آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

SEC تایلند در سال ۲۰۲۴ با ایجاد قوانین رمزنگاری دوستانه، زمینه جدیدی را به وجود می آورد!😍

SEC تایلند در سال ۲۰۲۴ با ایجاد قوانین رمزنگاری دوستانه، زمینه جدیدی را به وجود می آورد!😍

SEC تایلند در سال ۲۰۲۴ با ایجاد قوانین رمزنگاری دوستانه، زمینه جدیدی را به وجود می آورد!

به گزارش زوم ارز، SEC تایلند در حال تحول به سمت یک چارچوب به‌روز شده است که دوست‌دارتر به ارزهای دیجیتال مبادله‌ای می‌باشد. این چارچوب در اوایل این ماه منتشر شده است.

SEC تایلندی مسئول تنظیم ارزهای رمزنگاری شده را در قالب کسب‌وکار دارایی دیجیتال به عهده دارد و تمرکز اصلی آن بر فروش، تجارت و عرضه اICO  است. این سازمان اعلام کرده است که کسب و کارهای فعال در زمینه دارایی‌های دیجیتال در تایلند موظف به دریافت مجوز و رعایت قوانین تعیین شده توسط SEC هستند، به همان شکل که در این چارچوب به‌روز شده مشخص شده است.

چارچوب به‌روز شده SEC محدودیت‌های سرمایه‌گذاران خرده‌فروش را برای توکن‌های دارای پشتوانه حذف می‌کند و قوانین جدیدی را برای متولیان ایجاد می‌کند. این چارچوب همچنین نقش بزرگ‌تری را به آژانس در نظارت بر تجارت دارایی‌های دیجیتال اختصاص می‌دهد.

حد سرمایه گذاری برداشته شد

در این ماه، محدودیت سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروش در توکن‌های دیجیتالی که توسط املاک و مستغلات یا زیرساخت‌ها پشتیبانی می‌شوند، به طور قابل توجهی حذف شده است. قوانین قبلی سرمایه‌گذاران خرد را محدود به ۳۰۰۰۰۰ بات (تقریباً ۸۴۰۰ دلار) در هر پیشنهاد در ICOهای دارای پشتوانه قرار می‌داد.

این تغییر موجب انتظار می‌شود بازار را برای طیف وسیع‌تری از سرمایه‌گذاران گسترش دهد و به توسعه بازار دارایی‌های دیجیتال در کشور کمک کند.

به‌روزرسانی SEC همچنین نیازمند ایجاد نهادهای اختصاصی برای مدیریت کیف پول‌های نگهبانی است. با این حال، این ارائه‌دهندگان باید زیرمجموعه‌های شرکت‌های سهامی عام با سابقه ذخیره‌سازی امن اوراق بهادار باشند.

نظارت بر گسترش کسب و کار

مقررات جدید نیازمند مشارکت بیشتر SEC در نظارت بر گسترش کسب‌وکارها در بخش دارایی‌های دیجیتال است. شرکت‌هایی که به دنبال رشد هستند، ابتدا باید تأییدیه SEC را دریافت کنند و از همسویی برنامه‌های توسعه آنها با استانداردهای نظارتی اطمینان حاصل کنند.

به گزارش بانکوک پست، SEC تایلند تصمیم گرفته است که به ETF بیت کوین  اجازه ندهد. این رویکرد شبیه کره جنوبی است که تصمیم گرفت چنین ETFهایی را در بازارهای داخلی خود مجاز نکند. یکی از مقامات کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی به رسانه‌های محلی گفت که “دولت به طور مداوم اصل منع موسسات مالی از سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مجازی را به منظور تثبیت بازار مالی و حمایت از سرمایه‌گذاران حفظ کرده است.”

این رویکرد محتاطانه پس از آن صورت می‌گیرد که بازار به‌دلیل شکست ارزهای رمزنگاری‌شده Do Kwon، Luna و TerraUSD، در کره به‌طور قابل‌توجهی تحت تأثیر قرار گرفت.

راه‌اندازی بایننس تایلند در اواسط ژانویه ممکن است رشد ارزهای دیجیتال تایلند را نیز تقویت کند. Binance TH مبادلات دارایی دیجیتال را با جفت‌های تجاری بات تایلند تسهیل می‌کند، با بانک‌های محلی همکاری می‌کند و با Binance قزاقستان برای خدمات کارگزاری همکاری می‌کند که همگی توسط SEC تایلند نظارت می‌شوند.

منبع: coindesk.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده