آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

سرمایه‌گذاری بلاکچین در عملکرد استارتاپ‌های امنیت سایبری پیشرو تأثیرگذار است!

سرمایه‌گذاری بلاکچین در عملکرد استارتاپ‌های امنیت سایبری پیشرو تأثیرگذار است!

به گزارش زوم ارز، مطالعه‌ای تازه که توسط محققان سوئیسی انجام شده است، بلاکچین را به‌عنوان بهترین عملکرد در استارتاپ‌های امنیت سایبری تشخیص داده است. این مطالعه با عنوان “اندازه‌گیری عملکرد سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌های امنیت اطلاعات: تحلیل تجربی توسط بخش‌های امنیت سایبری با استفاده از داده‌های Crunchbase” توسط پردیس دفاع سایبری، یک سازمان تحت حمایت دولت که به تقویت دفاع سایبری کمک می‌کند، تهیه شده است.

معیار اصلی مورد بررسی در این مطالعه، بازدهی بوده است و شرکت‌های بلاکچین در این حوزه به‌طور قابل توجهی از رقبای خود جلوگیری کرده‌اند. این پیشی‌برد تا حد زیادی به دلیل عملکرد خوب توکن‌های اساسی شرکت‌های بلاکچین است.

مطالعه می‌آورد: “ما مشاهده می‌کنیم که بخش بلاکچین با بیشترین بازده سالانه مورد انتظار به ترتیب ۱۷۷.۲۷٪ و ۱۰۵.۴۲٪ قرار دارد که با عملکرد ارزهای دیجیتال در دوره نمونه‌ای سازگار است.”

محققان با مقایسه این بخش با رقبای نزدیک خود، مانند هوش مصنوعی یا خدمات ابری، به این نتیجه رسیدند که بخش بلاکچین در بودجه غالب است، در حالی که ابر خصوصی از نظر ارزش کلی غالب است. اما در بازدهی متوسط، بلاکچین در هر سه بخش بهتر عمل کرده است.

همچنین، این مطالعه نشان داد که شرکت‌های بلاکچین سریع‌ترین شرکت‌هایی هستند که به عرضه عمومی اولیه (IPO) می‌رسند. به عنوان مثال، برای رسیدن به IPO، تقریباً ۳ سال و نیم زمان بلاکچین لازم بود، در حالی که امضای الکترونیکی و امنیت سایبری ابری هرکدام حدود ۷ سال طول کشیدند.

امنیت سایبری خود بلاک چین؟ می تواند بهتر باشد

یکی از مشکلات متداول در حوزه کریپتوارزها، امنیت ناکافی آن در نظر مقامات و بازیگران فضای مالی سنتی است. گروه‌های جرم سازمان‌یافته، برای هدف قرار دادن سازمان‌هایی که بر پایه فناوری هستند، به دنبال هک‌هایی به ارزش چند میلیون دلار هستند.

یکی از بزرگترین حملات هک در تاریخ، حمله رونین بریج در سال ۲۰۲۲ بود. هکرها با بهره‌گیری از آسیب‌پذیری در زنجیره جانبی “ایتریوم ایکسیس اینفینیتی”، بیش از ۶۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال را به سرقت بردند.

در سال گذشته، حملات هک قابل توجهی به پروژه‌هایی مانند “یولر فاینانس” (۲۰۰ میلیون دلار)، “بانک دی‌اوایو” (۱۲۰ میلیون دلار)، “مالتیچین” (۱۲۶ میلیون دلار)، “پولونیکس” (۱۱۴ میلیون دلار) و “کیف پول اتمی” (۱۰۰ میلیون دلار) و غیره وارد شد.

گزارشی که در اکتبر سال گذشته منتشر شد، نشان می‌دهد که در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳، مجموعاً ۶۸۵ میلیون دلار به دست آمده است. برآوردها نشان می‌دهد که تا پایان سال گذشته، هکرها مقدار ۲ میلیارد دلار ارزش را سرقت کرده‌اند.

تعدادی از این حملات مشتبه را می‌توان به گروه هک لازاروس، که تحت حمایت دولت کره شمالی فعالیت می‌کند، نسبت داد.

گزارشی که هنوز منتشر نشده است، به تازگی اعلام کرد که هیئت منصفه ناظران تحریم‌های سازمان ملل در حال بررسی دخالت کره شمالی در حملات هک به ارزهای رمزنگاری شده به ارزش ۳ میلیارد دلار می‌باشد.

به گفته گزارش‌ها، این حملات به توسعه برنامه‌های هسته‌ای کره شمالی کمک مالی می‌کنند.


منبع: cryptonews.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده