آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

رئیس شرکت مبادلات دیجیتال سوئیفت چین ، در مورد پیشرفت در سیستم های پول دیجیتال بانک مرکزی صحبت کرد

رئیس شرکت مبادلات دیجیتال سوئیفت چین ، در مورد پیشرفت در سیستم های پول دیجیتال بانک مرکزی صحبت کرد

رئیس شرکت مبادلات دیجیتال سوئیفت چین ، در مورد پیشرفت در سیستم های پول دیجیتال بانک مرکزی صحبت کرد

به گزارش زوم ارز، رهبر انجمن ارتباطات مالی بین‌المللی جهانی (SWIFT) در چین به‌تازگی دیدگاه‌هایی درباره چالش‌ها و راه‌حل‌هایی برای ارتباط با ارز دیجیتال بانک مرکزی بین‌المللی (CBDC) به‌اشتراک گذاشته است.

در یک گفت‌وگو با روزنامه ۲۱st Century Business Herald، ون یانگ بر تأکید کرد که تعداد چالش‌ها و پیچیدگی‌های موجود در سیستم‌های پول دیجیتال مرکزی (CBDC) به دلیل تنوع مسیرهای تکنولوژیکی و استانداردهای مختلف در اقتصادهای مختلف بروز می‌کند. وی به دنبال پر کردن شکاف‌های فنی و ایجاد تعادل در این زمینه است تا به ارتقای سیستم‌های پول دیجیتال بیانجامد.

CBDCها با چالش‌های فرامرزی مواجه می‌شوند

بر اساس گزارش حاضر، بیش از ۱۳۰ کشور در حال تحقیق در زمینه ارز دیجیتال بانکی مرکزی (CBDC) هستند و حدود ۷۰ درصد از بانک‌های مرکزی قطعیت دارند که در طی نیمه دهه آینده این نوع ارزها را به راهبرد خود اضافه کنند. با این حال، رشد سریع ممکن است منجر به ایجاد “سیلوهای داده” بپردازد که در آن سامانه‌ها قادر به تعامل با یکدیگر نیستند.

یانگ گفت: «در حال حاضر، تفاوت‌های قابل‌توجهی در مسیرها و استانداردهای فن‌آوری، از جمله پروتکل‌ها، در بین اقتصادها وجود دارد، که چالشی «تجزیه‌کننده» ایجاد می‌کند و به «سیلوی داده‌ها» منجر می‌شود.

جانگ اظهار کرد: “تا کنون، ۱۱ کشور CBDC های خود را به طور کامل راه اندازی کرده‌اند و سایران در حال توسعه مراحل بعدی آن‌ها هستند.”

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

یوآن دیجیتال در چین در انواع برنامه ها به کار گرفته شده است، در حالی که بانک مرکزی اروپا به دنبال راه اندازی یورو دیجیتال است. در هند، بانک های تجاری روزانه میلیون ها روپیه تراکنش دیجیتال را در سراسر کشور انجام می دهند.

فاز دوم جعبه ایمنی برای کاوش راه حل ها

در ماه ژوئیه سال ۲۰۲۳، سیستم CBDC شرکت سوئیفت فاز دوم از جعبه ایمنی خود را معرفی کرد. این فاز با تمرکز بر استفاده از موارد پیچیده در حوزه تجارت دیجیتال، دارایی‌های دیجیتال، و شبکه‌های ارز خارجی برای تسویه حساب‌ها و پرداخت‌های CBDC انجام شد.

یانگ گفت: «این پروژه شش ماه به طول انجامید و ۳۸ مؤسسه مالی از سراسر جهان، از جمله تنظیم‌کننده‌ها، بانک‌های تجاری و زیرساخت‌های بازار، شامل برنامه‌های کاربردی هفت CBDC مختلف را درگیر کرد.

یانگ همچنین بر اهمیت همکاری در استفاده از ارز دیجیتال مرزی تأکید کرد. نتایج سندباکس پیشنهاد سوئیفت برای ساده‌سازی تراکنش‌های دیجیتال و به مؤسسات امکان ادامه استفاده از زیرساخت‌های مالی موجود را می دهد.

یانگ بیان کرد: «آزمایش‌های تعامل بین پلت‌فرم‌های تجارت دیجیتال و شبکه‌های CBDC با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع‌شده (DLT) و قراردادهای هوشمند، از نظر فنی برای خودکارسازی پرداخت‌های تجاری امکان‌پذیر هستند.

او اظهار کرد که سوئیفت قصد دارد راه حل اتصال CBDC خود را برای آزمایش در موارد استفاده گسترده تر در یک محیط گسترده تر ارائه دهد. این شامل افزایش پشتیبانی برای تسویه حساب‌های ارزی زنجیره‌ای و پرداخت‌های فرامرزی، پاسخ به تقاضاهای رو به رشد بازار است.

منبع: cryptonews.com


بیشتر بخوانید

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده