ارزهای دیجیتال

ارز استلار XLM چیست؟

آشنایی با ارز دیجیتال XLM

ارز استلار xlm، تا به حال نام ارز دیجیتال استلار را شنیده اید؟ آیا درباره این ارز دیجیتال، اطلاعاتی دارید؟ آیا می دانید که ارز دیجیتال استلار چگونه خرید و فروش و یا حتی استخرج می شود؟ آیا نحوه کارکرد و اینکه چرا این ارز ایجاد شده است اطلاعاتی دارید؟ همانطور که متوجه شدید در این مقاله قصد داریم تا درباره ارز دیجیتال استلار با شما گفتگو کنیم. این ارز دیجیتال یکی دیگر از رمزارزهای داخل بازار می باشد. اگر فردی فعال در حوزه ارز های دیجیتال هستید، باید اطلاعاتی درباره این ارز داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید.

شما می توانید مقالات تحلیل ارز دیجیتال استلار Stellar و کیف پول های استلار XLM را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای استلار XLM در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت استلار | قیمت XLM) را مشاهده نمایید.

نیم نگاهی به ارز دیجیتال استلار یا Stellar

استلار چیست؟
استلار چیست؟

استلار یا Stellar نیز همانند بیت کوین غیر متمرکز می باشد و هیچ کنترل کننده ای ندارد.این رمز ارز با نماد ” XLM ” در بازار ارز های دیجیتال نمایش داده می شود. تمام اطللاعات تراکنش های ارز دیجیتال استلار بر روی بلاک چین آن ذخیره می شود. استلار یک شبکه همتا به همتا می باشد که بر روی یک شبکه بلاکچین پیاده سازی شده است. تقریبا می توان گفت که ارز دیجیتال استلار یک فورک از ریپل می باشد. اگر اطلاعاتی درباره ارز دیجیتال ریپل داشته باشید می دانید که آقای ( جد مک کالب ) از بنیانگذار های اصلی این ارز دیجیتال ( ریپل ) می باشد. آقای جدمک کالب پس از مدتی از شروع پروژه با برخی از اعضا به اختلاف می خورد و این موضوع سبب ایجاد ارز دیجیتال استلار می شود زیرا که جد مک کالب به تنهایی اقدام به ایجاد این ارز می کند.

در ابتدا ( سال 2014 ) استلار شروع به کار کرد نوسانات زیادی داشته است یکی از مواردی که به این ارز کمک کرد تا کمی سر و صدا کند همین نوسانات قیمت می باشد. تقریبا دیگر می توان گفت که در حال حاضر استلار یک رمز ارز معروف است البته نه به اندازه بیت کوین و اتریوم. هم اکنون رتبه ارز دیجیتال استلار در بین دیگر رمز ارز ها 17 می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره این ارز با شما گفتگو کنیم.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بنیان گذار ارز دیجیتال  استلار آقای جد مک کالب است،همان موسس ریپل وی پس از اختلاف با تیم توسعه دهندگان از این تیم جدا شد و در سال 2014 ارز دیجیتال استلار را ساخت و در نوامبر 2015 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. هم اکنون در دنیای ارز دیجیتال در کناردیگررمزارزها در حال فعالیت است.در سال های اخیر توانسته یکی از رقبای جدی برای بیت کوین محسوب شود.استلار با رشد چشمگیرش در سال 2017 با رشد 41 درصدی لومن تبدیل به یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال درجهان تبدیل شد. همانطور که اشاره کردیم واحد ارز استلار لومن است که با نماد اختصاری XML شناخته شده است. تا به امروز بیش از صد میلیارد ارزدیچیتال استلار به بازار توزیع شده است.ساختار استلار مانند شبکه اینترنت از چندین سرور متمرکز تشکیل شده که یک دفتر کل توزیع شده می سازد و از تمام سرورها پشتیبانی می کند. سرورهای استلار تمامی معاملات و خرید و فروش ها را ذخیره و از همه آنها یک نسخه پشتیبان تهیه می کند.بروزرسانی این سرورها هرچند ثانیه یکبار انجام می شود و سرمایه به دست آمده کاربر که از طریق آنچر ها به دست آورده است ثبت و ذخیره می شوند. شاید برایتان سوال پیش آمده باشد،آنچر چیست؟

آنچرها درواقع بانک ها و سیستم های پرداختی هستند که به عنوان یک پل ارتباطی بین پول رایج هر کشور و رمز ارز استلارفعالیت دارند.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال XLM

نام اختصاری XLM
نوع ارز COIN
عرضه کل 50,001,788,091
مقدار درگردش 24,597,258,449
وب سایت رسمی stellar.org
بلاکچین اکسپلور dashboard.stellar.org

stellar.expert

steexp.com

blockchair.com

پیج های ارتباط رسمی stellarcommunity.org

bitcointalk.org

twitter.com

reddit.com

galactictalk.org

سورس کد github.com
وایت پیپر stellar.org

تاریخچه استلار

تاریخچه استلار
تاریخچه استلار

در این قسمت می خواهیم نگاهی اجمالی به تاریخچه استلار بیاندازیم .همانطور که می دانید،ارز دیجیتال استلار در سال 2014 توسط آقای جد مک کالب موسس ریپل با همکاری وکیلی به نام جویس کیم (Joyce kim) به وجود آورد. در جولای همان سال با سرمایه گذاری فردی بنام پاتریک کولیسون که حدودا 3 میلیون دلار سازمان استلار تاسیس و به دنیا شناخته شد.در ابتدا شبکه پرداخت استلار بسیار شبیه به ریپل بود.درسال 2015 پروتکل اجماع ستاره ای (Stellar Development Foundation ) را معرفی کرد و درنوامبر همین سال ارز استلار به لومن تغییرنام پیدا کرد.امروزه استلار از محبوب ترین ارزهای دیجیتال در جهان محسوب می شود.اعضای اصلی تیم استلار علاوه برجدمک کالب شامل پاتریک کولیسون، مت مالنوگ، ناوال راویکنت و سم آلتمن هستند.


چه کسی استلار را ساخته است؟

سازنده استلار
سازنده استلار

همانطور که اشاره کردیم جک مک کالب یک برنامه نویس کامپیوتر است ایشان یکی از موسسین ریپل نیز هست.وی به علت اختلاف با تیم توسعه دهندگان ریپل از این تیم جدا شدواقدام به طراحی و عرضه یک ارز دیجیتال به نام استلار کرد.


نحوه عملکرد استلار چگونه است؟

آشنایی با عملکرد استلار
چگونگی عملکرد استلار

در ادامه میخواهیم درباره نحوه عملکرد ارز دیجیتال استلار با شما گفتگو کنیم.ارز دیجیتال استلار همانند دیگر رمز ارز ها خرید و فروش و همچنین ذخیره می شود. شما می توانید این ارز را با کارمزد کم و با سرعت بالا خرید و فروش و ذخیره کنید. استلار در کنار خرید و فروش ارز های دیجیتال در کار های دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

استلار به عنوان یک شبکه فوق العاده و همچنین پیشرفته در حوزه مالی، با داشتن ارتباطات های زیاد در بین بانک ها معتبر است. برای اینکه بتوانید این موضوع را درک کنید، بهتر است تا برایتان یک مثال بزنیم.

فرض کنید مهدی که در روسیه قرار دارد، برای محمد که در فرانسه ساکن است می خواهد 50000 دلار ارسال کند. حال اگر محمد به این پول احتیاج ضروری داشته باشد، مهدی باید برای ارسال پول از یک سرویسی استفاده کند که هم امنیت داشته و باشد و هم سریع عمل کند و هم مشکلاتی از قبیل مشکلات موجود نداشته باشد. استلار آمده است تا تمام این موضوعات برطرف شود. زمانی که عملیات ارسال انجام شود این پول به صورت خودکار در فرانسه به یورو تبدیل خواهد شد و به دستت محمد می رسد. به صورت کلی می توان گفت که استلار یک شبکه غیر متمرکز از سرور هایی در کل جهان می باشد که یک دفتر کل را ایجاد می کند. دفتر کل تمام تراکنش های افراد و شرکت های مختلف را در خود ثبت و نگهداری می کند.

 نحوه ی کار استلار و ریپل بسیار شبیه به هم است. تنها چیزی که کار با استلار را آسان کرده است،نوع شبکه این ارزدیجیتال است. استلارعلاوه بر مزیت هایی همچون سرعت بالا وکارمزد کم،فراتر از یک ارز دیجیتال شناخته شده است. استلار در دوگروه مورد استفاده قرار می گیرد کاربران خرد و کلان.کاربران خرد همان افراد عادی هستند که می توانند از شبکه غیرمتمرکزاستلار برای انتقال پول در بین یکدیگر استفاده کنند.کلان، موسسات مالی و بانک های معتبر هستند که در بحث سرمایه گذاری و تبدیل ارزهای دیجیتال فعالیت دارند. در پی این روند دیگر نیازی به انجام کارهای پیچیده با کارمزد بالادر بانک ها برای انتقال پول به سرتاسر جهان نداریم.لازم است بدانیم بانک ها و موسسات مالی در  سیستم استلار به عنوان یک پل ارتباطی (انچر)شناخته می شوند و کاملا تایید شده اند.در ضمن استلار به علت داشتن ارتباط با بانک های معتبر به عنوان یک شبکه فوق پیشترفته مالی شناخته شده است و بر روی شبکه غیر متمرکز فعالیت می کند.همانطور که قبلا اشاره کردیم استلار یک ساختار متن باز است که برای معاملات پولی استفاده می شود که در حال حاضر براساس حجم معاملات بازار3.33 میلیارد دلار در جایگاه یازدهم میان دیگر ارزهای دیجیتال در دنیا قرار دارد.


هدف استلار

هدف استلار چیست؟
هدف استلار

همانطور که می دانید مدتی بعد از  جدایی مک کالب از تیم ربپل به دنبال یک هدف بزرگتر استلار را به دنیا معرفی کرد.هدف مک کالب چیزی نبود به غیر از ارائه تراکنش های مالی با هزینه کم و سرعت بالادر بستری کاملا امن معاملات خرد وکلان در سرتا سر دنیا انجام شود. که این را می توان یکی ازدلایل محبوبیت این ارز دانست . تا به امروز بسیار موفق عمل کرده است و روزانه به جمع طرفداران استلار افزوده می شود و این امر باعث رشد چشمگیر این ارز شده است.


ویژگی های استلار

ویژگی های استلار
ویژگی های استلار

در این قسمت قصداریم شما را با ویژگی های مهم ارز دیجیتال استلار آشنا کنیم.ارز دیجیتال استلار برخلاف ریپل از پایگاه داده غیرمتمرکز ومتن باز استفاده می کند. استلار تراکنش های مالی را با سرعت بالا و هزینه کم و همچنین قابلیت انجام تراکنش در سطح بالا بصورت همزمان را داراست.همانطور که می دانید تراکنش های مالی درون شبکه استلار کمتر از 5 ثانیه تایید می شوند.یکی از ویژگی های مهم ارز دیجیتال استلار، را می توان تورم ثابت سالیانه 1 درصدی این ارز برشمرد.ساختار استلارامکان معاملات چند ارزی را برای کاربران خود فراهم ساخته است.ارزاستلار از ساختار اجماع استلار(stellar consensus protocol)  استفاده می کند.واحد استلار لومن است و با علامت اختصاری XLM شناخته شده است. تا به امروز 100 میلیون لومن از پیش استخراج شده است. ساختار ارز دیجیتال استلارقراردادهای هوشمند وچند امضایی را آسان می سازد.


تفاوت استلار و ریپل

تفاوت استلار و ریپل
تفاوت استلار و ریپل

می توان گفت اولین گام برای بررسی یک ارز دیجیتال اعتبار توسعه دهندگان آن ارز می باشد.تیم قدرتمند ارز دیجیتال استلارتوانسته با بالا بردن سرعت تراکنش ها و امنیت بالا شاهد رشد چشمگیر این ارز باشد.همانطور که قبلا اشاره کردیم ریپل و استلار شباهت های زیادی با هم دارند دلیل این امرهم می توان موسس این دو ارز مک کالب دانست.همچنین تفاوت های زیادی در این دو ساختار مشاهده می شود.تمرکز ریپل بیشتر بر روی بالابردن سطح دانش مالی،موسسات و بانک های معتبر جهان است.همانطور که می دانید استلار و ریپل هیچ کدام از دو مدل توافقی جمعی شناخته شده استفاده نمی کنند.استلار ازساختاری به نام “پروتکل اجماع استلار”استفاده می کند و ریپل از ساختار “اثبات صحت ” استفاده می کند.یک شباهت دیگر ریپل و استرلا این است که تزریق ارز در این دو شفافیت زیادی ندارد و توسط موسسین و جامعه کوچک آن اداره می شوداین امر باعث شده است بسیاری از طرفداران ارز های دیجیتال این دو ارز را دوست ندارند به این دلیل که این دو ارز دیجیتال را بیش از حد متمرکز می دانند.


روند قیمتی استلار

نمودار قیمتی استلار
نمودار قیمتی استلار

رمز ارز استلار (XLM) در ابتدای عرضه در سال 2014 قیمتی معادل 0.0023 دلار داشت.در سال 2015 تا حدود 0.0049 دلار رشد کرد. طبق نمودار، روند نزولی را پیش گرفت و طی این مدت رنج تقریبا ثابتی را درپیش گرفت.  همانطور که مشاهده می کنید در می سال 2017 تا حدی ارز استلار رشد کرد و به قیمت  0.0399 دلار رسید. بعد از آن دوباره یک روند نزولی رادر پیش گرفت تا اینکه درجولای  سال 2018 به قله 0.5421 دلار رسید.این افزایش قیمت شروع یک روند صعودی بود که قیمت استلار را تا 0.93 دلار در ژانویه 2018 پیش برد.بعد از رسیدن به این اوج قیمتی این ارز وارد یک روند نزولی شد و تا 0.21 دلار سقوط کرد.اما نتوانست قیمت را در این ناحیه ثابت کند،و دوباره کاهش قیمت داشت،این روند نزولی تا جایی ادامه داشت که هم اکنون قیمت استلار 0.071 دلار است و هنوز نتوانسته از این خواب زمستانی طولانی مدت خود بیدار شود.همه اطلاعات قیمتی بالا براساس سایت coinmarketcap نوشته شده است.


عوامل موثر بر قیمت استلار

عوامل موثر بر قیمت استلار
عوامل موثر بر قیمت استلار

شاید برای بیشتر کاربران ارز دیجیتال این سوال پیش بیاید چه عواملی بر روی قیمت یک ارز تاثیر به سزایی دارد؟ امروزه عوامل مختلفی را می توان برشماریم که بر سیرصعودی و نزولی قیمت های رمز ارزها موجود در بازارتاثیر گذار هستند. اگر قصد آشنایی با این عوامل را دارید با ما همراه باشید.

 1. هیجان در بازار

گاهی اوقات یک موج احساسی درباره یک ارز دیجیتال اتفاق می افتد.این موضوع تاثیر به سزایی برکاهش یا افزایش قیمت ارزمی شود.گاهی ممکن است این موج مدیریت شده و یا دروغ باشد که باعث افزایش و کاهش یک ارز شود.

 1. عرضه و تقاضا

در بازار دو عامل عرضه و تقاضا نقش به سزایی دارند. این دواصل جدایی ناپذیر ازهم هستند.همانطور که می دانید هرگاه عرضه ارز زیاد باشد و همچنین تقاضا برای خرید یک ارز کم باشد قیمت یک ارز کاهش می یابد. اما زمانی که عرضه کم باشد و تقاضا زیاد، قیمت ارز افزایش می یابد.واضح است که این اصل برعکس هم عمل می کنند.

 1. کاربرد پذیری

همانطور که می دانید هنگامی که یک ارز دیجیتال کاربرد های بیشتری نسبت به رمز ارز های دیگر داشته باشد استقبال بیشتری از آن می شود.شبکه استلار در حال پیشروی و رد شدن از اتریوم است چراکه استلار ارزانتر و سریعتر مبادلات مالی را انجام می دهد.


چه صرافی هایی از ارز دیجیتال استلار پشتیبانی می کنند؟

صرافی های استلار
صرافی های پشتیبانی کننده از استلار

استلار با توجه به شهرت فروانی که دارد پایگاه های زیادی برای مبادله این ارز وجود دارد.در بستر اینترنت سایت های فراوانی وجود دارد که اقدام به خرید و فروش استلار می کنند که خیلی قابل اعتماد نیستندو کاربران را با مشکلات عدیده ای مواجه می سازد.ما قصد داریم صرافی ها و سایت های معتبر را برای خرید استلار را به شما معرفی کنیم.

 • صرافی بیترکس

صرافی بیترکس در سال 2014 توسط آقای بیل شیهارا، ریکی لای، رامی کاواچ، ریان هنتر در سیاتل بنا نهاده شده است.کار با این صرافی بسیار آسان است ،به طوری که هر فرد مبتدی می تواند به راحتی از آن استفاده کند.لازم است بدانید در صرافی بیترکس فقط می توانید با ارزهای رمزنگاری شده معاملات خود را انجام دهید. این بدان معناست که کاربران قبل از شروع معامله باید دارای ارزهایی مانند تتر و بیت کوین،اتریوم باشند. کاربران دراین صرافی نمی توانند با ارز فیات،ارز دیجیتال خریداری کنند.همانطور که می دانید امنیت از درجه بالایی برای یک کاربر برخوردار است. بیترکس یکی از امن ترین صرافی های ارزدیجیتال در بازاراست.بهتر است بدانید بیش از پنجاه سال است که امنیت کمپانی های بزرگ دنیا همچون آمازون و مایکروسافت و چند کمپانی دیگرمطرح دنیا را بر عهده دارد . در اخر هم میتوانیم به کارمزدی که این صرافی برای کاربرانش در نظر گرفته اشاره کنیم. که نرخ 25 درصدی برای هر معامله در نظر گرفته است.

 • صرافی بایننس

صرافی بایننس توسط فردی چینی به نام چانگ پنگ ژائو در سال 2017 در چین تاسیس شد.میانگین حجم معاملات این صرافی روزانه 2 میلیارد دلار است مهمترین دلیلی است که به عنوان بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان شناخته شده است. کاربران بایننس می تواند از دو طریق معاملات ارزاستلار خود را انجام دهند.1-از طریق نسخه ی تحت وب 2-اپلیکیشن بایننس.کاربران ایرانی می تواند با استفاده VPN از خدمات این صرافی بهرمند شوند. چراکه بایننس ورود کاربران ایرانی را منع کرده است.

 • صرافی کراکن

صرافی کراکن در سال 2011 توسط کار آفرین فناوری جسی پاول آن را تاسیس کرد.صرافی کراکن یکی از بزرگترین و مشهورترین صرافی های ارز دیجیتال به حساب می آید.که درزمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال و همچنین ارز استلار فعالیت دارد.

 • صرافی بیت فینکس

صرافی بیت فینکس یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال به شمار می آید که درسال 2012 توسط iFinex Inc   اداره می شود.در اواسط سال 2018 دسترسی کاربران آمریکایی تا به امروز به این صرافی قطع شده است اما بقیه کاربران از خدمات این صرافی می توانند استفاده کنند.

 • صرافی هیوبی

صرافی هیوبی در سال 2013 توسط Leon Li   تاسیس شد. این صرافی بیش از 100 نوع ارزدیجیتال را همچون استلار پشتیبانی می کند.امروزه یکی از صرافی های مشهور ارز دیجیتال به شمار می آید.مانند بیت فینکس فقط خدمات خود را برای کاربران غیر آمریکایی ارائه می دهند.


استلار را از کجا بخریم ؟

خرید استلار
چگونه استلار بخریم

توجه داشته باشید صرافی هایی که در این بخش از آن ها نام برده شد تنها صرافی هایی نیستند که از ارز دیجیتال استلار پشتیبانی می کنند بلکه صرافی های دیگری هستند اما در این بخش ما تنها به 11 صرافی فوق اشاره کرده ایم. هر صرافی از ارز دیجیتال استلار در برابر یک ارز دیگر پشتیبانی می کند. برای مثال شما می توانید در صرافی بایننس ارز دیجیتال استلار را در مقابل چند رمز ارز خرید و فروش کنید.ارز دیجیتال استلاررا  همچون دیگر ارزهای می توانید ازسایت ها و صرافی های معتبر خریداری کنید.در ضمن برای خرید ارز دجیتال استلار از دو طریق می توانید پرداخت های خود را انجام دهید. 1.خرید ازدیجیتال استلاربا ارز فیات،( به واحد پولی گفته می شود که دولت ها آن را پشتیبانی می کنند.2.پرداخت با سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین ،اتریوم و…. انجام می شود.


چگونه ارز دیجیتال استلار را بفروشیم ؟

فروش استلار
چگونه استلار بفروشیم؟

همانطور که می دانید ارز دیجیتال استلار در بیشتر صرافی های معتبر جهان پشتیبانی می شود ما می توانیم ارزهای خود را در این صرافی های معتبر بفروش برسانیم در ادامه صرافی ها معتبر را معرفی خواهیم کرد.


استلاررا درکجا نگهداری کنیم ؟

ذخیره استلار
چگونگی ذخیره استلار

ذخیره ارز دیجیتال استلار بسیار کار آسانی است و تنها نیاز است برای ذخیره آن همانند دیگر رمز ارز ها از یک کیف پول استفاده کنیم. کیف پول های دیجیتالی مختلفی هستند که از ارز دیجیتال استلار پشتیبانی می کنند. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا تنها به معرفی این کیف پول ها بپردازیم. البته لازم به ذکر است که برخی از کیف پول هایی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد تنها از ارزدیجیتال استلار پشتیبانی نمی کنند بلکه از دیگر ارز های دیجیتال هم پشتیبانی می کنند و قابل نصب است.هدف اصلی ارز دیجیتال استلارارتباط بین بانک ها و موسسات مالی در کم ترین زمان با پایین ترین کارمزد وبالاترین سرعت می باشد.هنگامی که خرید ارز دیجیتال را انجام می دهیم ابتدا باید مکانی امن را برای نگهداری آن ها انتخاب کنیم. امروزه  کیف پول های زیادی برای نگهداری ارز استلار وجود دارد که در ادامه آنهارا کامل معرفی خواهیم کرد.


کیف پول های ارز دیجیتال استلار

 • کیف پول نرم افزاری Lobster

می توان گفت Lobster یکی از کیف پول هایی است که افراد مبتدی می توانند به راحتی کار کنند.کاربران براحتی می توانند ارسال و دریافت های خود را مدیریت کنند.رابط های کاربری این کیف پول هم در موبایل و هم تحت وب است.

 • کیف پول نرم افزاری استلارگیزر (stargazer)

کیف پول stargazer قابلیت چند امضایی دارد. این کیف پول برای نسخه های ویندوز وموبایل در دسترس است. طراحی این کیف پول بقدری قابل فهم و آسان است افراد مبتدی هم می توانند به آسانی از آن استفاده کنند.این کیف پول از چند زبان هم پشتیبانی می کند.

 • کیف پول هولد (Stronghold)

کیف پول استرانگ هولد درارای یک صرافی داخلی و شما می توانید ارزهای خود را در آن خریدو فروش کنید.این کیف پول بسیار ارزان است. معاملات در این کیف پول به سرعت انجام می شود.به دلیل آسانی کار با این کیف پول شما می توانید داده های خود رابه راحتی مدیریت کنید.

 • 4.کیف پول گواردا ( Guarda )

یکی از بارزترین مزایای این کیف پول داشتن امنیت بسیار بالای آن است و دارای صرافی داخلی است. به راحتی می توانید ارز لومن را تبدیل به ارزدیجیتال دیگر کنید.همانطور که می دانید رابط کاربری این کیف پول برای ویندوز،وب، موبایل (اندروید، ای او اس ) و افزونه کروم ساخته شده است.طراحی این کیف پول به گونه ای است،هم برای کاربران مبتدی و حرفه ای مناسب است.


آیا ارز دیجیتال استلار استخراج می شود؟

استخراج استلار
استخراج استلار

در این قسمت قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم آیا می توان ارز دیجیتال استلار را استخراج کرد؟  استلار در سال 2014 ساخته شد و ارز اختصاصی این ارز لومن XLM است. ارز دیجیتال استلار برعکس بیت کوین از پروتکل اجماع استلار استفاده می کند.در نتیجه، استخراج این ارز ممکن نیست. برای رفع این مشکل می توانیم ارز استلار را در صرافی های داخلی تبدیل به ارزدیجیتال دیگری کنیم که قابل استخراج هستند.


آیا ارز دیجیتال استلار قانونی است ؟

آیا استلار قانونی است
آیا استلار قانونی است؟

در ادامه گفتگو قصد داریم به این موضوع بپردازیم .آیا ارز دیجیتال استلار قانونی است؟ در برخی از کشور ها قوانیی وضع شده است که اجازه خرید و فروش ارز های دیجیتال در آن  کشور جرم شناخته می شود. همانطور که می دانیدخرید و فروش ارز بیت کوین در آمریکا یک جرم به حساب می آید.در کشور ما خریدو فروش ارز های دیجیتال جرم شناخته نمی شود و هیچ قانونی در این باره وضع نشده است. شما می توانید ارز دیجیتال استلار را در صرافی های معتبر خریدو فروش کنید.


آینده استلار

آینده استلار
چشم اندار استلار

همانطور که می دانید استلار یکی از قدیمی ترین و مشهورترین ارزهای دیجیتال در بازار به حساب می آید.طبق پیش بینی والت اینوستورانتظار ندارد، که درسال 2020 قیمت ارزاستلار بیشتر از 0.20 دلار افزایش پیدا کند.این رقم را اوج قیمت ارزاستلار در سالهای اخیر می داند. طبق پیش بینی ایشان در آینده استلار به قیمت 0.002 دلار افت خواهد کرد. طبق بررسی های بیشتردر این موضوع درمی یابیم که انتظارمی رود، ارز دیجیتال استلار رشد چشمگیری در آینده داشته باشد.با گذشت زمان، تکنولوژی ارز استلار پیشترفت می کند وهمه روزه به طرفدارانش افزوده می شود. یعنی استلار می تواند درآینده جایگاه عالی ترین سرمایه گذاری ها قرار بگیرد.


اطلاعات استلار را چگونه می توانیم بدست آوریم؟

اطلاعات بیشتر درباره استلار
اطلاعات بیشتر درباره استلار

در این مقاله اطلاعات جامعی از ارز دیجیتال ریپل برای شما فراهم کردیم. در صورتی که قصد دارید به صورت کامل تر اطلاعات بیشتری کسب کنید بهتر به سایت های معتبر مانند  CoinMarketCap و cointelegraph  وcoinDesk مراجعه کنید و از کتاب ها و فیلم های مختلف کمک بگیرید.شما می توانید با گوش دادن به فایل های صوتی درباره ارز دیجیتال استلار اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ما در این سایت کتاب های و فایل های صوتی و سایت های زیادی به شما معرفی می کنیم تا بتوانید به سوال های خود به راحتی پاسخ دهید.


آیا ارز دیجیتال استلار امن است؟

بله. خوشبختانه تا کنون هیچ حمله ای درباره این ارز دیجیتال گزارش نشده است. برای برقراری امنیت ارز دیجیتال استلار تا کنون هزینه های زیادی شده است. همانطور که گفته شد پروژه و همچنین افراد بزرگی از این ارز دیجیتال استفاده می کنند و این موضوع یکی از مواردی است که به بالارفتن امنیت این ارز دیجیتال کمک می کند.


نکته ای درباره کیف پول PapayaBot

این کیف پول یک ربات در نرم افزار پیام رسان تلگرام می باشد. برای استفاده از این کیف پول ابتدا باید تلگرام را نصب و یک حساب فعال در آن داشته باشید و سپس اقدام به جستجو آدرس ربات کنید و در نهایت در آن یک کیف پول ایجاد کنید و رمز ارز های خود را ذخیره کنید. ربات تلگرامی PapayaBot جز ارز دیجیتال استلار از رمز ارز هایی همانند بیت کوین، اتریوم و.. پشتیبانی می کند و شما می توانید در آن اقدام به ذخیره این رمز ارز ها کنید. توجه داشته باشید که امنیت این نوع از کیف پول ها تظمین نشده است چرا که به خود تلگرام امنیت آن بستگی دارد و از زیر ساخت های آن بی خبر هستیم که اطلاعات کیف پول شما در جا ذخیره می شود. اگر بخواهید به این موضوع منطقی نگات کنید می بینید که انجام این کار منطقی نمی باشد و ارزش از بین رفتن سرمایه را ندارد.

اگر این موضوع برایتان جالب بود و قصد دارید تا در این باره اطاعات بیشتری داشته باشید با جستجو آدرس این ربات در تلگرام می توانید به صورت کامل به آن دسترسی داشته باشید.


بهتر است ارز دیجیتال استلار را در کدام صرافی معامله کرد و همچنین بهتر است آن را در کدام کیف پول ذخیره کنیم؟

اینکه استلار را در کجا خرید و فروش و یا اینکه ذخیره کنید بستگی به انتخاب خودتان دارد. اما اگر می خواهید تا بدانید که باقی افراد از چه صرافی و کیف پولی استفاده می کنند باید بدانید که تمامی افراد فعال در حوزه ارز های دیجیتال به دنبال صرافی معتبر و همچنین کیف پول معتبر هستدد. یکی از انواع صرافی های معتبر ارز دیجیتال استلار صرافی ” بایننس ” می باشد. درباره کیف پول معتبر نیز اگر می خواهید بر روی ارز دیجیتال استلار سرمایه گذاری کنید، بهتر است از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید. همانطور که در بخش کیف پول ها مطالعه کردید شما می توانید برای ذخیره استلار در کیف پول های سخت افزاری از کیف پول های کمپانی لجر یا Ledger استفاده کنید. اگر قصد ترید و یا خرید و فروش را دارید بهتر از دیگر هزینه زیادی بابت کیف پول پرداخت نکنید و همان کیف پول رسمی استلار که به صورت نرم افزاری است را دانلود و استفاده کنید.


نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال استلار Stellar

نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال استلار Stellar
نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال استلار Stellar

جمع بندی استلار Stellar

ارز دیجیتال استلار نیز یکی دیگر از رمز ارز های موجود در بازار می باشد که به شما امکانات مختلفی را در تبادلات ارزی می دهد. همچنین شما می توانید این ارز را همانند دیگر رمز ارز ها خرید و فروش کنید و از آن کسب درآمد داشته باشید. در صورتی که شما از این رمز ارز اطلاعات بیشتری دارید، بهتر است آن را در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.

ممنون از اینکه تا پایان ” استلار Stellar ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

شرکت Nansen از کاهش نیروی کار خبر داد

شرکت بلاکچینی Nansen از کاهش نیروی کار خبر داد

افزایش دو میلیونی تعداد تراکنش‌های Shibarium

افزایش دو میلیونی تعداد تراکنش‌های Shibarium

Tangem کیف پول‌های سرد SHIB اهدا می‌کند

Tangem کیف پول‌های سرد SHIB اهدا می‌کند

رشد شدید حجم تراکنش‌های دوج کوین

رشد شدید حجم تراکنش‌های دوج کوین

در مدت یک روز 2538 آدرس شیبا ایجاد شد

در مدت یک روز 2538 آدرس شیبا ایجاد شد

تراکنش‌های هولدرهای بیت کوین 2000 درصد رشد داشته است

تراکنش‌های هولدرهای بیت کوین 2000 درصد رشد داشته است

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا