آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

معرفی زنجیره‌های برنامه در لایه ۳ (L3) چیست؟

معرفی زنجیره‌های برنامه در لایه 3 (L3) چیست؟

معرفی زنجیره‌های برنامه در لایه ۳ (L3) چیست؟

به گزارش زوم ارز، Starknet به عنوان یک راه حل مقیاس پذیری لایه ۲ در شبکه اتریوم، یک گام بزرگ به سوی مقیاس بزرگتر برداشته است. با همکاری StarkWare، Herodotus ابزار پیشرفته‌ای تحت عنوان Integrity Verifier را معرفی کرده است که مقیاس پذیری Starknet را با معرفی زنجیره‌های برنامه در لایه ۳ (L3) افزایش می‌دهد. این نوآوری منتظر است که به طور چشمگیری هزینه‌های تراکنش را کاهش داده و همزمان امنیت را تقویت کند.

تکنولوژی‌های اپ‌چین، بلاک‌چین‌های ویژه‌ای هستند که برای اهداف خاصی طراحی شده‌اند و راه‌حل‌های انعطاف‌پذیر و مناسب برای افزایش مقیاس را فراهم می‌کنند. شرکت StarkWare به عنوان یکی از پیشروها در زمینه اپ‌چین‌ها شناخته شده است، که با روشی نوآورانه به نام مقیاس‌بندی، توانسته است به عنوان یک راهکار موثر برای افزایش سرعت و کارایی در زنجیره‌های خصوصی لایه ۲ (L2) در اتریوم (L1) یا زنجیره‌های لایه ۳ (L3) در Starknet (L2) عمل کند.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

بر خلاف شبکه‌های تعمیم یافته L2، appchains مجموعه‌های برنامه خاصی هستند که از امنیت لایه پایینی بهره می‌برند. این ساختار لایه ای مزایای فشرده سازی هر لایه را افزایش می‌دهد. به عنوان مثال، اگر هر لایه هزینه‌ها را ۱۰۰۰ برابر کاهش دهد، شبکه‌های L3 ممکن است نسبت به L1 1،۰۰۰،۰۰۰ برابر کاهش پیدا کنند، همه اینها در حالی که امنیت قوی حفظ می‌شود.

مزایای اپ چین(Appchains)

یکی از مزایای اساسی اپ‌چین‌ها، قابلیت تأمین عملکرد و امنیت با تخصیص یک شبکه مجزا به هر برنامه است. در این روش، عملیات اجرایی تحت تأثیر سایر برنامه‌ها قرار نمی‌گیرد و این امکان فراهم می‌شود که حجم تراکنش‌ها افزایش یابد و هزینه‌ها کاهش یابد. به علاوه، Appchains مشتمل بر امنیت لایه پایه بوده و از یکپارچگی داده‌ها اطمینان حاصل می‌کنند.

به‌غیر از کارایی، زنجیره‌های برنامه‌ای به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهند که تنظیمات شبکه مانند اندازه بلوک و حالت در دسترس بودن داده را مطابق با نیازهای برنامه خود سفارشی کنند. این توانایی به آن‌ها کمک می‌کند که ویژگی‌هایی که به صورت بومی در Starknet پشتیبانی نمی‌شوند مانند مکانیسم‌های حاکمیتی منحصربه‌فرد و هزینه‌های بازار سفارشی‌شده را پیاده‌سازی کنند.

تصدیق کننده یکپارچهای متعاقب هرودوت با همکاری StarkWare، توسعه‌ای اقتصادی برای پهنه‌های اجرایی در Starknet فراهم می‌کند. تراکنش‌ها روی لایه‌های L3 اجرا و تا زمانی که توسط شواهد قابل نمایش می‌باشند تائید خواهند شد. این شواهد ابتدا با راهکار هرودوت و به دنبال آن با ابزار Stwo تولید شده‌اند و سپس تصدیق کننده یکپارچه معتبریت این شواهد را در Starknet تائید می‌کند و امنیت را تضمین می‌نماید.

تأییدکننده اعتبار مقیاس‌پذیر به طور فراتر از فقط امنیت تراکنش‌ها، برای اثبات‌های ذخیره‌سازی و یادگیری ماشینی با دانش صفر (ZKML) تسهیل فراهم می‌کند. هرودوت به همراه شرکت Giza، از پیشگامان ZKML، همکاری کرده و توسعه‌دهندگان را در ساخت برنامه‌های ایمن هوش مصنوعی با بهره‌گیری از این تکنولوژی پیشرفته، یاری نموده است.

منبع: blockchainreporter.net


تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده