاب است. هفته گذشته، بزرگ‌ترین شرکت ارز دیجیتال، یک بلاک چین جدید به نام Base را راه‌اندازی کرد که به دلیل وجود چند اپلیکیشن ویروسی، جذب شگفت‌انگیزی شده است. و امروز تأسیس رسمی Stand With Crypto را اعلام کرد، یک “سازمان غیرانتفاعی مستقل برای پیشبرد قوانین مربوط به کریپتو”.

در زمان حجم کم کریپتو، به معنای جریان های نقدی کم برای شرکتی که از لحاظ تاریخی تقریباً تمام درآمد خود را از کارمزد معاملات به دست آورده است، Coinbase شروع به صحبت بیشتر کرده است. بیشتر در مورد آینده پذیرش کریپتو چگونه خواهد بود. اول، به ویژه، با کاهش کارمزد تراکنش‌ها، Coinbase ظاهراً منبع درآمد ثابت‌تری با مدل اشتراک پیدا کرده است.

مدیر عامل، برایان آرمسترانگ، در جریان فراخوان درآمد عمومی اخیر شرکت، از جمله مقیاس پذیری بلاک چین، در مورد سه ستون پذیرش صحبت کرد. ابزار، به معنای موارد استفاده غیرمالی از رمزنگاری. و اصلاح اشتباهات مقررات غیرقابل درک رمزارز در ایالات متحده یا عدم وجود آن، موضوعی که آن را خیلی خوب می داند. با توجه به اینکه Coinbase یکی از معدود شرکت‌هایی است که واقعاً از شکاف‌های اعتماد و دانش که افراد را از ارزهای دیجیتال دور نگه می‌دارد جهش کرده است، ارزش تنظیم کردن را دارد.

به یک معنا، دو «موضوع» اول دو روی متفاوت از یک سکه هستند. یا، حداقل، آنها راه هایی برای پرداختن به مسائلی هستند که نزدیک به هم مرتبط هستند. آرمسترانگ در مورد راه‌حل‌های مقیاس‌بندی کنونی، از جمله شبکه لایتنینگ بیت‌کوین و پایگاه مقیاس‌کننده اتریوم خود، به‌ویژه صعودی به نظر می‌رسد. جای تعجب نیست، به خصوص با توجه به اینکه این شرکت از زمانی که NFT های بیت کوین زنجیره را مسدود کردند، سیگنال ادغام لایتنینگ را داده است – اما همچنان توجه ها را به خود جلب کرده است.

مقیاس پذیری و کاربرد بلاک چین مسائل فنی هستند و فناوران به راحتی می توانند راه حل های فنی را تصور کنند. این امکان وجود دارد که صنعت کریپتو، در ۱۳ سال عمر خود، این نوع تفکر در مورد زیرساخت ها را بیش از حد نمایه کرده باشد – نوع جاز “بساز و آنها خواهند آمد”. اما به‌طور واقعی، موارد استفاده غیرمالی برای رمزارزها تا حد زیادی برای سال‌ها دور از دسترس بودند، به‌طوری‌که زنجیره‌های بلاک‌چین الاکلنگی بودند که در آن هر زمان هجوم معنی‌داری از هزینه‌های تراکنش‌های کاربران افزایش می‌یابد و بیشتر افراد را به قیمت خارج می‌کنند.

این می‌تواند با L2هایی مانند Arbiutrum و Optimism for Ethereum تغییر کند، که همانطور که آرمسترانگ اشاره کرد، طی شش ماه گذشته شاهد پذیرش معنی‌داری بوده‌اند. هنگام پیش‌بینی، تنها چیزی که می‌توانم ارائه دهم، خلاف واقع یا تأیید است، اما خواهیم دید. یک الاکلنگ بلندتر یا بهتر بسازید و افراد بیشتری می توانند بدون افزایش فوری هزینه های txn جا بیفتند، و با مردم تقاضا برای خدمات پیام، رسانه های اجتماعی و غیره می شود.

آخرین نکته ای که به آن اشاره خواهم کرد این است که آرمسترانگ هنگام ارائه نمونه هایی برای استفاده های غیر مالی، بلافاصله به سراغ مثال های مالی مشخصی رفت: «چیزهایی مانند استیبل کوین ها برای پرداخت ها، DeFi، NFT ها، این ها قبلاً کشش قابل توجهی پیدا کرده اند. اما من فکر می‌کنم با آنلاین شدن راه‌حل‌های لایه ۲، این راه‌حل‌ها می‌توانند بسیار بسیار بزرگ‌تر شوند.

و بعداً: «اما اگر بتوانیم این ابزار را بسیار بهتر کنیم، پرداخت‌ها در سطح جهانی سریع‌تر و ارزان‌تر می‌شوند، افراد بیشتری هر روز از رمزنگاری استفاده می‌کنند و این به‌طور غیرمستقیم به رشد کسب‌وکار ما کمک می‌کند. بنابراین من آن را همانجا می گذارم.”

با توجه به اینکه مسائل فناوری احتمالاً راه‌حل‌های فناوری دارند تا راه‌حل‌های اجتماعی، مانع اصلی رمزارز آخرین ستون آرمسترانگ است: مقررات. در طول تماس، آرمسترانگ چندین اشاره به گروه کاری Stand With Crypto داشت که Coinbase پیشرو بوده است.

Stand With Crypto، مانند بسیاری از گروه‌های لابی‌گر بلاک چین، به دنبال تأثیرگذاری بر روی قوانین ایالات متحده است که برای رمزارزها طراحی شده و پوشش می‌دهند. این به دو دلیل اهمیت دارد. یکی، دو لایحه زنده وجود دارد که در صورت تصویب، می‌تواند صنعت را متحول کند – یعنی لایحه ساختار بازار کریپتو (به طور رسمی FIT21) و “لایحه استیبل کوین” که هر دو توسط کمیته خدمات مالی مجلس و کمیته Ag مجلس نمایندگان تصویب شدند. از حزب حمایت می کنند و به مجلس سنا می روند. و دوم، گروهی از طرفداران کریپتو در حال افزایش هستند که فکر می‌کنند شبکه لابی موجود کریپتو در دی سی تا حد زیادی این صنعت را شکست داده است.

به فقدان قوانین و مقررات کریپتو نگاهی بیندازید و ممکن است موافق باشید، اما پس از آن، فروش کریپتو کار آسانی نیست، به خصوص پس از بازاری که داشتیم. Coinbase ممکن است با یک گروه لابی هم تراز به جای تامین مالی دیگران شانس بیشتری داشته باشد، یا ممکن است در زمان مناسب تری وارد شود. مطمئناً در آینده نسبت به پنج سال پیش شانس بیشتری برای شکل دادن به رمز ارزها وجود خواهد داشت.

اما دنیای سیاست شاید حتی کمتر از پذیرش فناوری قابل پیش بینی باشد، و باید دید که ایالات متحده چه قوانینی خواهد داشت. دو مدل ناقص پیش رو وجود دارد: اصلاحات کریپتو در کانادا که شروع به بیرون راندن کسب‌وکارها کرده است، و اتحادیه اروپا که اخیراً بسته نظارتی MiCA در سراسر بلوک را تصویب کرده است که ظاهراً اروپا را به یک مرکز کریپتو تبدیل می‌کند. مشکلات آشکاری در مقایسه وجود دارد، از جمله اینکه کانادا بازاری بسیار بسیار کوچکتر از ایالات متحده است و اروپایی ها نسبت به ما تحمل بیشتری برای نظارت دولت دارند. اما نکته پابرجاست: به کدام سمت آمریکا؟

اغراق کردن نقش Coinbase در تاریخ پذیرش کریپتو آسان است، و همیشه مشخص نیست که این شرکت با توجه به مسائل حقوقی و تقاضای ضعیف برای کریپتو، همیشه به همان اندازه برجسته خواهد بود. سپس این واقعیت وجود دارد که همانطور که خود شرکت خاطرنشان کرد «روی زنجیره، آنلاین جدید است» به این معنی که رمزارز در حال دور شدن از شرکت‌های متمرکز به بلاک چین‌های واقعی است. اما هنوز هم برای چشم انداز آینده ارزهای دیجیتال یک زنگ خطر است.

بادهای مخالف باد می‌وزند، اما اگر بر روی ستون‌های محکم ساخته شوند، آن زنگ همچنان به صدا در می‌آید.


منبع: coindesk.com

شیما شاکری
شیما شاکری
من شیما شاکری هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده